Autor Wątek: Kawiarnie w Lublinie  (Przeczytany 23191 razy)

Offline dandy

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 352
  • Ekspres: NS Musica, Aeropress, Grindripper, Slowpresso
  • Młynek: ECM S 64, Comandante
Odp: Kawiarnie w Lublinie
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Grudzień 2015, 18:42:25 »

Offline dandy

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 352
  • Ekspres: NS Musica, Aeropress, Grindripper, Slowpresso
  • Młynek: ECM S 64, Comandante
Odp: Kawiarnie w Lublinie
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Luty 2016, 21:11:36 »
Krótka rozmowa z rowerowym baristą, mówi ze w marcu będzie drugi rower
http://www.dziennikwschodni.pl/lublin/n,1000176287,rower-i-kawa-mowia-ze-jestem-ozdoba-lublina.html



Offline geerman93 Mężczyzna

  • Wiadomości: 17
  • Ekspres: Rancilio Silvia v3, v60, Aero, french, chemex
  • Młynek: Comandante MK3, Baratza Sette 30 AP
Odp: Kawiarnie w Lublinie
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Maj 2017, 14:16:26 »
Halo halo  ;)
wątek umarł, a ja chciałem zapytać o nowe miejsca w Lublinie na dobrą kawę. Wydaje mi się, że odkąd powstał ten wątek pojawiło się kilka nowych fajnych miejsc. Niedawno otworzona została ParZona Cafe na Krakowskim Przedmieściu. Co o niej sądzicie?

pozdrawiam

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1090
  • Ekspres: LA Marzocco Linea MINI
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic, EUREKA Atom Specialty 65, WILFA.
Odp: Kawiarnie w Lublinie
« Odpowiedź #18 dnia: 16 Sierpień 2017, 14:00:01 »
  Nowe miejsce w Lublinie - ANABILIS, kawiarnia, lodziarnia, można też coś przekąsić na miejscu. Serwują kawę Balletti, mieszankę pod espresso i arabikę 100%.  Sprzęt mają obłędny, Victoria Arduino Gravitech i dwa młyny Mythos One. Espresso doppio perfekt👍 lody prawdziwie włoskie "gelato". Takie smaczne jadłem tylko w Italii👏
« Ostatnia zmiana: 16 Sierpień 2017, 14:02:09 wysłana przez MacJaro »
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1090
  • Ekspres: LA Marzocco Linea MINI
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic, EUREKA Atom Specialty 65, WILFA.
Odp: Kawiarnie w Lublinie
« Odpowiedź #19 dnia: 19 Sierpień 2017, 21:18:55 »
i jeszcze fotki  :kawa: doppio  kawka



coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline andy Mężczyzna

  • Wiadomości: 187
  • Ekspres: AP, Siurkacz V60, Bialetti Venus 2tz, Phin, Chemeks, Moccamaster Cup One
  • Młynek: Comandante MKIII Red Sonja, Rhinowares
Odp: Kawiarnie w Lublinie
« Odpowiedź #20 dnia: 28 Sierpień 2017, 09:43:27 »
Cześć,

Szukam jakiegoś miejsca w Lublinie aby kupić świeżo paloną kawę i tak przez Google trafiłem na Kaffe2009. Można w ciemno? Jeżeli tak to jaka kawa z ich oferty będzie najlepsza pod alternatywy? Cena tak w okolicach 50zł/500g.

Offline dandy

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 352
  • Ekspres: NS Musica, Aeropress, Grindripper, Slowpresso
  • Młynek: ECM S 64, Comandante
Odp: Kawiarnie w Lublinie
« Odpowiedź #21 dnia: 28 Sierpień 2017, 10:46:21 »
Od kiedy biorą ziarno z Fruity Cup ja jestem zadowolony. Z obecnej oferty pod przelew nic jeszcze nie piłem, najlepiej wybrać się do nich i podegustować przed zakupem.

Offline Ness

  • Wiadomości: 91
  • Ekspres: Alternatywy
  • Młynek: Comandante MK3 nitro
Odp: Kawiarnie w Lublinie
« Odpowiedź #22 dnia: 28 Sierpień 2017, 11:58:47 »
bardzo polecam
Jak pójdziesz osobiście do biura i zagadasz, można dostać spore zniżki. Od czasu do czasu jestem w Lublinie bądź dostaje w prezencie od znajomych paczkę pod alternatywy, za każdym razem jestem zadowolony. Jakość w stosunku do ceny rewelacja.
Poza tym jak chciałem przetestować ziarno przed zakupem to otworzyli nowa paczkę dla mnie i dali ich cały brew bar do dyspozycji (a na blacie ek43). Espresso tez żaden problem bo stoi jednogrupowa lama
« Ostatnia zmiana: 28 Sierpień 2017, 12:02:35 wysłana przez ness »

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Kawiarnie w Lublinie
« Odpowiedź #23 dnia: 28 Sierpień 2017, 13:31:53 »
Kaffe bardzo się "wyrobiło" w ostatnim czasie. Jest to palarnia, która bardzo mocno weszła w lokalny rynek i bardzo często właśnie ziarna od nich goszczą w kawiarniach, a nie jakieś "włoszczyzny". To duży plus. Nie wszystkie ich mieszanki są wybitne, wiadomo, też trzeba profilować pod niektórych klientów, ktorzy bardziej patrzą na cenę niż na jakość, ale te wysokie blendy, jak choćby Aristocratico są bardzo przyzwoite. Świeże.

A od niedawna poszli w single do alternatyw i muszę szczerze przyznać, są dobre. Nie można im nic zarzucić, są pachnące, świeże, dobrze wypalone, wysokiej jakości i ceny są przyzwoite, poniżej 40zł za 250g.

"propsuję" za rozpychanie się na lokalnym rynku komercyjnym, goniąc z kawiarni beznadziejne ziarna z dużych koncernów.

Offline andy Mężczyzna

  • Wiadomości: 187
  • Ekspres: AP, Siurkacz V60, Bialetti Venus 2tz, Phin, Chemeks, Moccamaster Cup One
  • Młynek: Comandante MKIII Red Sonja, Rhinowares
Odp: Kawiarnie w Lublinie
« Odpowiedź #24 dnia: 29 Sierpień 2017, 08:18:43 »
Dopiero zaczynam przygodę z kawą tak na poważnie więc jeszcze nie mam wyrobionego gustu ale na pewno smakują mi nutki orzechowe. No nic skoro polecacie to będę się musiał tam przejść jak tylko obecny zapas kawy mi się skończy ;). Dzięki.

Offline dandy

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 352
  • Ekspres: NS Musica, Aeropress, Grindripper, Slowpresso
  • Młynek: ECM S 64, Comandante
Odp: Kawiarnie w Lublinie
« Odpowiedź #25 dnia: 31 Sierpień 2017, 00:13:50 »
Słuchaj jak już będziesz w Kaffe wspomnij, że zostali Ci poleceni na forum. Zachęcałem właściciela żeby przyłączyli się do naszego supermarketu, ale bez powodzenia. Wiesz o co chodzi, może Tobie uda się ich przekonać jaka nasza siła :)

Offline andy Mężczyzna

  • Wiadomości: 187
  • Ekspres: AP, Siurkacz V60, Bialetti Venus 2tz, Phin, Chemeks, Moccamaster Cup One
  • Młynek: Comandante MKIII Red Sonja, Rhinowares
Odp: Kawiarnie w Lublinie
« Odpowiedź #26 dnia: 31 Sierpień 2017, 10:03:40 »
Na szybko zerknąłem do "supermarketu" i rozumiem, że chodzi o dodatkowe zniżki dla nas tak?  :pycha:

Jak będę wybierał się po partię kawy, to nie omieszkam się wspomnieć  O0

Offline dandy

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 352
  • Ekspres: NS Musica, Aeropress, Grindripper, Slowpresso
  • Młynek: ECM S 64, Comandante
Odp: Kawiarnie w Lublinie
« Odpowiedź #27 dnia: 31 Sierpień 2017, 19:26:51 »
Owszem rabat czy inny profit dla forumowiczów jest mile widziany, ale nie jest wymogiem (do uzgodnienia z Administratorem). Bardziej chodzi o wkład w rozwój forum, przyłączenie się do naszej społeczności każdego wartościowego partnera bezcenne :taktak: A Kaffe niewątpliwie zyskałoby na popularności, na czym im przecie powinno zależeć, zwłaszcza jak już odpalą obecnie remontowany piec Gothot.

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1090
  • Ekspres: LA Marzocco Linea MINI
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic, EUREKA Atom Specialty 65, WILFA.
Odp: Kawiarnie w Lublinie
« Odpowiedź #28 dnia: 12 Wrzesień 2017, 00:03:54 »
Kaffe bardzo się "wyrobiło" w ostatnim czasie. Jest to palarnia, która bardzo mocno weszła w lokalny rynek i bardzo często właśnie ziarna od nich goszczą w kawiarniach, a nie jakieś "włoszczyzny". To duży plus. Nie wszystkie ich mieszanki są wybitne, wiadomo, też trzeba profilować pod niektórych klientów, ktorzy bardziej patrzą na cenę niż na jakość, ale te wysokie blendy, jak choćby Aristocratico są bardzo przyzwoite. Świeże.

A od niedawna poszli w single do alternatyw i muszę szczerze przyznać, są dobre. Nie można im nic zarzucić, są pachnące, świeże, dobrze wypalone, wysokiej jakości i ceny są przyzwoite, poniżej 40zł za 250g.

"propsuję" za rozpychanie się na lokalnym rynku komercyjnym, goniąc z kawiarni beznadziejne ziarna z dużych koncernów.
40 zyli za 250g to istny rozbój, dobra kawa we Włoszech kosztuje 10-11 EUR za kg. U nas nie ma takiej konkurencji niestety.
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Kawiarnie w Lublinie
« Odpowiedź #29 dnia: 12 Wrzesień 2017, 00:05:35 »
@MacJaro... mówimy o kawie innego segmentu, niż kawy sklepowe, komercyjne.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi