Autor Wątek: Brewers Cup 2024 - przemyślenia  (Przeczytany 818 razy)

Offline Paolo

  • Wiadomości: 129
  • Ekspres: Sage Oracle
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Brewers Cup 2024 - przemyślenia
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Kwiecień 2024, 15:46:15 »
Może i masz rację Krystians - może Aga przekombinowała. Na pewno chciała dobrze, ale czasami tak jest, że chcesz dobrze a wychodzi odwrotnie.
Alternatywne metody to nie moja bajka (póki co). Na razie skupiam się powoli na poszukiwaniu high end-owej domowej maszyny
do espresso, a po przeanalizowaniu tego co jest na rynku i co zaraz się na nim pojawi wybór nie jest duży i sprowadza się do max.5-6 maszyn.
W tym roku postawiłem sobie za cel, że przetestuję prawie wszystkie dobre europejskie (i niektóre amerykańskie) palarnie, ale już widzę, że
ich jest za dużo i chyba nie dam rady do grudnia (muszę zamówić co najmniej 4-5 paczek kawy z danej palarni, żeby mieć jakąś opinię).

Offline dav Mężczyzna

  • Wiadomości: 20
  • Ekspres: Sage Barista EXPRESS IMPRESS
  • Młynek: DF64 Black Gen. II
Odp: Brewers Cup 2024 - przemyślenia
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Kwiecień 2024, 09:02:14 »
Może i masz rację Krystians - może Aga przekombinowała. Na pewno chciała dobrze, ale czasami tak jest, że chcesz dobrze a wychodzi odwrotnie.
Alternatywne metody to nie moja bajka (póki co). Na razie skupiam się powoli na poszukiwaniu high end-owej domowej maszyny
do espresso, a po przeanalizowaniu tego co jest na rynku i co zaraz się na nim pojawi wybór nie jest duży i sprowadza się do max.5-6 maszyn.
W tym roku postawiłem sobie za cel, że przetestuję prawie wszystkie dobre europejskie (i niektóre amerykańskie) palarnie, ale już widzę, że
ich jest za dużo i chyba nie dam rady do grudnia (muszę zamówić co najmniej 4-5 paczek kawy z danej palarni, żeby mieć jakąś opinię).


jaka jest ta krótka lista ekspresów do espresso które bierzesz pod uwagę ? też jestem na  poszukiwaniu ;-)

Offline Paolo

  • Wiadomości: 129
  • Ekspres: Sage Oracle
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Brewers Cup 2024 - przemyślenia
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Kwiecień 2024, 10:31:56 »
La Marzocco Leva X
Nurri L-Type (tu niestety grupa 54mm)
Kees van der Westen Spiritello (ma być pokazany w Busan 1-4/05)
La Marzocco GS3 MP (czekam na nową wersję, bo dotychczasowa praktycznie nie zmieniana przez 15 lat, powinni zaprezentować w ciągu kilku miesięcy)
Pierwsze 3 to dźwignie

Jeszcze teoretycznie rozważam 2 inne, ale myślę że chyba z różnych względów odpadną:
San Remo You
ACS Vostok (dźwignia)


Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 790
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Brewers Cup 2024 - przemyślenia
« Odpowiedź #18 dnia: 20 Kwiecień 2024, 19:27:14 »
Na jakiej podstawie wybrałeś właśnie te ekspresy?




Offline Paolo

  • Wiadomości: 129
  • Ekspres: Sage Oracle
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Brewers Cup 2024 - przemyślenia
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Kwiecień 2024, 20:24:32 »
Raczej będę szedł w dźwignię (dlatego nie wykluczyłem jeszcze kilku tradycyjnych maszyn), ponieważ zwykłe maszyny już znam i chciałem zmierzyć się właśnie z dźwignią, która powinna zrobić nawet nieco lepsze espresso od zwykłych maszyn. Pominąłem całą masę maszyn jak Rocket, ECM, Profitec, etc. i skupiłem się raczej na większych maszynach (bo też nie jestem fanem małych zabawek). Co do La Marzocco (o ile byłaby to ta marka) to i tak musiałbym ekspres wysłać na customizację, prawdopodobnie do RB Craft-a, bo seryjna wersja zupełnie mi się nie podoba, a ludzie z tej firmy naprawdę fajnie przerabiają maszyny. Nurri ma fajną dźwignię z ciekawymi rozwiązaniami, ale najbardziej irytuje mnie zastosowana grupa 54mm, bo,wtedy trzeba cały osprzęt zgromadzić od nowa (może nie jest to super kosztowne, ale upierdliwe). Zresztą grupy 54 i 58 mm mają swoich zwolenników i doskonale rozumiem i jednych i drugich. Stawiam raczej na firmy z długoletnią tradycją, które przez długie lata dopracowywały swój sprzęt. Szkoda, że na rynku jest relatywnie mało zaawansowanych maszyn, których zresztą ceny zaczynają się od 5k € wzwyż.
Pewnie jeszcze mógłbym dorzucić Kees v.d.Westen-a Speedster-a, ale jak mam wybór to raczej dźwignia (czekam na Busan na początku maja).
Zresztą design Kees-a jest dosyć specyficzny i sam jeszcze nie wiem, czy chcę iść w taki „kosmos”.
Kocham maszyny dla gastronomii, takie jak chociażby San Remo Cafe Racer, ale nie będę się bawił w podłączenia go do zewnętrznego źródła wody (no chyba, że w krótkiej przyszłości kupię dom np.w Toskanii, albo Alto Adige i wtedy to zrobię).

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Brewers Cup 2024 - przemyślenia
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Kwiecień 2024, 20:38:56 »
wtedy trzeba cały osprzęt zgromadzić od nowa (może nie jest to super kosztowne, ale upierdliwe)

Pomożemy. Do tego pierwszego, sprowadzonego dopiero co do Polski NURRI L-TYPE Antonio dał gratis dystrybutor i tamper.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Paolo

  • Wiadomości: 129
  • Ekspres: Sage Oracle
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Brewers Cup 2024 - przemyślenia
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Kwiecień 2024, 20:43:04 »
Generalnie to super Panie Januszu, aczkolwiek mi nawet nie chodzi o koszty, tylko gdzieś te dodatkowe akcesoria trzeba trzymać. I nawet jak mam dom, to nie jest on niestety z gumy😂

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Brewers Cup 2024 - przemyślenia
« Odpowiedź #22 dnia: 20 Kwiecień 2024, 20:47:38 »
Nie postarzaj mnie. I tak jestem już dość stary. ;) Po co to "Panie" ? Myślałem, że na Forum jesteśmy wszyscy na "Ty". 8)
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Paolo

  • Wiadomości: 129
  • Ekspres: Sage Oracle
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Brewers Cup 2024 - przemyślenia
« Odpowiedź #23 dnia: 20 Kwiecień 2024, 21:09:05 »
Nie młodniejemy niestety😢

Offline Paolo

  • Wiadomości: 129
  • Ekspres: Sage Oracle
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Brewers Cup 2024 - przemyślenia
« Odpowiedź #24 dnia: 20 Kwiecień 2024, 21:13:48 »
Koniec końców i tak wszystko zależy co zmajstrujemy do przysłowiowego kubka i niekoniecznie maszyna za 60k pln będzie duuużo lepsza od tej za 30k pln. Żeby się o tym przekonać trzeba by po prostu kupić te 5-7 maszyn zrobić na nich espresso z tych samych palarni, zmielonych na jednym i tym samym młynie. Tyle tylko, że na takie fanaberie to jednak mało osób może sonie pozwolić

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi