Autor Wątek: Kalibracja Graefa CM 702 - pomocy!  (Przeczytany 14976 razy)

Offline JD78

  • Wiadomości: 38
Kalibracja Graefa CM 702 - pomocy!
« dnia: 19 Listopad 2016, 11:55:18 »
Witam,

Jestem nowicjuszem i marzy mi się dobre espresso. Kupiłem używany młynek Graef CM 702 i mam problem z kalibracją. Standardowo pod dolnym żarnem były 2 podkładki - wtedy nawet na najdrobniejszym ustawieniu wychodzi dość szorstki piasek. Udało mi się skombinować takie podkładki, ale nawet po dołożeniu 3 (żarno podniesione o ok 1 mm), przemiał chyba nie jest wystarczająco drobny (cały czas najdrobniejsze ustawienie). Na oko wygląda w miarę dobrze, ale espresso parzy się ok 14s, więc zdaje się za krótko. I tu moje pytanie - czy ten typ tak ma i mielenie do espresso na 5/6 podkładkach jest na porządku dziennym, czy też mój egzemplarz jest felerny/zużyty? Pytam póki mogę go zwrócić i ewentualnie kupić nowy.

Będę wdzięczny za pomoc!

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Kalibracja Graefa CM 702 - pomocy!
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Listopad 2016, 12:00:05 »
Jaką masz kawę, kiedy palona?

Offline JD78

  • Wiadomości: 38
Odp: Kalibracja Graefa CM 702 - pomocy!
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Listopad 2016, 12:23:35 »
Kawa "sklepowa" Dallmayr prodomo, na opakowaniu nie widzę daty palenia. Czy to ma znaczenie dla grubości przemiału?

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kalibracja Graefa CM 702 - pomocy!
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Listopad 2016, 12:25:31 »
Ma, kolosalne. Ta kawa pewnie jest w stanie suchy wiór.

Offline JD78

  • Wiadomości: 38
Odp: Kalibracja Graefa CM 702 - pomocy!
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Listopad 2016, 12:34:23 »
Czy mam rozumieć, że jeśli kupiłbym kawę w palarni, to na tym samym ustawieniu młynka zmieliłaby się drobniej i w związku z tym młynek jest w porządku? Czyli że co najwyżej do "gorszego sortu" ze sklepu będę musiał dokładać podkładki? :)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kalibracja Graefa CM 702 - pomocy!
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Listopad 2016, 12:53:51 »
Wielkość drobin będzie taka sama/podobna, ale ich wilgotność będzie miała większą moc oporu ;)

Tak, jesz szansa, że młynek da radę. A do gorszego sortu nie będziesz chciał wrócić, więc się podkładkami nie martw ;)

Offline JD78

  • Wiadomości: 38
Odp: Kalibracja Graefa CM 702 - pomocy!
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Listopad 2016, 13:06:15 »
Dziękuję za pomoc. Ostatnie pytanie - czy kawa "sklepowa" nie jest pakowana próżniowo po paleniu? Czy to nie powinno zabezpieczać jej przed utratą świeżości? Jeśli nie - to jak długo po paleniu taka kawa "się nadaje"?

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Kalibracja Graefa CM 702 - pomocy!
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Listopad 2016, 13:16:33 »
Kawa "sklepowa" Dallmayr prodomo, na opakowaniu nie widzę daty palenia.

Do takiej kawy, żeby mieć odpowiednie parametry parzenia, trzeba mieć dobry młynek. Kawy na espresso najlepiej zużyć do trzech miesięcy po paleniu, jaśniej palone do dwóch miesięcy. Postaraj się kupić kawę paloną średnio-ciemno, bo ma mniejsze wymagania co do jakości przemiału, niż kawy jaśniejsze.

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1058
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Kalibracja Graefa CM 702 - pomocy!
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Listopad 2016, 15:29:15 »
Oprócz samego wyboru ziaren zwróć uwagę na to ile kawy trafia do kolby? Może tu jest problem?
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline JD78

  • Wiadomości: 38
Odp: Kalibracja Graefa CM 702 - pomocy!
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Listopad 2016, 16:47:06 »
Wlaśnie robiłem testy kawie Coffeelab-Brazylia-Fazenda-Rainha-Espresso kupionej w coffedesk.pl. Data palenia to 04.10.2016. Do kolby pakuję dokładnie tyle ile zaznaczone jest na sitku (należy pakować do zgięcia) i mocno ubijam. Nie widzę dużej różnicy między tą kawą, a tamtą ze sklepu. Co prawda nie wiem czy czas parzenia espresso powinienem liczyć od momentu naciśnięcia przycisku na ekspresie, czy od momentu kiedy kawa zaczyna lecieć, ale nawet w tym pierwszym przypadku, po dołożeniu kolejnej (jest w sumie pięć) podkładki pod dolne żarno, na ustawieniu młynka FINE, mam czas poniżej 20s.
Czy jest możliwe że z tym młynkiem jest coś nie tak, pomimo tego że nie widzę gołym okiem żadnych uszkodzeń/śladów zużycia?

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Kalibracja Graefa CM 702 - pomocy!
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Listopad 2016, 18:37:15 »
Napisz jaki masz ekspres i podaj ile gramów kawy pakujesz do sitka, najlepiej podwójnego.


Offline JD78

  • Wiadomości: 38
Odp: Kalibracja Graefa CM 702 - pomocy!
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Listopad 2016, 19:17:14 »
Ekspres to Delonghi EC680. Używam pojedynczego sitka do którego daję 7-8g.

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Kalibracja Graefa CM 702 - pomocy!
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Listopad 2016, 19:45:44 »
Ekspres to Delonghi EC680. Używam pojedynczego sitka do którego daję 7-8g.
delonghi stosuje sitka z podwójnym dnem w które wbudowany jest zaworek, bez przeróbki sit nie ma mowy o espresso. https://youtu.be/i83W7LY9z1I?t=1m10s
Dopiero po tej operacji będziesz zaczniesz wpływać grubością przemiału na szybkość ekstrakcji, przy okazji jakość naparu znacznie się poprawi. Sita droższych ekspresów nie posiadają tego drugiego dna ani żadnych zaworków ograniczających przepływ wody.

Jeśli  chcesz używać głównie pojedynczego sita duże znaczenie będzie miał dobry młynek, z 7g kawy trudno jest uzyskać wystarczający opór względem wody.
« Ostatnia zmiana: 22 Listopad 2016, 19:55:07 wysłana przez grex »

Offline JD78

  • Wiadomości: 38
Odp: Kalibracja Graefa CM 702 - pomocy!
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Listopad 2016, 20:06:59 »
To smutne - wychodzi na to że Delonghi nie zna się na parzeniu kawy?? Da się kupić takie zmodyfikowane sitka, czy pozostaje tylko "droga zniszczenia"?
Z drugiej strony - przetestowałem ten przemiał na moim starym ekspresie Krupsa (którego zdarzyło mi się kiedyś przytkać mieloną kawą Illy kupioną w Almie) i woda przelatuje przez kawę jeszcze szybciej. Więc może jednak jest za gruby.
Pisząc "dobry młynek" masz na myśli że ten Graef nie będzie wystarczająco dobry?

Offline Shaggy_Paw Mężczyzna

  • Wiadomości: 261
  • Ekspres: Bialetti Preziosa FP, Bialetti Moka Express 3tz, Hario V60, Aeropress, Phin, Chemex, Kalita 185
  • Młynek: Comandante MK3
Odp: Kalibracja Graefa CM 702 - pomocy!
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Listopad 2016, 20:11:26 »
To smutne - wychodzi na to że Delonghi nie zna się na parzeniu kawy??
Chodzi o to, że tanie ekspresy mają inny target w postaci ludzi wrzucających do nich marketowe mielonki, które są zmielone tak grubo, że trzeba zastosować takie pół środki by woda nie przeleciała w 3 sekundy

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi