Autor Wątek: Na kawę w Warszawę  (Przeczytany 116049 razy)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #45 dnia: 29 Kwiecień 2015, 00:34:45 »
Dodałem Moko-tuff do naszej listy.


Dodałem też świeżynkę, otóż Colours of Coffee doczekało się lokalu, do którego można wpaść na kawę i/lub po sprzęty, kawę. Lokal mieści się przy ul. Ząbkowskiej 38, a nazywa się Warszawski Barista. :szampan:

Offline domin Mężczyzna

  • Wiadomości: 9
    • ST. PETER'S COFFEE
  • Ekspres: NS Appia II Compact / V60-2 / Aeropress / Chemex / Syfon
  • Młynek: Mazzer SJ Man. / Caffe Concept / Hario Skerton / Tiamo / Graef KM520
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #46 dnia: 04 Maj 2015, 09:38:20 »
To i ja się dodam :)

Paręosób gallery & cafe
ul. Tarczyńska 12 (za hotelem Sobieski, niedaleko Filtrów :) )
facebook.com/pareosob

Dużo speciality, ciśnienie + dripy, chemex, aeropress i syfon. Coś na ząb i coś na duszę.

Pozdrawiam,
Domin

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #47 dnia: 16 Maj 2015, 23:08:56 »
Byłem wracając z Filterków.

Zacznę od końca - espresso delikatne, jasne. A teraz początek - troszkę dziwi mnie fakt ważenia wszystkiego co można - PFa, zmielonej kawy itp
Dziwi, ale nie przeszkadza, za to przeszkadza kiedy w moje espresso ktoś wsadza głęboko nos. Były dwie wylewki, jedna waliła w zlew - wystarczyło podstawić shotglassa i wąchać do woli swoją "działkę'.

Filtry jak zwykle trzymały poziom - wreszcie coś mi się spodobało greckiego (kawka), na bazarku na Polnej niestety nie udało się Panów sprowokować do odpalenia ekspresu (CoffeeLab) - ale nie wszystko można mieć jednego dnia  :hihihi:

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #48 dnia: 31 Maj 2015, 18:07:15 »
Jak to jest, że jak zdradzamy Filterki to "cegłówka na głowę spada w drewnianym kościele"?
Kawki i Stawki, miła dziewoja i ... cappu szybciutko się pojawia przed LepsząPołową, a moje doppio?
Dziewoja walczy, kosztuje, idą szoty jak naboje pod Stalingradem, wszystko w zlew.
Nie przesadzam, ale chyba po 8 zlewie, decyduje się podać moje espresso. Słone, piję wodę, mordę płuczę
(bo spacer mamy za sobą ze 20 km to może... ) i dalej słone. CoffeeLab i Brazylia Fazenda San Martin.  :-\

Podobno odpowiedzialne za sytuację są: młodość i świeżość w firmie Dziewoi oraz rozregulowany młyn.
Mimo wszystko było miło, musimy powtórzyć, może lepiej trafię  ;)

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #49 dnia: 06 Czerwiec 2015, 23:17:16 »
Co prawda wygląda to na monolog, ale może jeno ja się wycieram weekendowo po kawiarniach w Wawie  ;)

Moja ukochana Praga i spacer do F30. Dziś były dwa razy w jednym - "pierwszy i ostatni".
Kawa OK, choć dałbym sobie coś obciąć, że do mrożonej dają sporo robuchy - ale obsługa przebiła kawowe wrażenia,
panowie pitolili coś grzebiąc w komórkach, więc słabosilne panie zaserwowały ślizganie skrzynek przez całą kawiarnię po podłodze,
głośne i słabe żarty, ogólnie zbyt luźny pierd....zielnik. Zamówiłem trzy napitki, otrzymałem dwa (choć i zapłaciłem za dwa na
rachunku chyba ze 6 pozycji - kreatywna księgowość?) i paragonik nie pomagał w złapaniu, że pani dwie kawy połączyła w jedność.
Ja mówię pass (nie pierwsza bytność przez ostatni rok, ale w zdaniu się utwierdziłem) - dla nich zapewne mała strata.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #50 dnia: 07 Czerwiec 2015, 00:20:38 »
Nic się nie martw, lepszy monolog niż milczenie. Jakbym coś przeoczył w temacie, trzeba by coś dopisać lub skreślić z naszej listy, to poproszę o cynk do monologu na PW.

PS
F30, to Francuska 30 prawda?

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #51 dnia: 07 Czerwiec 2015, 08:21:47 »
Tak, Francuska 30, niestety

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #52 dnia: 07 Czerwiec 2015, 08:25:14 »
F30 może i nie porywa ale sporo zależy od obsady danego dnia.

Ja muszę w końcu Cafe Baobab odwiedzić. Mimo że nigdy tam żywej duszy w środku nie widziałem. Ale to pewnie wina rannej pory i weekendu.
LMWDP #469

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #53 dnia: 07 Czerwiec 2015, 09:26:55 »
To niech wystawiają info (jako flagę), która zmiana aktualnie pracuje  ;)

Wiesz, wszystkie kawiarnie czy knajpki na Francuskiej były szczelnie wypełnione - jedynie F30 miała raptem paru klientów
ale temat już nie dotyczy Konrada, więc odpuściłem sobie feedback

Offline Edwin Jagger Mężczyzna

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Alternatywy
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #54 dnia: 07 Czerwiec 2015, 17:40:56 »
A ja poproszę Kolegów bardziej doświadczonych o wizytę w Kontakt-cie.
Ulica Trojdena. Gość zakręcony kawowo i ciasta pyszne. Piłem espresso i chemexa - dla mnie bomba,
ale ja dopiero czeladnik. Gdyby mistrzowie ocenili....

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #55 dnia: 07 Czerwiec 2015, 19:01:09 »
Jeśli smakuje czego chcieć więcej?

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #56 dnia: 07 Czerwiec 2015, 21:52:17 »
To w ex sklepie z farbami czy też elektryką?
Fajne miejsce (ulica), niby blisko wszędzie ale zadupie jak się patrzy (jak np.: Niemcewicza ;) )

ps. toś mnie zaintrygował Edwin, wpadniemy w weekend, może jakiegoś mistrza spotkamy/poznamy? Już sobie ostrzę zęby  :hihihi:
A poważniej, zachwyt pełen - me miasto ma już tyle punktów z naprawdę dobrą kawą, że szok - teraz czekam na Ursus, niech ktoś sprawi że się coś pojawi

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #57 dnia: 07 Czerwiec 2015, 23:54:55 »
A poważniej, zachwyt pełen
Zgadzam się w pełni. Jest Warszawa, a potem długo, długo nic, dopiero potem jakieś pojedyncze lokale w większych miasteczkach.

Offline Bogdan Mężczyzna

  • Wiadomości: 116
  • Ekspres: Expobar Brewstus IV
  • Młynek: Eureka Zenith Club E
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #58 dnia: 09 Czerwiec 2015, 22:25:45 »
Ja będąc w Warszawie zajrzałem do Filtrów. Stamtąd właśnie wyszedłem ze smakiem cytrusów i innych owoców połączone z jakby miodem zaparzonej Kenii (stąd też moja sprzed kilu dniu udana zresztą próba zaparzenia dripowej Keniii w ciśnieniu).

Tutaj muszę jednak nadmienić, że Łódź też ma sporo punktów gdzie można sie napić świetnej kawy np. Jazzva (stamtad przywiozłem swoją pierwszą goranową kawę) lub Przędza (w jednej z bram od Piotrkowskiej się wchodzi). Więc nie tylko Warszawa. A może to tak Łódź ma do siebie....

W Trójmieście w sumie nie znam żadnego punktu , gdzie podają dobrą kawę (kiedyś był na Świętojańskiej Cynamon).

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Na kawę w Warszawę
« Odpowiedź #59 dnia: 09 Czerwiec 2015, 23:02:00 »
No właśnie o to chodzi.

W Łodzi masz dwie kawiarnie, a w Warszawie masz po dwie kawiarnie na każdy zakątek miasta. W Łodzi pytasz gdzie na dobrą kawę w Łodzi? i jedziesz pół miasta po te 25ml, a w Warszawie pytasz, gdzie na dobrą kawę w okolicy ulicy takiej czy siakiej?

Poza tym, to co uchodzi za dobrą kawiarnie tu czy tam, jest zaledwie przeciętną w Wa-wie, przeciętną, o której nikt nawet nie wspomina podczas wymieniania wybitnych. Nie ten rozmach, nie ta skala, nie ta konkurencja.
W innych miastach trzeba walczyć o lokalizacje w centrum, bo inaczej lipa, w Wa-wie zaczyna się lokalne życie, można mieć biznes w skali osiedla, nie trzeba się martwić o to, czy przyjadą co ciebie z drugiego końca miasta, bo i nikomu się nie chce jeździć na drugi koniec miasta, lepiej mieć pod domem.
W Krakowie jeszcze długo, długo nie będzie to możliwe.


PS
W Trójmieście masz Retro i Buzz w Gdańsku, a w Gdyni już za momencik będzie lokal mistrzów.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi