Autor Wątek: Astoria CKE  (Przeczytany 51170 razy)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #120 dnia: 08 Listopad 2017, 08:58:58 »
Jest dokładnie tak jak pisze Maciek.

Minął mniej więcej rok mojej przygody z Astorią. Wstyd się przyznać, ale jeszcze nie czyściłem prysznica. Ostatnio do backflush używam pokruszonych tabletek do zmywarki. Jednak ostatni backflush robiłem ze trzy tygodnie temu a wczoraj zapomniałem wywalić ciastko z kolby i zostało tam do rana. W związku z tym rano zrobiłem backflush z detergentem i wyleciało sporo syfu, takiego posklejanego w kępki. Nie wyglądało to ładnie, stąd decyzja o czyszczeniu grupy.

O dziwo po rozkręceniu prysznica było całkiem czysto, delikatny brudzący czarny nalot, ale nie jakieś złogi tylko cienka warstwa. Mam tylko problem z prysznicem, nie mogę zdjąć sitko prysznica z tego mosiężnego elementu. Zacząłem podważać od środka ale zaczął się odkształcać. Jakieś sugestie?

Spróbuję wrzucić go do wrzątku z detergentem przed wyjściem do pracy, może wtedy puści.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #121 dnia: 08 Listopad 2017, 09:43:29 »
sitko dobrze łyżką (do jedzenia) zdejmować, chyba że o innym myślę.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #122 dnia: 08 Listopad 2017, 11:12:28 »
Chodzi o ten element. Zostawiłem w detergencie, jak wrócę z pracy to może się odmoczy i będzie można go lepiej wyjąć.

20171108_081021 by Marek Miklewski, on Flickr

Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline JanekdF Mężczyzna

  • Wiadomości: 711
  • Ekspres: Expobar Office Control, Cafelat Robot, alternatywy
  • Młynek: Aergrind, Hiku, projekt własny, stare stożki
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #123 dnia: 08 Listopad 2017, 11:31:35 »
Rzeczywiście, przeczytałem jeszcze raz i widzę, że mój problem jest inny. U mnie raczej świruje czujnik poziomu wody. Zazwyczaj pompa dolewa tylko troszkę wody tuż po włączeniu żeby uzupełnić do odpowiedniego poziomu. Ale czasami pompa hula aż bojler jest pełny i sika z parorurki i wylewki wody.

Miklas, możesz zrobić zdjęcie grupy od spodu zanim wkręcisz prysznic z powrotem? Ciekawy jestem, jak to wygląda i skąd leci woda.
Who ever would call a machine in Italy "Cappuccino Amore"? - F.C.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #124 dnia: 08 Listopad 2017, 11:45:49 »
JanekdF może masz uszkodzony czujnik? W Astoriach był taki problem i podłączali kabelek od czujnika do masy, żeby w ogóle nie uzupełniało...

Offline JanekdF Mężczyzna

  • Wiadomości: 711
  • Ekspres: Expobar Office Control, Cafelat Robot, alternatywy
  • Młynek: Aergrind, Hiku, projekt własny, stare stożki
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #125 dnia: 08 Listopad 2017, 12:09:03 »
Ale ja chcę, żeby uzupełniało :P No i problem pojawia się raz na ~20 włączeń. Sam czujnik to jest po prostu pręt z metalu, gdy woda do niego dochodzi to on właśnie zwiera do masy przez przewodnictwo elektryczne przez wodę. I teraz albo mam ten czujnik zakamieniony (raczej nie, czyściłem przy rozbieraniu i składaniu ekspresu), albo jest jakiś problem elektryczny przy kontrolerze (rozłącza przewód od wibracji pompy?). Muszę się temu bliżej przyjrzeć. Póki co, gdy problem się pojawia to działa stary sprawdzony sposób ludzi z IT. Have you tried turning it off and on again?
Who ever would call a machine in Italy "Cappuccino Amore"? - F.C.

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #126 dnia: 08 Listopad 2017, 12:37:20 »
Jeżeli off/on pomaga, to niestety wskazuje na puszkę z elektroniką. Ale sprawdź też jakość połączenia sondy z kablem i czy bojler ma dobre połączenie z masą.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #127 dnia: 08 Listopad 2017, 23:18:45 »

Niestety nie udało mi się zdjąć tego stalowego sitka prysznica z mosiężnego elementu. Trochę pokancerowałem tą siatkę przy próbach i się poddałem

Miklas, możesz zrobić zdjęcie grupy od spodu zanim wkręcisz prysznic z powrotem? Ciekawy jestem, jak to wygląda i skąd leci woda.

Tak to u mnie wygląda


20171108_175031-01 by Marek Miklewski - Flickr2BBcode LITE

Próbowałem to jakoś doczyścić, ale wygląda że jest czyste, tylko jakby było kiedyś niklowane i oblazło.





Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline JanekdF Mężczyzna

  • Wiadomości: 711
  • Ekspres: Expobar Office Control, Cafelat Robot, alternatywy
  • Młynek: Aergrind, Hiku, projekt własny, stare stożki
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #128 dnia: 09 Listopad 2017, 11:39:27 »
Muszę rzeczywiście sprawdzić połączenie do masy, powinno pomóc.

A jeśli chodzi o prysznic to widzę, że są 4 otwory, którymi podawana jest woda. Mogą wypaść bezpośrednio nad otworem w prysznicu. Czy w tej Astorii są problemy z kanałowaniem? Pytam, bo u mnie woda podawana jest centralnie a prysznic tę centralną część ma pełną, więc woda się od tego odbija i rozprowadza po całej powierzchni. Wydaje mi się, że to właśnie zapewnia brak problemów z kanałowaniem w moim ekspresie (a spodziewałem się ich jako nowicjusz :D ).
Who ever would call a machine in Italy "Cappuccino Amore"? - F.C.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #129 dnia: 09 Listopad 2017, 11:45:24 »
Musiałbym to rozkręcić i przyjrzeć się jeszcze raz. Otworów jest pięć bo jest jeszcze centralny EDIT - CZTERY, CENTRALNIE JEST SRUBKA. Ten mosiężny element, którego nie mogę oddzielić od sitka prysznica ma bodajże 9 otworów o dużo mniejszej średnicy, a sitko prysznica ponadto jest jakby z dwóch warstw pierwsza to taka blaszka perforowana o otworach nie wiem może 1, może 2mm średnicy i drobniejsze sitko z mikro otworami.

Ciężko stwierdzić czy nie ma kanałowania, bo nie mam NPF, ale w kawie nie widać objawów, na ciastku również.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #130 dnia: 09 Listopad 2017, 11:47:23 »
Ja u siebie też miałem problem z rozłożeniem tego... I chyba odpuściłem, żeby nie pogiąć sitka.

Offline JanekdF Mężczyzna

  • Wiadomości: 711
  • Ekspres: Expobar Office Control, Cafelat Robot, alternatywy
  • Młynek: Aergrind, Hiku, projekt własny, stare stożki
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #131 dnia: 09 Listopad 2017, 22:48:40 »
No pewnie, że centralny masz na śrubkę ;)
Ale to mocno skomplikowane jest, najpierw 4, później 9 otworów i dopiero prysznic. Ale jeśli działa, to git.
Who ever would call a machine in Italy "Cappuccino Amore"? - F.C.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #132 dnia: 10 Listopad 2017, 10:04:56 »
to mocno skomplikowane jest,

Skomplikowane? To mniej więcej takie rozwiązanie, jakie chłopaki stosowali w prysznicach ascaso z docinanymi blaszkami. Ta sama idea.

Offline JanekdF Mężczyzna

  • Wiadomości: 711
  • Ekspres: Expobar Office Control, Cafelat Robot, alternatywy
  • Młynek: Aergrind, Hiku, projekt własny, stare stożki
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #133 dnia: 13 Listopad 2017, 15:00:14 »
czy bojler ma dobre połączenie z masą
No i nie miał. Nie dokręciłem jednego wkrętu przy składaniu ekspresu. Teraz wszystko działa jak należy :)
Who ever would call a machine in Italy "Cappuccino Amore"? - F.C.

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #134 dnia: 14 Listopad 2017, 14:17:21 »
Prawie jak w IT "A próbowałeś rozłożyć i złożyć jeszcze raz?" :mrgreen:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi