Autor Wątek: Kalibracja Graefa CM 702 - pomocy!  (Przeczytany 14979 razy)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Kalibracja Graefa CM 702 - pomocy!
« Odpowiedź #30 dnia: 23 Listopad 2016, 09:39:36 »
Poszukaj w okolicy tokarza/ślusarza. Wycinanie dna ja na filmie, z ręki wymaga trochę szczęścia. To samo tokarką będzie dokładnie i szybko a co ważne nie uszkodzi głównego sitka. No i więcej niż 10 PLN za to nie zapłacisz.

Taki efekt masz uzyskać:



Pamiętaj o zostawieniu rantu bo inaczej prawdziwe sitko może wylecieć dołem :hihihi:
LMWDP #469

Offline JD78

  • Wiadomości: 38
Odp: Kalibracja Graefa CM 702 - pomocy!
« Odpowiedź #31 dnia: 23 Listopad 2016, 10:17:08 »
Dziękuję za pomoc. Mamy co prawda w firmie tokarzy, ale boją się tego podjąć - twierdzą że zdeformują. Poszukam w takim razie po okolicy.
A ewentualnie próbował ktoś delikatnie nawiercić ten zawór wiertłem (np Ø4)? Czy to nie zneutralizuje odpowiednio jego działania?

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Kalibracja Graefa CM 702 - pomocy!
« Odpowiedź #32 dnia: 23 Listopad 2016, 10:29:54 »
rozwiercenie pomoże, ale lepiej pozbyć się dna całkowicie, choćby ze względu na higienę i możliwość umycia sita (czym wyczyścisz przestrzeń między jednym a drugim dnem? wszelkie pozostawione tam brudy będziesz potem pić w kolejnej kawie). Miałem wcześniej podobny ekspres i robiłem te przeróbki, zaprzyjaźniony mechanik wykonał to tak fachowo, że wyglądały jak fabryczne. A jakbyś coś popsuł to takie sito do tego modelu można dokupić w serwisie za 25zł/szt.
Jak już będziesz u ślusarza to zastanów się przy okazji nad obcięciem dolnej części kolby żeby uzyskać naked portafiltr. Nie jest to niezbędna operacja ale bardzo pomaga nauczyć się prawidłowej dystrybucji przemiału w sitku, bo od spodu możesz obserwować ekstrakcję i widać ewentualne kanałowanie czy inne błędy. O tu inny właściciel tego samego ekspresu zrobił obie te przeróbki i efekt sam możesz zobaczyć Do lepszych ekspresów takie kolby można dokupić, producenci sprzętu marketowego nie oferują takich luksusów.

Jaki inny młynek wybrałeś?
« Ostatnia zmiana: 23 Listopad 2016, 10:49:46 wysłana przez grex »

Offline JD78

  • Wiadomości: 38
Odp: Kalibracja Graefa CM 702 - pomocy!
« Odpowiedź #33 dnia: 23 Listopad 2016, 10:49:35 »
Jaki inny młynek wybrałeś?

Planowałem kupić po prostu nowego Graefa CM 702 (tamten był używany - podejrzewam że być może za bardzo). Masz ewentualnie lepszą propozycję w podobnym budżecie z uwzględnieniem aspiracji do espresso :o?

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Kalibracja Graefa CM 702 - pomocy!
« Odpowiedź #34 dnia: 23 Listopad 2016, 11:00:58 »
graef702 to młynek z kategorii "najtańszy z możliwych", niestety espresso wymaga bardzo dobrego przemiału, nie tylko drobnego ale i zmielone mikro-ziarenka powinny być zbliżonej wielkości a młynek powinien mieć bardzo precyzyjną regulację grubości, najlepiej bezstopniową. Im tańszy młyn tym mniej precyzyjnie mieli, produkuje mikro-ziarenka różnej wielkości i dodatkowo dużo pyłu. W konsekwencji trudniej będzie ci uzyskać prawidłową ekstrakcję, będziesz się denerwował nie raz że coś nie wychodzi, że występuje kanałowanie i inne problemy. Im lepszy młyn kupisz tym łatwiej ci będzie, i to nie tylko w ekspresie ale w innych metodach parzenie również.

Pod espresso sugerowałbym co najmniej młynek ascaso i-2 (jeśli nowy za drogo to używany w dobrym stanie), za dobry domowy młynek pod espresso uznaje się raczej sprzęt z płaskimi żarnami typu ascaso i-1/macap m2m/eureka mignon/baratza vario itp. Generalnie jeśli chcesz mieć espresso to ten ekspres nawet po przeróbkach nie bardzo się nadaje, najtańszy nowy ekspres pod espresso to ascaso basic/gaggia classic.
Ale.... jeśli nie starcza kasy to przerobienie tego co się już ma i tak bardzo poprawi jakość kawy, także warto się pobawić.
« Ostatnia zmiana: 23 Listopad 2016, 11:24:37 wysłana przez grex »

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Kalibracja Graefa CM 702 - pomocy!
« Odpowiedź #35 dnia: 23 Listopad 2016, 11:05:35 »
@JD78- zmierz średnicę i wysokość sitka oraz średnicę wewnętrzną i głębokość kolby. Mam jakieś sitko po delonghi to może by pasowało.

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Kalibracja Graefa CM 702 - pomocy!
« Odpowiedź #36 dnia: 23 Listopad 2016, 11:09:24 »
Mam jakieś sitko po delonghi to może by pasowało.
teoretycznie pasują sita od najtańszych modeli delonghi, ale mają one niższy rant i powodują nieszczelność na styku z uszczelką. Fabryczne od tego modelu mają szerszy i wyższy rant, lepiej przylegają do uszczelki i są szczelne, dlatego polecam jednak przeróbkę. W tym modelu kolby nie można dokręcić mocniej żeby to zniwelować bo ma ogranicznik.

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Kalibracja Graefa CM 702 - pomocy!
« Odpowiedź #37 dnia: 23 Listopad 2016, 11:22:44 »
Ono ma tylko takie przetłoczenie po wewnętrznej. Jeżeli uszczelka jest dociskana zewnętrzną częścią tego rantu to takie może będzie pasować ?

Offline JD78

  • Wiadomości: 38
Odp: Kalibracja Graefa CM 702 - pomocy!
« Odpowiedź #38 dnia: 23 Listopad 2016, 11:27:49 »
@JD78- zmierz średnicę i wysokość sitka oraz średnicę wewnętrzną i głębokość kolby. Mam jakieś sitko po delonghi to może by pasowało.

Zmierzę i dam znać. Z góry dziękuję za dobre chęci ;)

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Kalibracja Graefa CM 702 - pomocy!
« Odpowiedź #39 dnia: 23 Listopad 2016, 11:31:46 »
właśnie o tym przetłoczeniu piszę, sita bez tego przetłoczenia będą łapać nieszczelności. Lepiej przerobić fabryczne od tego modelu (np. dokupić 2-gi komplet sit i na nich eksperymentować), ono jest idealnie dopasowane. Ja już to wszystko przerabiałem na sobie...także wiem co i jak  :kwiat:
« Ostatnia zmiana: 23 Listopad 2016, 11:34:33 wysłana przez grex »

Offline JD78

  • Wiadomości: 38
Odp: Kalibracja Graefa CM 702 - pomocy!
« Odpowiedź #40 dnia: 23 Listopad 2016, 11:36:47 »
 :P
graef702 to młynek z kategorii "najtańszy z możliwych", niestety espresso wymaga bardzo dobrego przemiału, nie tylko drobnego ale i zmielone mikro-ziarenka powinny być zbliżonej wielkości a młynek powinien mieć bardzo precyzyjną regulację grubości, najlepiej bezstopniową. Im tańszy młyn tym mniej precyzyjnie mieli, produkuje mikro-ziarenka różnej wielkości i dodatkowo dużo pyłu. W konsekwencji trudniej będzie ci uzyskać prawidłową ekstrakcję, będziesz się denerwował nie raz że coś nie wychodzi, że występuje kanałowanie i inne problemy. Im lepszy młyn kupisz tym łatwiej ci będzie, i to nie tylko w ekspresie ale w innych metodach parzenie również.

Pod espresso sugerowałbym co najmniej młynek ascaso i-2 (jeśli nowy za drogo to używany w dobrym stanie), za dobry domowy młynek pod espresso uznaje się raczej sprzęt z płaskimi żarnami typu ascaso i-1/macap m2m/eureka mignon/baratza vario itp. Generalnie jeśli chcesz mieć espresso to ten ekspres nawet po przeróbkach nie bardzo się nadaje, najtańszy nowy ekspres pod espresso to ascaso basic/gaggia classic.
Ale.... jeśli nie starcza kasy to przerobienie tego co się już ma i tak bardzo poprawi jakość kawy, także warto się pobawić.

Przeróbki są jak najbardziej do zrobienia, aczkolwiek wymiana (upgrade) ekspresu to raczej w jakiejś bliżej nieokreślonej przyszłości. Na chwilę obecną budżet nie pozwala, poza tym jako absolutny amator uważam, że nie ma sensu od razu startować z wyższej półki (subiektywnie wyższej).
Co do młynka to muszę pomyśleć - zakładam że ascaso i-2, nawet używany, będzie kosztował od 500 zł wzwyż. Po prostu nie wiem czy moje plebejskie podniebienie odnotuje współmierny do kosztów wzrost doznań smakowych. :P

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Kalibracja Graefa CM 702 - pomocy!
« Odpowiedź #41 dnia: 23 Listopad 2016, 11:45:27 »
poczujesz różnicę jak każdy z tu piszących. Nie od razu, smak wyrabia się z czasem. Jak przez dłuższy czas będziesz pić dobrą kawę poprawnie przyrządzoną i potem spróbujesz tego co pijałeś wcześniej to zobaczysz jak duża jest różnica.

Espresso to są koszty, nie ma się co czarować. To najdroższa z metod parzenia.
Taniej możesz mieć świetną kawę z kawiarki, która umiejętnie obsługiwana umie zrobić intensywny smakowo napar zbliżony do espresso. Phin też robi coś podobnego. Przy tych metodach nie trzeba mieć tak dobrego młynka jak do espresso.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kalibracja Graefa CM 702 - pomocy!
« Odpowiedź #42 dnia: 23 Listopad 2016, 13:15:16 »
jako absolutny amator uważam, że nie ma sensu od razu startować z wyższej półki
Paradoks początkującego polega na tym, że potrzebuje sprzętu który ułatwia sprawę. Doświadczony zawodnik poradzi sobie (na ile się da) z różnymi przeciwnościami. ;)

Niemniej popieram powyższe słowa grexa, zarówno te o dostrzeganiu różnic jak i te o innych metodach.

Offline JD78

  • Wiadomości: 38
Odp: Kalibracja Graefa CM 702 - pomocy!
« Odpowiedź #43 dnia: 23 Listopad 2016, 16:47:08 »
@JD78- zmierz średnicę i wysokość sitka oraz średnicę wewnętrzną i głębokość kolby. Mam jakieś sitko po delonghi to może by pasowało.

Na wszelki wypadek podaję wymiary. Średnica zewn. sitka (pojedynczego) 61 mm, średnica wewn. 51 mm, głębokość 20 mm. Średnica wewn. kolby 55 mm, głębokość 25 mm.

Offline JD78

  • Wiadomości: 38
Odp: Kalibracja Graefa CM 702 - pomocy!
« Odpowiedź #44 dnia: 23 Listopad 2016, 16:56:53 »
jako absolutny amator uważam, że nie ma sensu od razu startować z wyższej półki
Paradoks początkującego polega na tym, że potrzebuje sprzętu który ułatwia sprawę. Doświadczony zawodnik poradzi sobie (na ile się da) z różnymi przeciwnościami. ;)

Niemniej popieram powyższe słowa grexa, zarówno te o dostrzeganiu różnic jak i te o innych metodach.

Ciężko się z tym nie zgodzić. Mam teraz dylemat w związku z tym że nie planuję w najbliższej przyszłości zmieniać ekspresu, a mniej więcej 40% kawy parzę w kawiarce. Czy w takiej sytuacji wciąż byłby sens kupować droższy młynek (np Ascaso i2 mini - nowy model za ok 750 zł), czy też na moje potrzeby w zupełności wystarczy w/w Graef?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi