Autor Wątek: Kalibracja Graefa CM 702 - pomocy!  (Przeczytany 15027 razy)

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Kalibracja Graefa CM 702 - pomocy!
« Odpowiedź #45 dnia: 23 Listopad 2016, 17:22:26 »
Średnica zewn. sitka (pojedynczego) 61 mm, średnica wewn. 51 mm
Moje jest 2 mm węższe, więc chyba nie będzie pasowało.

zielek

  • Gość
Odp: Kalibracja Graefa CM 702 - pomocy!
« Odpowiedź #46 dnia: 05 Lipiec 2019, 17:27:00 »
Pomyślałem, że nie ma większego sensu rozpoczynać nowego wątku, dlatego piszę tutaj :) Przede wszystkim witam wszystkich - jest to mój pierwszy post (nie licząc miejsca, gdzie się witamy) :)

Mam mały problem z młynkiem Graef CM 702, którego kupiłem trzy dni temu: gdy ustawiam najdrobniejszy stopień mielenia, młynek zupełnie nie chce mielić. W zasadzie to dopiero od 15 stopnia (na 25-stopniowej skali) ziarna przechodzą przez żarna.

Przy pierwszym użyciu, zaraz jak dojechałem z nim do domu, bez problemu zmielił kawę na najdrobniejszym stopniu - otrzymałem wręcz pył. Później używałem już grubszego stopnia zmielenia, bo kawę robię w kawiarce, i teraz jak zmniejszam stopień, z młynka nic nie wylatuje.

Pomyślałem że może problemem jest sama kawa, bo na początku używałem Lavazzy kupionej w markecie (nigdy więcej już jej nie kupię), palonej pewnie rok temu, ale dzisiaj dotarła do mnie świeżo palona kawa z coffeedesk i młynek zachowuje się identycznie.

Macie jakiś pomysł co może być przyczyną? Nie mam założonych żadnych podkładek a dzisiaj wszystko dokładnie wyczyściłem.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6207
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kalibracja Graefa CM 702 - pomocy!
« Odpowiedź #47 dnia: 05 Lipiec 2019, 19:15:44 »
Jak zmniejszasz grubość mielenia to w młynku nie powinno być kawy, albo musi być włączony silnik. Jak regulowałeś tą grubość mielenia ?  Szczególnie przy jaśniej palonych ziarnach możesz mieć problem z zablokowaniem żaren przy skręceniu grubości na wyłączonym młynku.
« Ostatnia zmiana: 05 Lipiec 2019, 19:17:55 wysłana przez krystians »

zielek

  • Gość
Odp: Kalibracja Graefa CM 702 - pomocy!
« Odpowiedź #48 dnia: 05 Lipiec 2019, 19:45:14 »
Teraz sobie uświadomiłem, że chyba trochę mało precyzyjnie opisałem problem :) To nie tak że młynek się zacina i w ogóle nie chce pracować - silnik pracuje normalnie, tylko kawa nie zostaje zmielona.
Grubość zawsze zmieniam podczas pracy młynka. Chyba że żarna są czyste. Dzisiaj też bardzo dokładnie wyczyściłem żarna używając pędzelka i odkurzacza - ustawiłem grubość na najmniejszą i dopiero potem wsypałem kawę. Silnik pracował tak jak zawsze, niestety nic się nie zadziało, więc zacząłem skręcać w stronę coarse (przy włączonym silniku) i dopiero gdzieś między 10 a 15 przemielił. Kawę kupiłem ciemno paloną "HAYB - Black Republic".

A czy ilość wsypanej kawy też ma tu jakieś znaczenie? Bo ja zawsze sypię tylko tyle ziarenek, ile potrzebuję.
« Ostatnia zmiana: 05 Lipiec 2019, 20:03:44 wysłana przez zielek »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi