Autor Wątek: Ascaso Arc - wyrobiona śruba grupy  (Przeczytany 3381 razy)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Ascaso Arc - wyrobiona śruba grupy
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Październik 2022, 12:35:17 »
Wkrętarka czy zakrętarka, jak dla mnie to to samo ;)
A to nie to samo, wkrętarka udarowa działa jak wiertarka udarowa. Zakrętarka to coś innego... Niby szczegół, ale zupełnie inne narzędzie.

Offline Macck Mężczyzna

  • Wiadomości: 24
  • Ekspres: Ascaso Arc, Bialetti Moka 3tz
  • Młynek: Hario Slim, Ascaso I-1 Mini
Odp: Ascaso Arc - wyrobiona śruba grupy
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Październik 2022, 12:21:00 »
naciąłem "na płasko" trochę stożkowym diamentem i dremelem starą srubę, próbuję teraz wkleić wspomniany bit na dwuskładnikowe epoksy.
Nowe śruby przyszły ale po dłuższym zastanowieniu wygląda to jak M4x12mm które można dostać w nierdzewce jako TORX. Zastanawiam się czy nie zamówić docelowo takich śrub bo toxa łeb wyrobić już sporo trudniej. Niby na ogół wszystko szlo dobrze, ale jak już się taki problem stanie, to jest to spory problem niestety...

No i też torxy z reguły są w formie łamanej i nie trzeba stawać na głowie żeby znaleźć śrubokręt który wejdzie pod podstawę i będzie odpowiednio duży żeby przyłożyć duży moment.

jeszcze nad jednym sie zastanawiam, bo ta mosiężna część wydaje sie nie miec zadnego gwintu, wiec teoretycznie wistarczy rozwiercic sam leb sruby aby zdjąć to mosiężne, a potem złapać śrubę w jakąś żabę i wykręcić ... Może mi ktoś potwierdzić że nie ma w tym gwintu? Wydaje się łapać bardzo późno, więc pewnie wkręcam się dopiero w termoblok?
« Ostatnia zmiana: 28 Październik 2022, 14:04:52 wysłana przez Macck »

Offline Macck Mężczyzna

  • Wiadomości: 24
  • Ekspres: Ascaso Arc, Bialetti Moka 3tz
  • Młynek: Hario Slim, Ascaso I-1 Mini
Odp: Ascaso Arc - wyrobiona śruba grupy
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Październik 2022, 15:34:15 »
Update:

udalo się, protip: nie kombinować w ogóle tylko wyszlifować łeb dremelem+  wydłutować śrubokrętem. Na wszystko inne szkoda czasu.
« Ostatnia zmiana: 28 Październik 2022, 16:54:34 wysłana przez Macck »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi