Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1534632 razy)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4365 dnia: 04 Grudzień 2017, 20:15:18 »
Rozstania z Kafo współczuję i już się nie wtrącam. :)

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4366 dnia: 04 Grudzień 2017, 20:27:58 »
Mimo problemów z paczkomatami dostałem w piątek Kolumbijską Pacamarę - moje drugie podejście do niej, tym razem wyszła fajniej niż poprzednio. Jest baardzo dobra, a gdy dołożyć do tego cenę (upolowana na promocji), to lepszej nie znalazłem  :pycha:

A tak odchodząc od tematu konkretnych kaw, brakuje mi w Waszym sklepie filtrów - tych najzwyklejszych, do V60-1 i 2 oraz aeropressu. Czasem człowiek chce zamówić Wasze kawki, kończą mu się filtry i zamiast załatwić to za jednym zamachem musi jechać do centrum i tracić czas na stanie w korkach.  :(





@Tored, dziękuję za bardzo konkretne wskazówki  :brawa:  i miłe słowa pod adresem Pacamary   W tym tygodniu sklep przenosi się w nowe miejsce. Będzie tam więcej przestrzeni. Filtry na pewno wprowadzimy. I nie tylko..

W kwestii Pacamar naprawdę polecam także Pena Redonda.  Myślę, że tym razem trafiłam z paleniem w "sedno" . Bardzo mi było trudno dopasować " się do "sweet spot" tej kawy, ale było warto. Zrobiłam parę prób na samplerze wcześniej (i nie wyszło) , ale GW15 okazała się w tym przypadku "nezastąpiona"
« Ostatnia zmiana: 04 Grudzień 2017, 20:44:02 wysłana przez Elka »

Offline Rusek Mężczyzna

  • Wiadomości: 80
  • Ekspres: VBM Domobar Junior Super HX GR1
  • Młynek: Macap MC4T (R-C18
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4367 dnia: 04 Grudzień 2017, 21:09:10 »
W tym tygodniu sklep przenosi się w nowe miejsce. Będzie tam więcej przestrzeni.

Daleko od Latarni? Byle nie za Parsętę na bloki :)

Online Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4368 dnia: 04 Grudzień 2017, 21:12:23 »
Do chronionego obszaru morskiego portu. Na miejsce po saloniku Coffee Desku ;). Między jednym a drugim 10 minut spacerkiem albo 5 minut rowerkiem.

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4369 dnia: 04 Grudzień 2017, 21:22:07 »
Palarnia pozostaje "na miejscu" :-) A dystans: 5 min spacerkiem. Autem gorzej, bo rozkopy w porcie..

Offline Rusek Mężczyzna

  • Wiadomości: 80
  • Ekspres: VBM Domobar Junior Super HX GR1
  • Młynek: Macap MC4T (R-C18
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4370 dnia: 04 Grudzień 2017, 22:47:32 »
Do chronionego obszaru morskiego portu. Na miejsce po saloniku Coffee Desku ;). Między jednym a drugim 10 minut spacerkiem albo 5 minut rowerkiem.
Palarnia pozostaje "na miejscu" :-) A dystans: 5 min spacerkiem. Autem gorzej, bo rozkopy w porcie..

To najważniejsze... sklep mnie nie interesuje... Poza tym kto jeździ po Kolbergu autem? Chyba tylko turyści na DE...
A gdzie chcesz obrazy wieszać? I co na to Deski? Bajkowe osiedle kawą zapachniało :)

Offline Rusek Mężczyzna

  • Wiadomości: 80
  • Ekspres: VBM Domobar Junior Super HX GR1
  • Młynek: Macap MC4T (R-C18
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4371 dnia: 05 Grudzień 2017, 11:52:33 »
@Elka
Muszę Cię pochwalić... od rana walczę w filiżankach z Brazylią Nossa Senhora Aparecida. Nastawiony byłem na fantazje owocowe w stylu Synestezji i... poległem! Ziarna wypalone równiutko, w punkt, jasno ale nie blado. Ziarna przemielone do espresso - spodziewałem się kwasu na dzień dobry, więc młynek skręciłem wcześniej o kilka kresek. A tu niespodzianka! Pompa ledwo przeciągnęła ciacho... Redukcja, strzał i powolutku przesączył się mysi ogonek w pięknym kolorze i o konsystencji pianki. W filiżance może tygryska nie zobaczyłem, ale smak mnie rozwalił. Zero owocowych szaleństw a jedynie delikatne nuty, w tym słodycz z marcepana i dojrzałej śliwki, głębokie body i lekkość. Nie sądziłem, że z brazylijskiego singla można wyczarować takie cudo. Za chwilę poprawka i 10/10. A więc poszło i z mlekiem i świat oszalał. Eli wypieki zgrały się w cappu!  :taniec: Nie mogłem uwierzyć własnemu podniebieniu. Mały poczęstunek dla klienta, bo się nawinął i pospolity homo sapiens rzekł: "Dużo lepsza jak w >Maku<, nie czuć palenia"  :lol2:
Elu - gratuluję  :uklony:

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4372 dnia: 05 Grudzień 2017, 14:33:31 »
 :mrgreen: I do nowych opakowań jest przy okazji nowe hasło reklamowe  :diabelek:

Synestezja - kawa lepsza niż w maku,
całkiem bez palenia posmaku.

 :hihihi:
LMWDP #469

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4373 dnia: 05 Grudzień 2017, 15:10:07 »
Idealne hasło reklamowe do serwowania kawy na plaży  :lol2:

Pamiętam z dzieciństwa jak przez nadmorską plażę codziennie szedł sprzedawca lodów z turystyczną lodówką na ramieniu i wołał:
"Lody...lody na śmietanie, kto poliże temu stanie"  :hihihi:

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4374 dnia: 05 Grudzień 2017, 15:50:11 »
Dziękuję @Rusku za pochwałę Aparecidy. Palenie, którym dysponujesz, było dedykowane do espresso. Obecne jest przeznaczone do dripa.
W sklepie mamy obecnie dwie wersje Brazylii La Nossa Senhora de Fatima: espresso (3.12) i drip (1.12) a także wspomnianą Aparecidę: do dripa.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4375 dnia: 05 Grudzień 2017, 20:16:04 »
Aporops opakowań, micro palarnia z Dublina wydała "nowa kolekcje" opakowań.

Widzę trochę podobieństwo do warszawskiej Javy.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Online Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4376 dnia: 05 Grudzień 2017, 21:21:51 »
Tutaj to całkiem fajny kawałek sztuki i dobrego stylu. Javy grafiki mają zupełnie inny charakter.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4377 dnia: 08 Grudzień 2017, 13:49:01 »
Etiopia Aricha to dla mnie typowy natural, ale subtelny i uduchowiony. Można spodziewać się aromatów kwiatowych, słodyczy, balansu.. Jest głębia aromatyczna, ale nic nie wybija się ostro na plan pierwszy: aromatyczno-smakowo-dotykowe "sfumato"..łagodne przejścia między niuansami. Tę właśnie kawę zabrałabym na "bezludną wyspę"..
Ela
Udało się wychylić kilka filiżanek i mogę się pod Elą podpisać. Wprawdzie w aromatach kwiatowych ekspertem nie jestem, ale są truskawki/poziomki/guma baronowa, dużo łagodnych, uspokajających aromatów, miękko, delikatnie, ale nie nudno. :pycha:

11.11 -- taką mam Arichę

Sprawdzone w gabi, aero z podróżną wodą i V60. Ciężko zepsuć.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4378 dnia: 08 Grudzień 2017, 15:24:47 »
Momo, że jeszcze w hopperze ciut kawy zostało, skusiłem się na Salwador-Salwador z ręcznego. Dobra kawa dla kogoś kto nigdy nie pił espresso, taka delikatna, z mlekiem też delikatniutka. Gdyby nie przekonania, dobra byłaby dla dzieci :)

Offline SMaN

  • Wiadomości: 485
  • Ekspres: Kazak Rota, V60-02, Kalita, Aeropress (Prismo), Chemex
  • Młynek: C40Mk3 IH, Niche Zero
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4379 dnia: 09 Grudzień 2017, 09:54:01 »
Nowa odsłona Juicy  :pycha: :pycha: :pycha: :pycha:   :brawa: Powina mieć osobną nazwę -Ultra Juicy albo coś, jest pyszna, owoców (cytrusy, brzoskwienie, makarkuja) i słodyczy mnóstwo. Przypomina mi Geshę z Etiopii White Label, gdzie intensywność zapachu jest w relatywnej skali ok. - 1.5 (podobne nuty zapachowe) , ale body jest +4 - jestem pod wrażeniem !

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi