Autor Wątek: Astoria CKE  (Przeczytany 51165 razy)

Offline Kondzior Mężczyzna

  • Wiadomości: 161
  • Ekspres: Izzo Alex Duetto , alternatywa
  • Młynek: Santos , Nagema, ręczne
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #165 dnia: 13 Grudzień 2017, 21:59:02 »
      " A grupa w CKE nie jest przypadkiem bliźniaczą dla E61? Chodzi o wymiary, bo konstrukcyjnie inna... U mnie się pojawił cień szans na naprawę, więc może po ponad roku uda się uruchomić i wyjdzie pierwsza kawka "

Grupy wymiarami są takie same, ale Wega ma dodatkowo komorę grupy automatycznej E61 ( co widać na załączonym zdjęciu - nakrętka komory ).
Mam identyczną grupę E61 rozebraną ( grupa od vibiemme domobar piccolo, automat, bez dźwigienki, tylko start - stop , rzadki okaz ), ekspres rozebrałem rok temu i jakoś nie mogę się zabrać do jego złożenia  :smiech: .
Grupy niby te same, ale jednak inne.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #166 dnia: 13 Grudzień 2017, 22:21:37 »
Jeżyk, jak sprawdzić zawór bezpieczeństwa?

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #167 dnia: 13 Grudzień 2017, 23:28:39 »
Grupy niby te same, ale jednak inne.
Dlatego pisałem tylko o wymiarach ;) chodziło o kompatybilność pryszniców etc tylko.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #168 dnia: 14 Grudzień 2017, 16:06:49 »
jak sprawdzić zawór bezpieczeństwa?
W zasadzie powinno się wymontować go z ekspresu i sprawdzić na stanowisku jakie ciśnienie go otwiera. Jednak nie każdy ma taką możliwość. W zasadzie jeśli nie pękła sprężyna (wówczas zawór nie będzie szczelny) delikatne podniesienie grzybka szczypcami powinno "upuścić" nieco pary z bojlera. Sprawny zawór będzie drożny po podniesieniu grzybka i szczelny po jego puszczeniu. To trzeba robić ostrożnie, wiadomo dlaczego. Niektóre ekspresy mają odprowadzenie z zaworu do zbiornika wody, inne do ścieków, a jeszcze inne po prostu w powietrze. W opisanym wcześniej przypadku, gdy manometr pokazał ciśnienie parę razy wyższe od nominalnego, a zawór bezpieczeństwa się nie otworzył, to jest uszkodzony albo zarośnięty kamieniem. Tak czy owak nadaje się do przeglądu lub wymiany.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #169 dnia: 14 Grudzień 2017, 17:40:10 »
Mam nadzieję, że na tym forum nie znajdzie się osoba szalona, myląca notorycznie odwagę z głupotą która by podjęła się naprawy zaworu bezpieczeństwa. :picardpalm:  :ogien:
Jest to niebezpieczne dla zdrowia. Żeby uspokoić zapędy osób "oszczędnych" koszt nowego zaworu bezpieczeństwa jest od 50 zł. Dzisiaj go nie wymienisz, a jutro zapłacisz za niego w formie wyższego rachunku za prąd.  :lol2: Wystarczy tylko, żeby zawór był nieszczelny. O pracy ekspresu pod względem stabilności temperatury nie wspominam.
Zawór można sprawdzić wykręcając go z bojlera, lub pozostawiając go na swoim miejscu. Podam publicznie tylko metodę bezpieczniejszą.
Zastąpimy gorącą parę sprężonym powietrzem. Potrzebna będzie sprężarka, reduktor, manometr , parę węży, naczynie z wodą. Wyjdzie nam z tego metoda bąbelkowa.
Łączymy zawór z sprężarką. Ustawiamy ciśnienie na np. 1,2 Bara i wkładamy zawór do wody. Zawór szczelny to brak bąbelek powietrza. Zwiększamy ciśnienie na 1,3 Bara i patrzymy na zawór czy puszcza powietrze.
I tak cały czas do skutku, no chyba, ze zawór jest zapieczony to na wartości 2,5 Bara można zakończyć test.
Ta metoda jest prosta do przeprowadzenia dająca nam wymierny obraz charakterystyki pracy zaworu umieszczonego w zimnej wodzie. Można nią np. sprawdzić nowy zawór bezpieczeństwa który był tzw. leżakiem magazynowym.



Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #170 dnia: 14 Grudzień 2017, 18:48:00 »
Mam nadzieję, że na tym forum nie znajdzie się osoba szalona, myląca notorycznie odwagę z głupotą która by podjęła się naprawy zaworu bezpieczeństwa.
Święte słowa. Zawór bezpieczeństwa to ostatni strażnik NASZEGO bezpieczeństwa.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #171 dnia: 24 Grudzień 2017, 23:18:45 »
ŻYJE! W końcu, po ponad roku walki i ogromnej ilości wydanej kasy w końcu działa! Aż postanowiłem to nagrać :D

https://www.youtube.com/watch?v=LVRWphKpPLo&feature=youtu.be

2 shot, pierwszy - o dziwo - udany, 2:1 w 25 sekund robiony z Cafe Cubano, drugi - ten z filmu - to Perla Negra. Doza i mielenie takie same, niestety drugi nie wyszedł. O dziwo wypić się jakoś udało pomimo tego, że wyszło gorące... Chyba za krótki flush, ale wyszedł od razu problem MSJ i retencji, bo smakowo był to mix tych dwóch kaw + wyszła cała filiżanka, gdzie przy ratio 2:1 było to w okolicach 1/3 objętości. Pozycja na filmie jest ostatecznym miejscem ekspresu(tak, to podłoga niestety) ale jestem mega zajarny tym, ze działa :D choć burdel niesamowity i proste to w użytkowaniu nie będzie, bo nie mam pojęcia jak rozwiązać podłączenie pod ścieki i póki co nie mam kratki ociekowej(jedyna z potrzebnych rzeczy, których brakowało w gratach, które zakupiłem), ale to z metra dotnę ;) Dzisiaj ostatnia walka była z uszczelnieniem grzałki i voila, wsio działa :D Także mam fajny prezent pod choinkę ;)
« Ostatnia zmiana: 24 Grudzień 2017, 23:22:44 wysłana przez siewcu »

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #172 dnia: 24 Grudzień 2017, 23:49:37 »
Tak na szybko to możesz sobie kupić nieduży arkusz spienionego PCV albo PMMA i dociąć nożykiem do tapet, a otwory ponawiercać wiertarką, a w między czasie zlecić wycięcie w nierdzewce. Fajnie, że żyje. Gratuluję samozaparcia. Ściek pociągnąłem rurą kanalizacyjną fi 32 za szafkami.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #173 dnia: 25 Grudzień 2017, 00:12:02 »
Facet od którego brałem części mówił, że może mi tackę załatwi. Choć ścieków nie pociągnę, bo ekspres stoi na podłodze i tam zostanie niestety... Dzięki za podpowiedź z tacką, może tak to rozwiążę póki co - ale kupa nauki przede mną :) Detalami i tak zajmę się później, bo nie ukrywam, że wolałbym coś, co będzie się dało wyciągnąć, a nie kombinowanie ze ściekami - i tak zostaje mi zabawa z wężem w butelce, a dołożyć do tego ścieki... Chyba czeka mnie jakaś podstawka, nawet kilka cm na jakiś pojemnik pod spodem. Jakieś dorobione nóżki czy coś, bo póki co innego pomysłu nie mam. Albo szuflada z odbijakiem i ściekami :) Póki co muszę się odbić finansowo, bo zakup części ostro pociągnął mnie po kieszeni i zostałem z ręką w nocniku w pewnym sensie...

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #174 dnia: 25 Grudzień 2017, 00:21:00 »


Chyba czeka mnie jakaś podstawka, nawet kilka cm na jakiś pojemnik pod spodem. Jakieś dorobione nóżki czy coś, bo póki co innego pomysłu nie mam.

Nie wiem jak to wygląda u Ciebie, ale u mnie ta czarna kuweta da się wyciągnąć. W niej nawiercony jest otwór w najniższym miejscu i woda ścieka do takiej okrągłej mniejszej, która ma króciec do podłączenia węża. Przez długi czas miałem po prostu zalepiony ten otwór w pierwszej, większej kuwecie silikonem akwarystycznym i wyciągałem ją kiedy się napełniła.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #175 dnia: 25 Grudzień 2017, 00:29:57 »
U mnie coś się nie chce wyciągać, rurki od trójdrożnego i jakaś mniejsza obok są za nisko :/ Chyba że wystarczy wyjąć tę do ścieków... Tego nie sprawdzałem, ale za późno już i nie chce mi się grzebać, może jutro sprawdzę o ile nie zapomnę. Dużo by to ułatwiło, bo odpadłby mi całkiem problem z tacką. Poza tym jeszcze trochę shotów bez obudowy mnie czeka, żebym wiedział, że na pewno wszystko ok i nic nie cieknie(grzałkę już 3 razy wyciągałem po włożeniu nowej, dopiero teraz przestało cieknąć), trochę chyba syczy antydepresyjny(ale nic nie leci), ale to już kosmetyka...

A co do przekaźnika, który powinien być na obudowie sterownika - u mnie bardzo podobny jest przymocowany do podstawy obok pompy.

Offline JanekdF Mężczyzna

  • Wiadomości: 711
  • Ekspres: Expobar Office Control, Cafelat Robot, alternatywy
  • Młynek: Aergrind, Hiku, projekt własny, stare stożki
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #176 dnia: 26 Grudzień 2017, 22:57:30 »
Pięknie, pięknie! :) Ale czemu na podłodze..?
Who ever would call a machine in Italy "Cappuccino Amore"? - F.C.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #177 dnia: 27 Grudzień 2017, 00:09:46 »
Nie ma innego miejsca... :/

Offline montescudaio Mężczyzna

  • Wiadomości: 110
  • Ekspres: La Pavoni Professional, Bezzera Strega R Al
  • Młynek: Fiorenzato F4e nano, ZF64W
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #178 dnia: 29 Grudzień 2017, 12:01:11 »
astoria1.jpgastoria1.jpgastoria1.jpgastoria1.jpgastoria1.jpgWitam.
Śledze wątek o Astorii cke. Bardzo mnie to interesuje, gdyż nabyłem tenże ekspres (za 600,0zł) zepsuty.
Okazało sie że był zepsuty panel. A więc wykonałem sam, ponieważ nowy kosztuje połowę mojego ekspresu.
Oto mój ekspresastoria1.jpg
Pozdrawiam



Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #179 dnia: 29 Grudzień 2017, 12:13:21 »
Brawo ty!  :brawa:
LMWDP #469

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi