Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1531023 razy)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #60 dnia: 27 Październik 2013, 16:12:01 »
"Kropką nad i" była próba ziarna single-origin wyprodukowanego przez jedną ze znanych włoskich palarni na jej stoisku. Była to Etiopia (nic więcej, ot tylko Etiopia). Espresso było wyjątkowe: płaskie, gorzkie, bezaromatyczne, nudne, nijak do żadnej znanej mi Etiopii niepodobne. Ręce opadają. Toż taką powtarzalność i stabilność produktu zapewni nawet małpa.

Taką powtarzalność to mogę zapewnić ja piekąc dowolne ciasto. Nieważne jakie to będzie ciasto - smakować będzie tak samo po 4 godzinach w piecu w temp 180C :)

Antonio - to się chyba po prostu słabo wpisujesz w standardy IIAC/INEI/CSA ;) Nie wykorzystujesz mocy pieca, oszczędzasz energię. Za ekologiczne te twoje kawy :P

Swoją drogą ciekawe jak by się sprzedawał twój mocno wypieczony klasycznie włoski blend do espresso  ??? było by śmiesznie jak to by się okazała najlepsza mieszanka pod słońcem :ups:
LMWDP #469

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #61 dnia: 27 Październik 2013, 16:31:21 »
Błąd.


 Uważam, że linia samego opakowania powinna być jedna, kojarzona z Antoniem.
Na różne wypieki powinny być różne banderole/naklejki.
O.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #62 dnia: 27 Październik 2013, 16:33:51 »
Nie wiem czemu chcecie uciec od Italii jak już ukorzeniliście włoską nazwę swojej działalności. Nie wiem czemu nie lubicie Kołobrzeg jeżeli ludzie Was kupują i identyfikują z tym miastem. Nie wiem z czym innym macie się identyfikować jeżeli nie z dobrą kawą. Jak nazwiecie te kury z Łowicza jeżeli nie po polsku? Polskie nazwy i opisy po polsku są jak najbardziej pożądane jeżeli tylko firma budzi zaufanie długoletnią tradycją i uznaniem na rynku. 
Poe, weź pod uwagę że trzeba wydrukować po 40000 torebek ( starczy na 10 ton kawy ) dla każdego gatunku który się wprowadza. Nie wiem ile Mastro Antonio ma tego w swojej ofercie i czy to się opłaca. Ocz. że wygląda lepiej i bardziej profesjonalnie ale jest trochę za duża ilość, na mniejsze loty. Kawy z kogutem już były w Polsce, made in France.   

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #63 dnia: 27 Październik 2013, 17:36:35 »
Ale ja mam na myśli właśnie pełne ujednolicenie opakowań kawy od Antonia, czyli w takie białe a'la Kofi Brand, tylko że w designie 'polskim', a nei tylko jakąś część.

I myślałem o dwóch rodzajach "szlaczka" na opakowaniu - jeden stosowany na kawy o profilu espressowym, a drugi na kawy do zastosowań filtrowych. i tyle. reszta to naklejana etykieta z nazwą kawy, gatunkiem i innymi opisami.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #64 dnia: 27 Październik 2013, 18:39:32 »
Pomysł bardzo fajny, pytanie tylko czy to nie będzie walka z wiatrakami. Czy z biznesowego punktu widzenia ma to sens (pomijając misję)? Czy polska nazwa nie będzie się kojarzyć z "segmentem marketowym"jak Woseba itd.?

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #65 dnia: 27 Październik 2013, 20:02:03 »
Goranie, piękny ten tekst WYDZIERGANO W POLSCE A DOKŁADNIE W ŁODZI! Uwielbiam!

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #66 dnia: 27 Październik 2013, 20:04:10 »
Off-Topic:
Cudny! Skarpety popołudniowe mnie też kręcą!

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #67 dnia: 27 Październik 2013, 20:34:13 »
Kołobrzeg jest ciężki, prawie na końcu świata, ogranicza i nie daje żadnej motywacji, choć przez przyjezdnych postrzegany jest jak cud. Żaden kołobrzeski lokal nie ma naszej kawy ;). To się nazywa otwartość...

Korzenie włoskie fajnie byłoby urzeczywistnić i kawę do Polski wysyłać gdzieś znad jakiegoś alpejskiego lago :). Na razie nie ma na to kasy, tak jak na 10000 torebek za 2zł każda z nowymi grafikami... Minimum to właśnie tyle :).

Ale białe torebki z nowymi etykietami mam nadzieję w końcu się doczekają realizacji... Wszystko to trochę jest walką z wiatrakami.





Offline ziomiwan

  • Wiadomości: 218
  • Ekspres: SIEMENS EQ6 S500, Faema Faemart
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #68 dnia: 28 Październik 2013, 20:16:16 »
Kurcze tylko błagam nie te przeklęte ohydne wzorki!! Nic tak nie odbiera ochoty do wszystkiego jak te ohydne wzory.
Jakbym zobaczył coś tak paskudnego na opakowaniu kawy to chyba wyrzuciłbym ją do kosza...
Nie znoszę tych pseudo polskich szlaczków.
Wiele osób, a zasadzie większość ludzi których znam również nie znosi tych wzorów, jak i kaszubskich.
Myślę, że takich ludzi jest więcej więc byłoby to poniekąd strzałem w stopę...

Proszę Antonio nie rób tego!!

Ale ziarenko kawy zatopione w bursztynie. Hmmm to jest ciekawe!

A obrazek Gorana fenomenalny!! Coś w takim stylu jest mega chwytliwe!!
« Ostatnia zmiana: 28 Październik 2013, 20:20:05 wysłana przez ziomiwan »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #69 dnia: 29 Październik 2013, 09:37:56 »
Wzorki jak wzorki. Widziałem bardzo ciekawe aranżacje takich kwiatowych motywów na torebkach z kawą. Nie były aż tak jaskrawe i nie były kolorowe, były raczej deseniem, fakturą, tłem. Pięknie to wyglądało. Tak jak wspomniałem, w tej chwili nawet nie stać nas na indywidualne opakowania :).
« Ostatnia zmiana: 29 Październik 2013, 10:21:13 wysłana przez Antonio »

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #70 dnia: 29 Październik 2013, 09:51:38 »
Mi się te wzorki podobają. Budzą we mnie pozytywne skojarzenia tak jak etykieta Żywca.  ;)

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #71 dnia: 29 Październik 2013, 10:27:26 »
Ja mam na myśli interpretację designową polskich wzorów. Mogą być naprawdę śliczne i nowoczesne.

Offline ziomiwan

  • Wiadomości: 218
  • Ekspres: SIEMENS EQ6 S500, Faema Faemart
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #72 dnia: 29 Październik 2013, 20:07:31 »
Zastanawiałbym się raczej czy jest w ogóle sens czegoś takiego?
Koncerny mogą sobie pozwolić na cuda wianki, wzorki i inne bzdety na opakowaniach, kolorowe czy tłoczone.

A jeśli chodzi o małą firmę. Czy warto pchać się w koszta i tym samym (bo jest to nieuniknione) podwyższać ceny kawy? Konsument raczej wybierze standardowe opakowania jakimi dysponujecie, jeśli postawić przed nim fakt zwiększenia ceny zakupionej kawy.

Myślę, że gra niewarta świeczki. 
Za to może fajne naklejki na opakowania? Z jakimś ciekawym, nieco zabawnym tekstem jak ten ze skarpetek. Koszt o niebo mniejszy, a efekt bardzo dobry.

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #73 dnia: 29 Październik 2013, 20:23:31 »
Dla mnie "papierowe" torebki z zipem były mistrzostwem :)
One miały chyba nawet coś tłoczone? Jakieś logo?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #74 dnia: 30 Październik 2013, 07:40:47 »
Naprawdę podobały Ci się te "papierowe" z zipem? Nawet, gdy były bez wentyla? ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi