Autor Wątek: Mała Czarna  (Przeczytany 34410 razy)

Offline slusar_o2 Mężczyzna

  • Wiadomości: 530
  • Ekspres: Dream PID, La Peppina, v60, FP, moka, etc.
  • Młynek: Niche, C40, Rhino
Odp: Mała Czarna
« Odpowiedź #105 dnia: 05 Listopad 2017, 17:40:09 »
Zrobiłem przed chwilą aero z resztek paczki nr1. Invert - 15 klik w Commandante - 18g/180ml, dopełnienie do 300ml. REWELACJA.

Offline JanekdF Mężczyzna

  • Wiadomości: 711
  • Ekspres: Expobar Office Control, Cafelat Robot, alternatywy
  • Młynek: Aergrind, Hiku, projekt własny, stare stożki
Odp: Mała Czarna
« Odpowiedź #106 dnia: 05 Listopad 2017, 21:01:49 »
A ja tylko czytam i czekam na listonosza. :O
Who ever would call a machine in Italy "Cappuccino Amore"? - F.C.

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Mała Czarna
« Odpowiedź #107 dnia: 05 Listopad 2017, 21:10:25 »
Pewnie twój listonosz też to czyta delektując się pyszną kawą  :ups:

Offline KAKR Mężczyzna

  • Wiadomości: 311
  • Ekspres: La Pavoni Professional,Faema Faemina,Baby Faema,Rocket Giotto Evo 2, Aeropress,Arrarex ,Kalita
  • Młynek: Macap,Rancilio Kryo,Lido E,Mahlkonig Kenia
Odp: Mała Czarna
« Odpowiedź #108 dnia: 06 Listopad 2017, 08:13:47 »
A ja tylko czytam i czekam na listonosza. :O
List został wysłałany 27.10.2017 priorytetem już dawno powinien być u Ciebie.
Kacper

Offline dilbi Kobieta

  • Wiadomości: 167
  • Ekspres: French Press, Aeropress, kawiarka
  • Młynek: Wilfa cgws-130b, ręczny
Odp: Mała Czarna
« Odpowiedź #109 dnia: 06 Listopad 2017, 09:17:04 »
Robiłam wczoraj nr 3.
Jakoś na pierwszy rzut oka, nosa i kubków smakowych mi nie podeszła - trochę nie moje klimaty, ale postram się jeszcze dać jej szansę  kawka

Offline Marecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 73
  • Ekspres: ECM Casa Speciale, Kawiarka Bra Magna 6, Phin
  • Młynek: MYM54 <= Hario Slim
Odp: Mała Czarna
« Odpowiedź #110 dnia: 06 Listopad 2017, 11:01:04 »
U mnie wszystkie kawy smaczniejsze wyszły z phina niż z kawiarki. Kawa nr 3 straciła ten mocny ziemisty posmak ale nadal miała taki trudny dla mnie do określenia aromat. W każdym razie już na plus a nie na minus jak ta, która mi wyszła z kawiarki. Kawa nr 2 jak dla mnie okazała się taka zwyczajna. Czuć przyjemne owoce i na końcu posmak orzechowy ale niczym szczególnym się nie wyróżniła.
Mój ranking kaw: nr 1 > nr 3 > nr 2. Zdecydowanie polecam nr 1 i chętnie bym ją wypił ponownie.

Offline JanekdF Mężczyzna

  • Wiadomości: 711
  • Ekspres: Expobar Office Control, Cafelat Robot, alternatywy
  • Młynek: Aergrind, Hiku, projekt własny, stare stożki
Odp: Mała Czarna
« Odpowiedź #111 dnia: 06 Listopad 2017, 14:31:04 »
List został wysłałany 27.10.2017 priorytetem już dawno powinien być u Ciebie.
Wiem, dzięki ;) Ale już mi się kiedyś zdarzyło, że przesyłka na takiej trasie leciała dłużej niż tydzień... Poczekam.

A czytając wątek nie mogę się zdecydować, jak te kawki testować (gdy już do mnie dotrą :P ). V60 mam, phina też. A może cupping? Ehh... ile tam jest ziarenek w każdej paczce?
Who ever would call a machine in Italy "Cappuccino Amore"? - F.C.

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: Mała Czarna
« Odpowiedź #112 dnia: 06 Listopad 2017, 14:39:59 »
Ja wybrałem V60 ze względu na balans smakowy. No i najwięcej naparów robie za pomocą tegoż właśnie. Wybierz to czego najczęściej używasz.

ok. 60gram

Offline MałaCzarna

    • Lokalna Palarnia Mała Czarna
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 63
    • Palarnia Mała Czarna
  • Ekspres: Nuova Simonelli Aurelia T3
  • Młynek: Fiorenzato 64evo 2x, Rancilio, Commandante, Mahlkonig Kenia
Odp: Mała Czarna
« Odpowiedź #113 dnia: 07 Listopad 2017, 16:53:36 »
Okej „kawa na ławę” ! :D
Dziękujemy za wasze recenzje ! :uklony: Cieszymy się, że kawy Wam smakowały. Natomiast tych, którzy jeszcze nie napisali recenzji, prosimy o ich napisanie. Tymczasem przedstawiamy kawy, które Wam wysłaliśmy wraz z opisem sensorycznym.
   
Kawa numer 1 to Etiopia Amaro Gayo obrobiona metodą natural. Tę kawę cechuje wysoka słodycz, niska kwasowość i przyjemne gęste body. Wyczuwalne są w niej czerwone owoce - na myśl przychodzą nam maliny i owoc granatu. Natomiast aromat jest słodki, przypominający połączeniu orzechów i miodu.

To świetna kawa zarówno do metod przelewowych jak i do espresso.



Kawa numer 2 to…Kamerun Oku, który również „jest naturalem”. Charakterystyka tej kawy jest ciekawa. Mam tu na myśli połączenie cech kaw z ameryki południowej oraz tych z Afryki. Cechuje go średnia kwasowość i słodycz  - jagód, suszonych owoców i brązowego cukru. W posmaku wyczuwalny jest orzech włoski.
Poleca się ją do dripa, choć w kawiarni mieliśmy ją również w espresso i była pyszna.


Kawa numer 3 to Kolumbia z plantacji Finca La Isabela, którą zakupiliśmy bezpośrednio od jej właścicieli. Dzięki Adriannie Trujillo, mamy te piękne zdjęcia z trwających obecnie zbiorów:




Tą kawę obecnie wypalamy pod espresso, w którym to znajdziemy smak żółtych śliwek, orzechów i czekolady. :poklon:


Facebookowicze, mogą obserwować nasze poczynania zarówno w temacie działalności kawiarni jak i palarni, odwiedzając naszego facebooka ->Palarnia Mała Czarna

Jeśli chcecie być na bieżąco z naszą ofertą  (oczywiście będziemy ją aktualizować na forum ;) ), to zachęcamy do skorzystania z super aplikacji i strony Caffio. Nasz profil znajduje się pod tym linkiem:
https://www.caff.io/pl/places/386-mala-czarna-wroclaw

Kawy pakujemy w opakowania 200g i 1 kg.

Zamówienia prosimy składać pisząc do nas wiadomość - zanim dorobimy się sklepu internetowego. Mamy nadzieję, że ta „niedogodność” zrekompensuje przyjemność z picia naszych kaw.

Pozdrawiamy!
KAKR i Metiu
« Ostatnia zmiana: 07 Listopad 2017, 18:07:16 wysłana przez pafcio0 »

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: Mała Czarna
« Odpowiedź #114 dnia: 07 Listopad 2017, 17:49:20 »
No nieźle, nieźle. Dwie z trzech trafione :D.

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Mała Czarna
« Odpowiedź #115 dnia: 07 Listopad 2017, 21:24:32 »
Choć karty zostały odkryte to przepiszę to co udało mi się zanotować zanim poznałem co to za kawy. Są to moje subiektywne, pierwotne odczucia i może nie do końca trafne-jednak postanowiłem nic nie zmieniać:

Próbka nr  1


Zapach podobny do Naturala, ale chyba jednak nie. Wyczuwam wiśnie w czekoladzie. Raczej jest to obróbka myta, obstawiam kawę Afrykańską- może jest to jakaś Etiopia ? Ziarenka ciemniej palone niż w pozostałych dwóch próbkach. Stopień palenia średni -sądząc także po lekkości mielenia i pojawiającej się goryczce w naparze- nie jest to jasny singiel. W smaku dominuje kwiatowa słodycz i przyjemna goryczka  kakao i gorzkiej czekolady. Jednak kolejna próba z niższą temperaturą ok. 90 st uwypukla posmak migdałów i grapefruitów. Nie wyczuwam kwasowości, kawa wręcz jest słodka.

Próbka nr 2

Ziarenka większe i równiejsze niż w poprzednio testowanej próbce.  Po otwarciu paczki pachną dla mnie marcepanem. Po zmieleniu zapach ten zanika, pojawiając się ponownie podczas zalewania. Przyjemna w smaku, zbalansowana- nie wybija się ani kwasowość ani goryczka. Jednak próbka nr 1 bardziej przypadła mi do gustu.

Próbka nr 3

Po otwarciu paczki ziarenka pachą dla mnie jeżynami i jogurtem lub śmietanką.  Po zalaniu nadal wyczuwam posmak leśnych owoców z taką przyjemną maślaną nutą. Kawa znacznie głębsza w smaku niż próbka nr 2 i chyba najbardziej owocowa ze wszystkich.  Dla fanów porzeczek, agrestu, jeżyn i wszelkich tego typu owoców miękkich.

   Dziękuję firmie Mała Czarna za możliwość przetestowania kaw. Dla mnie liderem jest kawa nr 1, wg mnie ma największy potencjał i potrafi zmienić swoje oblicze w zależności od temperatury zaparzania. Choć kawa nr 3 wiele jej nie ustępuje.

Offline wjp

  • Wiadomości: 188
  • Ekspres: QM AQUILA, La Pavoni Europiccola, Flair 2 Pro
  • Młynek: SanRemo SR70, comandante c40 mk3
Odp: Mała Czarna
« Odpowiedź #116 dnia: 09 Listopad 2017, 08:22:15 »
Ja również zakończyłem degustację kaw i oto moje wnioski.

Kawa nr. 1 - pięknie pachnie. Owoce w czekoladzie. W espresso genialna. Wyraziste body, słodycz. To mój numer 1,

Kawa nr. 2 - bardzo przyjemny zapach. Jaśniej palona więc próbowałem w V60 i Aeropress. Zarówno w jednej i drugiej metodzie kawa wychodzi bardzo dobra, przyjemna,
                   delikatna. To mój numer 2,

Kawa nr. 3 - zapach bardziej taki herbaciany i ziemisty. Metoda Aero i V60. Kawa przyjemna, zrównoważona w smaku. To mój numer 3.

Jeszcze raz dziękuję za kawy. Na pewno spróbuję ich jeszcze raz jak tylko będzie możliwość ich zakupu :)
« Ostatnia zmiana: 09 Listopad 2017, 08:26:17 wysłana przez wjp »

Offline MałaCzarna

    • Lokalna Palarnia Mała Czarna
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 63
    • Palarnia Mała Czarna
  • Ekspres: Nuova Simonelli Aurelia T3
  • Młynek: Fiorenzato 64evo 2x, Rancilio, Commandante, Mahlkonig Kenia
Odp: Mała Czarna
« Odpowiedź #117 dnia: 09 Listopad 2017, 16:56:07 »


Jeszcze raz dziękuję za kawy. Na pewno spróbuję ich jeszcze raz jak tylko będzie możliwość ich zakupu :)

:bry:

https://web.facebook.com/palarniamalaczarna/?fref=ts

Nasz profil znajduje się pod tym linkiem:
https://www.caff.io/pl/places/386-mala-czarna-wroclaw

Kawy są jak najbardziej dostępne można pisać na forum lub przez facebooka widać co i jak plus info o szkoleniach itd  .
Ogarniamy na razie Inpost nie idzie łatwo  :ogien: ale Poczta PL  daje radę :) :ohyda: [emoji12]

Zapraszamy.  miotla
Kacper

Offline JanekdF Mężczyzna

  • Wiadomości: 711
  • Ekspres: Expobar Office Control, Cafelat Robot, alternatywy
  • Młynek: Aergrind, Hiku, projekt własny, stare stożki
Odp: Mała Czarna
« Odpowiedź #118 dnia: 09 Listopad 2017, 22:45:35 »
Poczta PL nie daje rady, przynajmniej ta w Leśnicy wrocławskiej nie daje rady. Dzisiaj (13 dni od nadania!) doszło w końcu awizo. Oczywiście przesyłka nie mieści się w skrzynce. Jutro postaram się ją odebrać i też zobaczę, co to za cuda wychodzą z ziarenek.
Who ever would call a machine in Italy "Cappuccino Amore"? - F.C.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Mała Czarna
« Odpowiedź #119 dnia: 09 Listopad 2017, 23:19:20 »
Poczta działa tak dobrze, jak jej ostatnie ogniwo. Czasem to znaczy bardzo dobrze, czasem nieco gorzej niestety.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi