Autor Wątek: Aergrind - Zakup Grupowy  (Przeczytany 51773 razy)

Offline JanekdF Mężczyzna

  • Wiadomości: 711
  • Ekspres: Expobar Office Control, Cafelat Robot, alternatywy
  • Młynek: Aergrind, Hiku, projekt własny, stare stożki
Odp: Aergrind - Zakup Grupowy
« Odpowiedź #120 dnia: 02 Październik 2017, 00:09:37 »
Wydaje mi się, że przykład drugi jest nie tylko lekko, ale wręcz kompletnie odrealniony. Prototyp robisz jeden na tokarce, frezarce, drukarce. Wymiary ok? Działa? To pokazujesz to na KS, rozkręcasz kampanię, zbierasz wsparcie (pledges) a nie zamówienia i dopiero odzywasz się dużych firm, które dużo taniej (koszt na jednostkę) niż metodami wymienionymi powyżej wykonają dany element, ale musisz zamówić ich 100/1000/... . Nie da się pokazać prototypu na finalnych częściach. No chyba, że najpierw inwestujesz w to kupę kasy i liczysz, że z KS się zwróci. W przypadku Aergrinda miało być jednak tak, jak napisałem na początku.

Widać (na szczęście) nie wszyscy są jeszcze uzależnieni od życia w sieci ;)
Wydaje mi się, że dla 90% wspierających nie jest to jednak "na szczęście". Mimo tego czekam z cierpliwością na finalny produkt.
Who ever would call a machine in Italy "Cappuccino Amore"? - F.C.

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: Aergrind - Zakup Grupowy
« Odpowiedź #121 dnia: 02 Październik 2017, 14:25:16 »
@siewcu - nie wiem czy widziałeś, jeśli nie to warto się zapoznać: https://www.kickstarter.com/trust?ref=footer

- Kickstarter is not a store. People aren't buying things that already exist — they're helping to create new things. Creating things isn't always easy. Some projects will go wonderfully, and others will run into obstacles. Be prepared for a little bit of each.
- Some projects won't go as planned. Even with a creator's best efforts, a project may not work out the way everyone hopes. Kickstarter creators have a remarkable track record, but nothing's guaranteed. Keep this in mind when you back a project.

Oczywiście że opóźnienia mogą frustrować, dodatkowo brak częstszej komunikacji, i co miesiąc mega szczegółowy update zamiast krótsze a częstsze.
Ale jak dla mnie to jest mega duży i złożony projekt, a takie zazwyczaj się komplikują po drodze... Trzeba się uzbroić w cierpliwość i być dobrej myśli.




Offline slusar_o2 Mężczyzna

  • Wiadomości: 530
  • Ekspres: Dream PID, La Peppina, v60, FP, moka, etc.
  • Młynek: Niche, C40, Rhino
Odp: Aergrind - Zakup Grupowy
« Odpowiedź #122 dnia: 02 Październik 2017, 15:18:13 »
Tylko pytanie czy kickstarter jest miejscem odpowiednim dla promowania tego typu inicjatywy? Moim zdaniem nie, bo serwis ten powstał aby promować nowe, innowacyjne pomysły wymyślone przez "szarych" ludzi. Tutaj mamy firmę "knock", która działa na rynku, co więcej, produkuje młynki, a wątek powstał aby uzyskać darmowy kredyt :) ciekawy pomysł na biznes.
Dlatego po części rozumiem ludzi, którzy mają pretensje do Knock'a. Nie kupowali oni przecież trudnego do zrealizowania cuda, tylko młynek od firmy, która się tym zajmuje. Polityka kickstarter'a wybacza opóźnienia etc, wiec teoretycznie nie można mieć żalu, bo ludzie wiedzieli na co się piszą, ale jednak niesmak jakiś jest.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Aergrind - Zakup Grupowy
« Odpowiedź #123 dnia: 02 Październik 2017, 15:53:52 »
Tyle że widzicie. Opóźnienie na Aergrinda było duże, ale jakoś z częściami do Feldgrinda nie było problemu, bo w międzyczasie zrobił 250 sztuk - i twierdzi, że nie ma to absolutnie żadnego powiązania z kasą na Aergrinda. Częstsze ale skromniejsze update'y byłyby lepsze, no ale cóż. Został jeden mega opóźniony informujący o problemach, które nie wyskoczyły nagle, bo wiedział dobrze o tym, że dostawa jest opóźniona.

No i fajnie by było, gdyby na koniec wrzucali rozliczenie - tak z czystej ciekawości. Pytanie tylko czy ludzie byliby w stanie zrozumieć, że za pomysły i wiedzę się płaci... I na wszystkich innowacjach się zarabia.

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: Aergrind - Zakup Grupowy
« Odpowiedź #124 dnia: 02 Październik 2017, 16:03:20 »
Kickstarter jest dla wszystkich twórców, czy to firma, czy jedna osoba. To jest jeden ze sposobów na finansowanie przedsięwzięcia.
Inne opcje to kredyt w banku, jeden większy inwestor (inwestuje w zamian za udziały), itp.

Wg. mnie to jest innowacyjny produkt. Nikt wcześniej nie stworzył małego młynka, w takiej cenie, ze stalowymi żarnami i taką jakością przemiału (co oczywiście się jeszcze okaże po pierwszych testach). Stąd też takie duże zainteresowanie, bo kto nie chciałby mieć jakości przemiału comandante za 300 PLN?

A co do złożoności projektu to mi się wydaję, że pomimo iż jest to "tylko młynek" - to jest mega dużo szczegółów, nawet dla kogoś kto ma doświadczenie z budowaniem młynków. Co w tym przypadku (jak ktoś już wcześniej napisał) wpłynęło pozytywnie na mniejsze opóźnienie aniżeli dla kogoś bez doświadczenia.

@siewcu - on nie musi się rozliczać co kiedy robi, i nie musi się skupiać tylko na kickstarterze dopóki nie zrobi wysyłek. Też pewnie ma swoje inne zobowiązania i plany, i to już jego sprawa. Przecież może być nawet tak że te aergrindy z KS nie dadzą żadnych profitów, tylko bardziej potwierdzenie że się w ogóle da. Tego nie wiemy i uważam, że nie ma sensu robić jakichś założeń.



Offline JanekdF Mężczyzna

  • Wiadomości: 711
  • Ekspres: Expobar Office Control, Cafelat Robot, alternatywy
  • Młynek: Aergrind, Hiku, projekt własny, stare stożki
Odp: Aergrind - Zakup Grupowy
« Odpowiedź #125 dnia: 02 Październik 2017, 16:39:27 »
wątek powstał aby uzyskać darmowy kredyt :) ciekawy pomysł na biznes.
Darmowy kredyt (nie taki darmowy, KS bierze spory procent od wpłat) na to, żeby rozkręcić produkcję bardziej masową, zamiast toczenia w szopie na pustkowiach Szkocji. Było to wprost napisane w opisie kampanii.
ale jednak niesmak jakiś jest.
Tu się zgadzamy.
Tz częściami do Feldgrinda nie było problemu
Bo te pewnie wciąż robione są metodą chałupniczą. Zresztą porównaj skalę, 250 F < 3000 A.

Pewnie, że za wiedzę i pomysły się płaci. Taka jest idea biznesu, nie robisz produktu po to, aby na nim stracić.
Who ever would call a machine in Italy "Cappuccino Amore"? - F.C.

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 683
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: Aergrind - Zakup Grupowy
« Odpowiedź #126 dnia: 07 Październik 2017, 19:58:47 »

Offline JanekdF Mężczyzna

  • Wiadomości: 711
  • Ekspres: Expobar Office Control, Cafelat Robot, alternatywy
  • Młynek: Aergrind, Hiku, projekt własny, stare stożki
Odp: Aergrind - Zakup Grupowy
« Odpowiedź #127 dnia: 07 Październik 2017, 22:01:38 »
Nooo... Raczej dostępny nie jest (backorder), więc to tylko zajawka. Ale krew niektórym wzburzy :D
Who ever would call a machine in Italy "Cappuccino Amore"? - F.C.

Offline JanekdF Mężczyzna

  • Wiadomości: 711
  • Ekspres: Expobar Office Control, Cafelat Robot, alternatywy
  • Młynek: Aergrind, Hiku, projekt własny, stare stożki
Odp: Aergrind - Zakup Grupowy
« Odpowiedź #128 dnia: 09 Październik 2017, 15:07:13 »
Jest już odpowiedź Petera na KS, dobrze przewidziałem o co kaman :D
Who ever would call a machine in Italy "Cappuccino Amore"? - F.C.

Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 463
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Odp: Aergrind - Zakup Grupowy
« Odpowiedź #129 dnia: 10 Październik 2017, 15:13:45 »
@siewcu - masz w sobie mentalność na którą mam uczulenie, klasyk gatunku, siedzi para na imprezie: "piwo drogie, jedzenie drogie, wszystko źle, zrobiłbym lepiej"... To ja wtedy podchodzę i mówię: "zrób". Ktoś kto nie zderzył się z biurokracją, terminowością podwykonawców ba dokładnością wykonania zlecenia, może sobie wypisywać takie litanie jak Ty. Zgadzam się z jednym przedmówcą, błędem Knocka jest brak informacji co można odebrać jako liścia w twarz, na zasadzie mam wasze pieniądze więc się gońcie. Z tych co mają już jego młynki jakościowo w wykonaniu nikt nie narzeka, może typ jest perfekcjonista przy tym introwertyk? Cholera go wie... Nie znam nie oceniam, bez internetu się specjalnie nie przejmuję, mam podejście byle do świąt wyrobił, bo fajnie by było móc zabrać młynek w trasę i tyle. A ocenianie, że wprowadził stare modele, to co? Zbiedniałeś od tego? Stało Ci się coś? Nie... Za to ludzie którzy czekali na nie, już je mają, ja się cieszę, że swoim pieniądzem pozwoliłem na ruszenie się małej firmy i ktoś się cieszy teraz swoim nowym dobrym młynkiem. ech, Siewcu - nie obrażaj się tyko na mnie, ja to z wielkim dystansem napisałem, chodzi o to, że nikt idealny się nie urodził, a kapitalizm to chory ustrój i nie popadajmy w totalne paranoje. Od co i aż to!

Pokój

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Aergrind - Zakup Grupowy
« Odpowiedź #130 dnia: 10 Październik 2017, 15:39:51 »
Nie skomentuję, bo liścia w twarz to Ty powinieneś dostać.

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 683
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: Aergrind - Zakup Grupowy
« Odpowiedź #131 dnia: 13 Październik 2017, 15:13:00 »
@siewcu widziałeś ostatni komentarz KS

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Aergrind - Zakup Grupowy
« Odpowiedź #132 dnia: 13 Październik 2017, 15:36:36 »
Zajrzałem. Ale nie zdziwiłbym się, gdyby założył sobie drugie konto i napisał komentarz, żeby było, że niby wysłał.

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 683
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: Aergrind - Zakup Grupowy
« Odpowiedź #133 dnia: 13 Październik 2017, 16:06:21 »
Czy ktoś w ogóle dostał powiadomienie o wysyłce?

Offline JanekdF Mężczyzna

  • Wiadomości: 711
  • Ekspres: Expobar Office Control, Cafelat Robot, alternatywy
  • Młynek: Aergrind, Hiku, projekt własny, stare stożki
Odp: Aergrind - Zakup Grupowy
« Odpowiedź #134 dnia: 13 Październik 2017, 17:14:35 »
Na forum HB ktoś się chwali, że już dostał. Ja jeszcze poczekam, bo chciałem kolory.
Who ever would call a machine in Italy "Cappuccino Amore"? - F.C.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi