Autor Wątek: Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]  (Przeczytany 116502 razy)

Offline Maciej Mężczyzna

    • CafeMax
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 47
    • Kawa, Ekspresy , Akcesoria - cafemax.pl
  • Ekspres: Lelit Victoria, Jura X8, Puck-Puck, AEROPRESS, Syphon HARIO, Drip ,
  • Młynek: Fiorenzato F4 NANO, Comandante, Lelit Wiliam PL72, Eureka
Odp: Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]
« Odpowiedź #285 dnia: 26 Czerwiec 2019, 13:29:37 »
Co do przemiału , to takie same ustawienia , młynek Comandante , mielenie pod Aeropress, dokładne ustawienia , nie pamiętam. Test jednak można powtórzyć :)  kawka
Dobra kawa!      Optymalny dobór ekspresów dla domowego baristy
           KORZYŚCI dla forumowiczów - hasło "WOK"
                                                                                      -  kontakt osobisty mile widziany :)
www.cafemax.pl

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6206
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]
« Odpowiedź #286 dnia: 26 Czerwiec 2019, 13:33:23 »
@Maciej
Dzięki, a jakbyś powtarzał eksperyment, to spróbowałbyś zamieszać porządnie przez 10 sekund macerat po zalaniu i odfiltrowywać przeciskając przez AP z takim samym filtrowaniem jak z puk puka?

Zastanawia mnie, tylko czy nie dałoby się tego urządzenia zrobić z jakiegoś prasowanego bambusa z elementami szklanymi czy czegoś bardziej neutralnego dla środowiska niż plastik. Denerwuje mnie ta nasza ludzka niefrasobliwość w kwestiach dbania o naszą planetę.
« Ostatnia zmiana: 26 Czerwiec 2019, 13:35:35 wysłana przez krystians »

Offline Maciej Mężczyzna

    • CafeMax
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 47
    • Kawa, Ekspresy , Akcesoria - cafemax.pl
  • Ekspres: Lelit Victoria, Jura X8, Puck-Puck, AEROPRESS, Syphon HARIO, Drip ,
  • Młynek: Fiorenzato F4 NANO, Comandante, Lelit Wiliam PL72, Eureka
Odp: Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]
« Odpowiedź #287 dnia: 26 Czerwiec 2019, 15:03:26 »
Jasne, zawsze możemy tak zrobić , ale jak powiedział klasyk, ..."od mieszania herbata nie stanie się słodsza "  :)  Zwróć uwagę , jak się sprawy komplikują , a w Puck Puck wszystko jest proste, niemniej spróbujemy ...  ;) :ok: :ok:
Dobra kawa!      Optymalny dobór ekspresów dla domowego baristy
           KORZYŚCI dla forumowiczów - hasło "WOK"
                                                                                      -  kontakt osobisty mile widziany :)
www.cafemax.pl

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6206
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]
« Odpowiedź #288 dnia: 26 Czerwiec 2019, 15:08:58 »
Czy ja wiem czy bardzo komplikują? Zamieszać po zalaniu to żadna filozofia, a przecisnąć przez AP na raty to i tak zabieg szybszy niż filtrowanie przelewowe.

Offline Maciej Mężczyzna

    • CafeMax
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 47
    • Kawa, Ekspresy , Akcesoria - cafemax.pl
  • Ekspres: Lelit Victoria, Jura X8, Puck-Puck, AEROPRESS, Syphon HARIO, Drip ,
  • Młynek: Fiorenzato F4 NANO, Comandante, Lelit Wiliam PL72, Eureka
Odp: Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]
« Odpowiedź #289 dnia: 26 Czerwiec 2019, 15:13:13 »
no problem , zrobimy jak mówisz z czystej ciekawości :)  Z P P, jest tak , że robisz nastaw i kap kap, za ok.1,5g masz klarowny , pysznie orzeźwiający napar - tyle.  :szampan:
Dobra kawa!      Optymalny dobór ekspresów dla domowego baristy
           KORZYŚCI dla forumowiczów - hasło "WOK"
                                                                                      -  kontakt osobisty mile widziany :)
www.cafemax.pl

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6206
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]
« Odpowiedź #290 dnia: 26 Czerwiec 2019, 15:27:37 »
no problem , zrobimy jak mówisz z czystej ciekawości :)  Z P P, jest tak , że robisz nastaw i kap kap, za ok.1,5g masz klarowny , pysznie orzeźwiający napar - tyle.  :szampan:
Fajnie, ciekaw jestem jak wypadnie porównanie.

Wcale nie twierdzę, że puck puck to złe rozwiązanie. Czytałem pozytywne opinie, także na naszym forum, które uważam za wiarygodne.  Ja osobiście mam tylko opory przed kupowaniem kolejnych plastikowych przedmiotów, które nie są mi niezbędne.

Offline Pluto

  • Wiadomości: 121
  • Ekspres: GRAEF ES 85, Chemex
  • Młynek: Sage BCG820BSS Kawiarka: Bialletti Mukka Express
Odp: Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]
« Odpowiedź #291 dnia: 28 Grudzień 2019, 01:37:37 »
Szukałem miejsca na zadanie pytania i trafiłem tutaj. Zadam je na koncu. Wczesniej kilka moich typow.

1. Arctic

https://www.kickstarter.com/projects/735135736/you-deserve-better-coffee-make-it-now-with-the-arc

2. Kungroo



https://www.kungroo.com/products/kungroo-glass-cold-brew-iced-coffee-maker-airtight-pitcher-carafe-pot-1-quart

3. Kitchen Aid 5KCM4212SX



https://www.kitchenaid.co.uk/small-appliances/coffee/artisan-cold-brew-coffee-maker-5kcm4212sx/859742501430

I pytanie, ten ostatni mi sie podoba ale nie chce mi sie wydawac, w przeliczeniu 600 zł.
Ma pojemnosc 800ml i mozna wyjac srodek i moze tam isc kawa herbata i wszystko inne.
I trzymac w lodowce. Co dla mnie najwazneijsze kranik.

Szukam zatem taniego zamiennika z kranikiem do ustawienia na stałe w lodowce.
Na kawe mrozona i nie tylko. To wyzej to prawie ideal ale chyba nie za te cene.




Offline maciekz

  • Wiadomości: 69
  • Ekspres: Rancilio Silvia
  • Młynek: Mazzer Super Jolly
Odp: Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]
« Odpowiedź #292 dnia: 03 Styczeń 2020, 23:18:34 »
Tani zamiennik to słoik z kranikiem, jeżeli chcesz podobnej wielkości to tylko taki "do wina" - szukaj pod nazwą antałek. Pojemnik na kawę musisz "wymyślić" (dopasować od czegoś do herbaty, ostatecznie jak nic nie wejdzie to isnieją bawełniane).

Offline Pluto

  • Wiadomości: 121
  • Ekspres: GRAEF ES 85, Chemex
  • Młynek: Sage BCG820BSS Kawiarka: Bialletti Mukka Express
Odp: Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]
« Odpowiedź #293 dnia: 08 Styczeń 2020, 19:50:40 »
Co do wielkości to pewniej by było 1 litr a to ma 800 ml. Myślę też o zakupie używanego...
Ciekawe czas parzenia 12 do 24 godzin i taka kawa może w lodówce leżeć 3 tygodnie.

A tak w kwestii ogólnej jak taka cold parzucha ma się mocą i smakiem do espresso? Warto się w to bawić?
« Ostatnia zmiana: 08 Styczeń 2020, 19:53:24 wysłana przez Pluto »

Offline pyszalkowaty

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: v60, ap
  • Młynek: 1zpresso q2
Odp: Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]
« Odpowiedź #294 dnia: 13 Lipiec 2020, 19:59:48 »
Panie i Panowie
Ktoś może miał porównanie poniższych produktów ? interesuje mnie tylko maceracja względem cold brew :) 
Hario Aisne (800ml)
Hario filter-in bottle (750ml)
Hario Ka - Ku bottle (1200ml) < ten raczej za duży
Hario Mizudashi (1000ml)
Lub inna propozycja w podobnym zakresie cenowym

Offline Ijon Mężczyzna

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Oxo, Aeropress, V60
  • Młynek: Comandante Nitro
Odp: Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]
« Odpowiedź #295 dnia: 13 Lipiec 2020, 23:40:58 »
Pojemnik na kawę musisz "wymyślić" (dopasować od czegoś do herbaty, ostatecznie jak nic nie wejdzie to isnieją bawełniane)
Ja wsypuję kawę do zaparzacza do kawy/herbaty od Xiaomi. Jest zrobiony z siatki o bardzo drobnych oczkach rozpiętej na plastikowym szkielecie w kształcie granatu. Średnica zaparzacza pozwala zmieścić go w kubku termicznym Contigo. Drobinki kawy nie wydostają się na zewnątrz, napar jest klarowny. Średnica
Ten zaparzacz można wyguglać pod hasłem Xiaomi Kiss Fish Coffee Filter (linków chyba nie mogę wstawiać).

Offline Dydex

  • Wiadomości: 6
Odp: Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]
« Odpowiedź #296 dnia: 14 Lipiec 2020, 11:09:28 »
Mam Hario Mizudashi, ale częściej używam słoika. Jak na mój smak większe znaczenie ma jakiej kawy użyję, jak ją zmielę i jak długo będzie się macerowała, niż to w czym.

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]
« Odpowiedź #297 dnia: 16 Lipiec 2020, 18:31:21 »
Czy ktoś używa może Asobu? Zastanawiam się nad czy zostać przy słoiku czy może zainwestować albo w Asobu albo Hario?
Na plus Hario przemawia cena plus to, że wejdzie do lodówki.
Asobu ładnie wygląda, ale nie wiem czy oprócz tego jest lepsze?

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]
« Odpowiedź #298 dnia: 20 Lipiec 2020, 08:49:27 »
Kupiłem w ostatniej promocji Asobu i jestem zadowolony. Fajny gadżet, ale w słoiku też da się zrobić pyszną kawę. Tutaj mamy trochę z wymyślaniem koła na nowo. Zaletą jest że nie trzeba przelewać, filtrować- naciskamy guzik i wszystko się ładnie przelewa do termosu, który możemy zakręcić i włożyć do lodówki czy zabrać na drogę. Na minus to więcej elementów do mycia niż ze zwykłym słoikiem i sitkiem czy V60. Natomiast czy kawa wychodzi smaczniejsza to trudno powiedzieć. Muszę bardziej pokombinować z grubością mielenia  :)

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]
« Odpowiedź #299 dnia: 04 Sierpień 2020, 12:21:48 »
Mam jedno pytanie - jaki przemiał do cold brew? W jakich okolicach? Bardziej jak do frencha czy bliżej do espresso? Potrzebuję tylko wskazówkę- bez precyzyjnej liczby klików:). Dzięki!

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi