Autor Wątek: Kalibracja Graefa CM 702 - pomocy!  (Przeczytany 14975 razy)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Kalibracja Graefa CM 702 - pomocy!
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Listopad 2016, 20:15:45 »
Moim skromnym zdaniem,  jeśli teraz przy zablokowanym  sitku leci za szybko to przemiał jest za gruby.  Po odblokowaniu gdy zamiast jednego otworzą pojawi się ich sto przemiał będzie musiał być jeszcze drobniejszy.

Czy obecnie na młynku jesteś w stanie podczas pracy na sucho, bez kawy, złapać punkt zero? Zetknąć żarna? Ja bym tak kombinował żeby punkt zero podkładkami ustawić na minimum skali.  Wtedy w 1/4-1/3 skali od zero powinieneś mieć przemiał do espresso. A mieląc tuż za zero powinieneś zatkać ekspres.
Spróbuj też użyć podwójnego sitka.  Więcej kawy,  większy opór. W 25sek. powinieneś uzyskać 40-50ml w filiżance.
LMWDP #469

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Kalibracja Graefa CM 702 - pomocy!
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Listopad 2016, 20:16:51 »
Moim skromnym zdaniem,  jeśli teraz przy zablokowanym  sitku leci za szybko to przemiał jest za gruby.  Po odblokowaniu gdy zamiast jednego otworzą pojawi się ich sto przemiał będzie musiał być jeszcze drobniejszy.

Czy obecnie na młynku jesteś w stanie podczas pracy na sucho, bez kawy, złapać punkt zero? Zetknąć żarna? Ja bym tak kombinował żeby punkt zero podkładkami ustawić na minimum skali.  Wtedy w 1/4-1/3 skali od zero powinieneś mieć przemiał do espresso. A mieląc tuż za zero powinieneś zatkać ekspres.
Spróbuj też użyć podwójnego sitka.  Więcej kawy,  większy opór. W 25sek. powinieneś uzyskać 40-50ml w filiżance.
LMWDP #469

Offline JD78

  • Wiadomości: 38
Odp: Kalibracja Graefa CM 702 - pomocy!
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Listopad 2016, 20:21:00 »
Nie jestem w stanie takiego punktu uzyskać, nawet na 7 podkładkach.
Czy jeśli uzyskam już odpowiedni przemiał (inny młynek), to nawet na zablokowanym sitku poczuję różnicę, czy też to podwójne dno będzie skutecznie psuło efekt?

Offline Piskoor Mężczyzna

  • Wiadomości: 284
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE
  • Młynek: Eureka Atom 65E
Odp: Kalibracja Graefa CM 702 - pomocy!
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Listopad 2016, 20:38:47 »
Delonghi zna się na parzeniu kawy  z tą drobną różnicą że dla ludzi którzy się na kawie mniej znają...  Skoro synonimem dobrej kawy jest crema to robią ekspres który da cremę nawet z Inki.   A że nieco naciaganą wersję....  Trudno...   

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka


Offline JD78

  • Wiadomości: 38
Odp: Kalibracja Graefa CM 702 - pomocy!
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Listopad 2016, 22:26:00 »
Mam pytanie apropos w/w zaworu w sitku z podwójnym dnem - rozumiem że spowalnia on przepływ wody w przypadku zbyt grubego przemiału, ale w sytuacji gdy dobrze zmielona kawa daje odpowiedni (większy) opór, to w jaki sposób ten zawór przyczynia się do pogorszenia jakości espresso?

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Kalibracja Graefa CM 702 - pomocy!
« Odpowiedź #20 dnia: 22 Listopad 2016, 23:17:34 »
Chodzi o to że jak na normalnym sitku przy odpowiednim przemiale trafisz w punkt i kawa będzie po prostu pyszna,  słodka,  to jak założysz sitko zablokowane to ten przemiał je zatka,  więc mielisz grubiej,  czyli zmieniasz smak.  I już słodycz diabli biorą.

Myślę że każdy może sobie eksperyment zrobić wkładając do normalnego sitka krążek z foli aluminiowej z jedną dziurką.
LMWDP #469

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Kalibracja Graefa CM 702 - pomocy!
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Listopad 2016, 23:21:41 »
Do kolby pakuję dokładnie tyle ile zaznaczone jest na sitku (należy pakować do zgięcia) i mocno ubijam.

Nieprawidłowo, bo na zgięciu tamper się zatrzyma i z ubijania nici. Sitko trzeba pakować do pełna, mniej więcej.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kalibracja Graefa CM 702 - pomocy!
« Odpowiedź #22 dnia: 23 Listopad 2016, 01:09:22 »
Też obstawiam za mało kawy.

Nie jestem w stanie takiego punktu uzyskać, nawet na 7 podkładkach.
Coś jest nie halo. Możesz pokazać zdjęcia przemiału? najlepiej na kartce w kratkę i z odciśniętym palcem na kawie? Te podkładki to gdzie podkładasz? 7 to już sporo mm do góry, coś tu nie gra.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Kalibracja Graefa CM 702 - pomocy!
« Odpowiedź #23 dnia: 23 Listopad 2016, 08:10:44 »
w sytuacji gdy dobrze zmielona kawa daje odpowiedni (większy) opór, to w jaki sposób ten zawór przyczynia się do pogorszenia jakości espresso?
A po czym poznasz, że to kawa wymusiła wolny przepływ jeśli zaworek spowalnia?

Offline JD78

  • Wiadomości: 38
Odp: Kalibracja Graefa CM 702 - pomocy!
« Odpowiedź #24 dnia: 23 Listopad 2016, 08:12:37 »
Do kolby pakuję dokładnie tyle ile zaznaczone jest na sitku (należy pakować do zgięcia) i mocno ubijam.

Nieprawidłowo, bo na zgięciu tamper się zatrzyma i z ubijania nici. Sitko trzeba pakować do pełna, mniej więcej.

W starym ekspresie tak zawsze pakowałem, ale ten Delonghi ma taką konstrukcję, że dysza (czy jak to się nazywa) wchodzi do sitka na te kilka mm i jeśli napcham sitko do pełna to nie założę kolby (próbowałem). Poza tym 7-8g kawy  to akurat wchodzi tak do 1 mm powyżej zgięcia. Tamper natomiast ma średnicę odrobinę mniejszą niż góra sitka, więc z ubijaniem nie ma problemu.

Offline JD78

  • Wiadomości: 38
Odp: Kalibracja Graefa CM 702 - pomocy!
« Odpowiedź #25 dnia: 23 Listopad 2016, 08:17:55 »
w sytuacji gdy dobrze zmielona kawa daje odpowiedni (większy) opór, to w jaki sposób ten zawór przyczynia się do pogorszenia jakości espresso?
A po czym poznasz, że to kawa wymusiła wolny przepływ jeśli zaworek spowalnia?

Mierząc czas przepływu przez zaworek, wydaje mi się że odpowiednio zmielona kawa powinna wymusić jeszcze wolniejszy przepływ. Jeśli uzyskam odpowiednią prędkość (czas 20 - 30 s) to będzie chyba świadczyło że to kwestia przemiału? W tym momencie parzenie trwa do 15 s.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Kalibracja Graefa CM 702 - pomocy!
« Odpowiedź #26 dnia: 23 Listopad 2016, 08:25:21 »
Masz rację, wydaje Ci się.

Offline JD78

  • Wiadomości: 38
Odp: Kalibracja Graefa CM 702 - pomocy!
« Odpowiedź #27 dnia: 23 Listopad 2016, 08:39:57 »
Masz rację, wydaje Ci się.

Czy jest opcja uzyskania nieco bardziej obszernej i konstruktywnej odpowiedzi, czy też traktujemy z góry ludzi którzy zadają pytania? W którym miejscu tkwi błąd w moim rozumowaniu?

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Kalibracja Graefa CM 702 - pomocy!
« Odpowiedź #28 dnia: 23 Listopad 2016, 08:47:54 »
Tak teoretycznie, jeśli to jest zaworek, który przepuści napar pod pewnym ciśnieniem i jest tak obliczony, że pierwsze sitko nie stawia oporu, tylko zatrzymuje kawę, to w momencie kiedy zablokujemy pierwsze sitko drobno zmieloną kawą napar będzie potrzebował ciśnienia, żeby przejść przez nie, wtedy możemy nie uzyskać odpowiedniego ciśnienia na zaworku, albo naparu będzie musiało się tam zebrać na tyle, że będzie już bardziej rzadki, nie mam pojęcia jakie jeszcze procesy mogą się pojawić w takim podwójnym układzie.

Pozdrawiam, Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline JD78

  • Wiadomości: 38
Odp: Kalibracja Graefa CM 702 - pomocy!
« Odpowiedź #29 dnia: 23 Listopad 2016, 09:00:34 »
Rozumiem. Będę eksperymentował jak już będę miał nowy młynek, bo ten zdecydowałem się zwrócić. Jeśli chciałbym dokonać takiej modyfikacji sitka, mógłby ktoś podpowiedzieć kto (jaki fachowiec) mógłby się tego podjąć i nie niszcząc go? Nie posiadam takiego narzędzia jakim robiono to na filmiku z Youtube.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi