Autor Wątek: Studencki Wrocław-dlaczego taka drożyzna?  (Przeczytany 15188 razy)

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Studencki Wrocław-dlaczego taka drożyzna?
« Odpowiedź #30 dnia: 10 Październik 2017, 10:50:52 »
na krojeniu studentów z 5zł powstała niejedna fortuna :)
tak czy inaczej 5zł to tanio i  atrakcyjnie z pozycji studenta ale mało z pozycji sprzedającego.
Jak po podatkach,opłatach,amortyzacji zostanie z 70gr na czysto to bedzie dużo.
Nie ma tak że teren za darmo, nawet dla mobilnej bo zaraz sie ktoś czepnie czemu ktoś inny dostał teren za darmo a można było za to wołac 30zł dziennie albo i wiecej:)
Sama amortyzacja sprzętu , podatki,vaty i inne cuda, kasa fiskalna, suma sumarum zwrot inwestycji trwa latami:)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Studencki Wrocław-dlaczego taka drożyzna?
« Odpowiedź #31 dnia: 10 Październik 2017, 11:03:15 »
Macie mylny, stereotypowy obraz studenta. To już nie to samo co 15 lat temu. Dziś student to najlepsza grupa docelowa. Mają pieniądze i chętnie je wydają, bo nie sami je zarobili. Owszem, nadal się mówi, że studenta nie stać, ale to nieprawda (najczęściej). Zresztą, gdzie dziś student żyje za 10zł tygodniowo? a tak było jeszcze kilkanaście lat temu. Kraków pęka w szwach każdego października, bo studenci przyjechali -- samochodami! Płatne studia, to też dziś nie problem. Większość mieszka na stancjach, większość zaoczniaków nie pracuje w tygodniu, a dzienni pracujący w weekendy? niemal nie istnieją.

A biznes na tani przelew da się zrobić. Jest takie miejsce Krakowie. Troszkę drożej niż proponujecie, ale jest. 5zł kosztuje mały przelew, 10 duży. Tylko nie na studentach stoi, a na biurze, korpo, ludziach którym szkoda wydawać więcej (bo sami zarabiają), ale za to regularnie (bo są wygodni).

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Studencki Wrocław-dlaczego taka drożyzna?
« Odpowiedź #32 dnia: 10 Październik 2017, 11:34:01 »
Przeszedłem sie dzisiaj do Trinity Collage w Dublinie, bodaj najlepszej uczelni i widzę... rower z kawą, dwugrupową dźwignię przecietne ceny(Około 50c taniej niz w kawiarni) i dłuuuuga kolejkę. A za maszyna - Polak, bardzo przyjemny aczkolwiek nie było czasu porozmawiać. Ładnie, czysto, ale kawa spalona na węgiel z popiołowym posmakiem. To tłumaczy dlaczego taniej.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Studencki Wrocław-dlaczego taka drożyzna?
« Odpowiedź #33 dnia: 10 Październik 2017, 11:52:29 »
@donkiszot Też mam wrażenie, że aktualnie ludzie z przedziału wiekowego 15 - 30 lat wydają dużo większe pieniądze. Nie mniej nadal bardzo duża część ludzi w wieku szkolno-studenckim żyje bardzo skromnie. Może o to chodzi, że mogący sobie pozwolić na różne drogie zachiewajki, robią to specjalnie, aby się odróżniać. Poza tym polski charakter "zastaw się, a postaw się" widzę się nie zmienia. O tyle jest to dobre że ma korzystny wpływ na bieżącą gospodarkę.

@Szczympek a myślisz że nie dałoby rady smacznej i niespalonej w tej samej cenie proponować?

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Studencki Wrocław-dlaczego taka drożyzna?
« Odpowiedź #34 dnia: 10 Październik 2017, 12:51:52 »
Zależy czy/ile musi płacić za stanie przy uczelni. Wiem ze w parkach jest opłata €250 na rok i stoisz ile chcesz. Przy uczelni moze byc drożej. Jesli nie, to zdecydowanie moze byc lepiej, jednak kawa dla studentów w przeliczeniu to ciagle koło 10 zlotych
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Studencki Wrocław-dlaczego taka drożyzna?
« Odpowiedź #35 dnia: 10 Październik 2017, 13:05:00 »
Krystian, a znajdziesz sporo lepszą kawę w tej samej cenie?

Offline slusar_o2 Mężczyzna

  • Wiadomości: 530
  • Ekspres: Dream PID, La Peppina, v60, FP, moka, etc.
  • Młynek: Niche, C40, Rhino
Odp: Studencki Wrocław-dlaczego taka drożyzna?
« Odpowiedź #36 dnia: 10 Październik 2017, 13:07:44 »
Krystian, a znajdziesz sporo lepszą kawę w tej samej cenie?
W jakiej cenie?

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Studencki Wrocław-dlaczego taka drożyzna?
« Odpowiedź #37 dnia: 10 Październik 2017, 13:08:59 »
Z mojego doświadczenia to spalone ziarna wcale nie są wyceniane jakoś tanio, nawet bym powiedział że wyjątkowo drogo jak na surowiec, z którego na ogół są palone. Dlatego wg na ogół da się znaleźć dobrej jakości ziarno poprawnie wypalone w tej samej cenie. Nie mówię oczywiście o jasno palonych ziarnach specialty.
« Ostatnia zmiana: 10 Październik 2017, 13:12:15 wysłana przez krystians »

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Studencki Wrocław-dlaczego taka drożyzna?
« Odpowiedź #38 dnia: 10 Październik 2017, 14:39:01 »
Ostatnio w drodze do pracy zahaczyłem o taki przybytek, przy którym był ustawiony potykacz "speciality coffee i domowe wypieki. W środku ładnie, czysto, pusto. Latte 10 zł, drożdżówka 4zł (!). Było dobre, ale jak sobie pomyślałem ile muszę pracować na te 14zł to zrobiło mi się trochę smutno. Naprawdę drożdżówka z własnego wypieku musi kosztować 4 złote ? Bo chciałbym móc tak codziennie wpaść, zagadać, mieć taką "swoją kawiarenkę" jak to na filmach, ale mnie nie stać. Tak, wiem- napiszecie zmień pracę, weź kredyt- ale uważam, że te ceny w lokalach nijak się mają do siły nabywczej przeciętnego obywatela. Codziennie rano tamtędy przechodzę i rzadko kiedy widzę kogoś rano w środku (poza obsługą). Z drugiej strony czynsz jest pewnie spory, więc nie wiem czy może być taniej, ale w ten sposób kółko się zamyka.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Studencki Wrocław-dlaczego taka drożyzna?
« Odpowiedź #39 dnia: 10 Październik 2017, 16:21:49 »
Ano właśnie, ceny nie mogą się mieć do siły nabywczej przeciętnego. Muszą się mieć do bilansu zysków i strat.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Studencki Wrocław-dlaczego taka drożyzna?
« Odpowiedź #40 dnia: 10 Październik 2017, 17:25:07 »
Ano właśnie, ceny nie mogą się mieć do siły nabywczej przeciętnego. Muszą się mieć do bilansu zysków i strat.
Aha. To +/- tak; nie idę na kawę, bo mnie nie stać na 12 zeta a sprzedawca trzyma 12 zeta, bo ten co przyjdzie zapłaci za tych, co nie kupili, bo jest po 12 zł.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Studencki Wrocław-dlaczego taka drożyzna?
« Odpowiedź #41 dnia: 10 Październik 2017, 18:19:57 »
Jak zwał tak zwał.
Uważam, że cena kawy na poziomie berlińskim jest przegięciem.
Stąd te pustki w kawiarniach.

Duża kawa z przelewu, 300-400 ml, powinna oscylować wokół 5 zeta.

Nie dawno nawet pod tym katem pytałem. Co ludzi ciągnie do kawiarni mając w myślach  takie wysokie ceny za przelewy. Odparli że ciasta i pogaduchy :-)

no i pewnie chcą ekspresso z piankom i syropem, a i żeby kubek był ładny.. No i żeby kawa falowa była , ale nie więcej niż za piątaka. Takie polskie serfowanie po oczekiwaniach i medialnych trendach, nie sprzyja chyba nikomu, ale jest codziennością.

No to taki biedak bo studenci to zawsze skuczą jacy sa biedni niech płaci 15 zeta. Świadomy manfred za przelew w kubanku zwykłym może zapłacić 5 zł :-)

« Ostatnia zmiana: 10 Październik 2017, 18:30:57 wysłana przez manfred »

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: Studencki Wrocław-dlaczego taka drożyzna?
« Odpowiedź #42 dnia: 10 Październik 2017, 19:20:26 »
Co ludzi ciągnie do kawiarni mając w myślach  takie wysokie ceny za przelewy. Odparli że ciasta i pogaduchy

To by tłumaczyło dlaczego kawiarnie specialty nie mające w ofercie ciast i/lub jedzenia nie utrzymują się długo na rynku.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Studencki Wrocław-dlaczego taka drożyzna?
« Odpowiedź #43 dnia: 10 Październik 2017, 19:50:21 »
Bo może pora zrobić kawę na stojąco za 3 zeta a na siedząco za 6.
 ;)
Z rikszy za 6 na ulicy i w knajpie za 6?
To jakies nieporozumienie.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Studencki Wrocław-dlaczego taka drożyzna?
« Odpowiedź #44 dnia: 10 Październik 2017, 19:54:42 »
Nieporozumienie? W rikszy płacisz za luksus kupna kawy w parku w niedzielę, bez konieczności biegania po knajpach. Jak oferta jest zła to ludzie z niej nie korzystają ;) Pomijam to, że kawy segmentu speciality są u nas dalej niszowym towarem jeśli chodzi o procentowy udział w rodzajach spożywanych kaw w naszym kraju... Ja myślałem o otwarciu takiej mobilnej kawiarenki, i nawet dalej o tym myślę - ale koszty plus ryzyko tego, że się nie przyjmie dosyć mocno mnie zniechęcają...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi