Autor Wątek: Aergrind - Zakup Grupowy  (Przeczytany 51326 razy)

Online Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Aergrind - Zakup Grupowy
« Odpowiedź #225 dnia: 08 Marzec 2018, 10:24:06 »
"Kolego, cześć! Mieszkasz? Co do k****? Mój młynek gdzie?"
Niezłe tłumaczenie  :szampan:  // :smiech:

Offline Belo

  • Wiadomości: 73
Odp: Aergrind - Zakup Grupowy
« Odpowiedź #226 dnia: 08 Marzec 2018, 12:24:42 »
Dziwnie te problemy z dostawą wyglądają.
Na swojej stronie Knock podaje, że czas wysyłki zamówionego aergrinda to 5 dni. A z drugiej strony niektórzy oczekują już kilka miesięcy. Dziwne.
Czy to oznacza, że to zobowiązanie na stronie to ściema i lepiej nie ryzykować zakupu?

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Aergrind - Zakup Grupowy
« Odpowiedź #227 dnia: 08 Marzec 2018, 12:27:30 »
Takie opinie o nim są wszędzie. Zamawiasz, płacisz i czekasz, ale ile? Tego nie wie nikt. Ale wychodzi na to, że ja, pomimo tych nerwów, i tak dostałem bardzo szybko...

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 502
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Aergrind - Zakup Grupowy
« Odpowiedź #228 dnia: 08 Marzec 2018, 12:31:49 »
Dziwnie te problemy z dostawą wyglądają.
Na swojej stronie Knock podaje, że czas wysyłki zamówionego aergrinda to 5 dni. A z drugiej strony niektórzy oczekują już kilka miesięcy. Dziwne.
Czy to oznacza, że to zobowiązanie na stronie to ściema i lepiej nie ryzykować zakupu?
Myślę, że najlepszą opcją zakupu Aergrinda  jest skorzystanie z ofert zagranicznych sklepów internet., takich jak:
https://thebarn.de/products/aergrind
lub
https://keencoffee.com/product/the-aergrind/
Te sklepy mają te młynki na stanie, więc przesyłka nie będzie iść miesiącami tak jak to wygląda w przypadku MadeByKnock ;-)

Offline Belo

  • Wiadomości: 73
Odp: Aergrind - Zakup Grupowy
« Odpowiedź #229 dnia: 08 Marzec 2018, 13:09:05 »
Dzięki za linki.
Powoli przymierzam się do wyboru młynka.
Czytam. Czytam.
...i nie zawaham się Was pomęczyć pytaniami.

Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 463
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Odp: Aergrind - Zakup Grupowy
« Odpowiedź #230 dnia: 08 Marzec 2018, 15:55:08 »
Mi obiecał wysłać sam pojemnik ponownie bez rysy, więc będę miał dwa pojemniki.

Widziałem ostatnio się z @brzydal i porównaliśmy na szybko w przelocie czarny vs czerwony i w moim czyli czerwonym jakoś luźniej jest pojemnik przymocowany. Sam młynek jeśli chodzi o mielenie rewelacja, szybko i bez oporów, jedyny minus strasznie pyli.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Aergrind - Zakup Grupowy
« Odpowiedź #231 dnia: 08 Marzec 2018, 16:12:41 »
jedyny minus strasznie pyli
To akurat zależy bardzo od konkretnej kawy - Honduras pyli dużo mniej niż Etiopia. W Etiopii mam błotko, a przy tej samej grubości Honduras jest OK.

Będę sobie bezpośrednio z Lido porównywać. Tak na ślepo jest w Aergrind trochę więcej pyłu - ale trochę
LMWDP #469

Offline Grappa Mężczyzna

  • Wiadomości: 210
  • Ekspres: Gaggia Espresso, moka, phin, v60-2, ice coffee maker, AP
  • Młynek: Aergrind, Brasilia BFD
Odp: Aergrind - Zakup Grupowy
« Odpowiedź #232 dnia: 12 Marzec 2018, 20:58:40 »
Czy coś się ruszyło w sprawie Aergrind'a?

Offline imadzianejszyn

  • Wiadomości: 14
Odp: Aergrind - Zakup Grupowy
« Odpowiedź #233 dnia: 27 Marzec 2018, 22:33:56 »
Cześć, ktoś zamawiał Aergrinda z KeenCoffee i może podzielić się wrażeniami? Na the Barn czekają na dostawę, ale MadeByKnock milczy i nic więcej nie są stanie powiedzieć. Na Keen rzekomo na stanie :)

Offline Belo

  • Wiadomości: 73
Odp: Aergrind - Zakup Grupowy
« Odpowiedź #234 dnia: 27 Marzec 2018, 23:10:04 »
Zwróć uwagę na koszt dostawy z Keen. Albo źle sprawdziłem, albo mam coś z oczami, ale mi Keen pokazał koszt dostawy na poziomie 25 EUR. Aergrind jest dostępny również na made-by-knock. Wszystkie kolory.
W The Barn chwilowo nie ma, ale ja czekam właśnie, aż się pojawią w Berlinie. Dlaczego. Wymyśliłem, że jeśli kupię młynek na fakturę, to sprzedający może mnie nie obciążać VATem. Napisałem do wszystkich trzech wymienionych sklepów, ale tylko The Barn odpowiedział. Poczekam kilka dni. Jak się młynki pojawią w The Barn, to zakupię, jak się nie pojawią, to będę kombinował dalej.
« Ostatnia zmiana: 27 Marzec 2018, 23:18:00 wysłana przez Belo »

Offline imadzianejszyn

  • Wiadomości: 14
Odp: Aergrind - Zakup Grupowy
« Odpowiedź #235 dnia: 27 Marzec 2018, 23:58:34 »
@Belo, dzięki za zwrócenie uwagi.
Faktycznie nie sprawdzałam kosztów dostawy. Chociaż możliwe, że mogłabym zorganizować sobie transport dużo mniejszym kosztem lub darmowo z Holandii albo Niemiec, odpowiednio 4,9 EUR i 8,9 EUR od samego KEEN. No niestety kiedy widzę w tym wątku, ile czekali na wysyłkę indywidualni kupujący, plus dowiaduję się, że nawet odbiorca podejrzewam hurtowy, jakim jest The Barn, ma problemy z otrzymaniem towaru na czas, to niespecjalnie mam ochotę zamawiać od MadeByKnock bezpośrednio. Oczywiście mam nadzieję, że do The Barn dojdą te młynki w najbliższym czasie, ale już się za bardzo napaliłam na tego aergrinda, żeby czekać w nieskończoność :D

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Aergrind - Zakup Grupowy
« Odpowiedź #236 dnia: 28 Marzec 2018, 09:13:51 »
Aergrind jest dostępny również na made-by-knock. Wszystkie kolory.
Nie radzę tam kupować, po tym całym cyrku z KS  nie chcę nic od tego gościa. Chyba że wymyśli jakiś cudowny młynek za psie pieniądze, to może się szarpnę i będę miał w  222 kiedy przyjdzie. Byle tylko faktura była, żeby w razie czego egzekwować należności.
« Ostatnia zmiana: 28 Marzec 2018, 09:46:13 wysłana przez Spinacz »

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1183
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Aergrind - Zakup Grupowy
« Odpowiedź #237 dnia: 28 Marzec 2018, 10:05:12 »
oj tam oj tam, kupowałem swojego feld-a bezpośrednio od knocka i w parę dni wysłał, chodź faktycznie było to przed KS, pomyślcie ile osób poznał dzięki sukcesowi aergrinda, dzięki wam mógł się zrobić jeszcze bardziej zgryźliwy ;)

Swoją drogą ciekawe czy u niego to złośliwość, czy olewactwo, nie miałem okazji poznać, ale znając jego reputację sam czyhałem parę miesięcy aż się pojawi info że ma kilka młynków, po czym pewnego słonecznego popołudnia kazałem czekać ubranemu i trzymającemu już rowerek dziecku (nie wspomnę że jojczącemu "no chodź już"), bo tata musi teraz młynek kupić :D

Offline Drinker

    • coffeedrinkers.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 376
    • coffeedrinkers.pl
  • Ekspres: V60, Clever, Chemex, Aeropress, Brewista smart, moka, Gabi, Severin
  • Młynek: Severin 3873, c40
Odp: Aergrind - Zakup Grupowy
« Odpowiedź #238 dnia: 28 Marzec 2018, 10:30:16 »
po czym pewnego słonecznego popołudnia kazałem czekać ubranemu i trzymającemu już rowerek dziecku (nie wspomnę że jojczącemu "no chodź już"), bo tata musi teraz młynek kupić :D
:smiech: :smiech: :smiech: :smiech: :smiech:

Właściciel sklepu www.coffeedrinkers.pl

Offline Belo

  • Wiadomości: 73
Odp: Aergrind - Zakup Grupowy
« Odpowiedź #239 dnia: 28 Marzec 2018, 10:41:10 »
imadzianejszyn, proszę, zdradź, skąd info, że wysyłka z Keen to 8,90 eur.
Gdy wrzucam młynek do koszyka, to automatycznie pojawia się shipping cost 25 eur. 

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi