Autor Wątek: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków  (Przeczytany 438668 razy)

Offline Dziki029 Mężczyzna

  • Wiadomości: 48
  • Ekspres: Hario-V60, Aeropres, Phin, Bialetti+tuttocrema, GAT
  • Młynek: Comandante C40 MK3
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #885 dnia: 08 Sierpień 2019, 20:30:07 »
Zgadza się, opakowania prezentują się świetnie z tymi etykietami ale najważniejsze jest to co jest wewnątrz tych opakowań.

Offline Mr.Ed Mężczyzna

  • Wiadomości: 297
  • Ekspres: Rancilio Silvia V4,Bialetti Venus 4tz,Phin
  • Młynek: Bodum Bistro,Baratza Vario
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #886 dnia: 11 Sierpień 2019, 21:00:25 »
Kończy mi się kawa,chcę zamówić, a tu kenii aa top, która miała być cały czas dostępna ani widu... :ogien: . Oczywiście to nie jedyna kawa którą chcę zamawiać ale trochę mi to przyblokowało zamówienie, a w torebce widać dno ! I jak tu żyć ?

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2365
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #887 dnia: 11 Sierpień 2019, 22:53:17 »
Niestety, Kenya pojawi się w sklepie za tydzień dopiero. Możemy ją wtedy dosłać bez kosztów przesyłki, napisz tylko w uwagach przy zamówieniu.

Nowe kawy zostały dostarczone do naszego magazynu i już niedługo znajdą się w sprzedaży ( Kostaryka Hermosa natural, Myanmar Blue Mountain natural, Bolivia Queen washed, Kolumbia Suarez washed, Etiopia Keffa natural, Yirgacheffe Kochere natural ) a czekamy jeszcze na brazylijską Chapadao de Ferro, kawę uprawianą w kraterze uśpionego wulkanu!





Offline Mr.Ed Mężczyzna

  • Wiadomości: 297
  • Ekspres: Rancilio Silvia V4,Bialetti Venus 4tz,Phin
  • Młynek: Bodum Bistro,Baratza Vario
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #888 dnia: 11 Sierpień 2019, 23:13:33 »
Koncepcja dobra, tylko jak opłacić szybkimi płatnościami kwotę, w której będzie uwzględnione 0,5 kg tej kenii, bo te pozycje które wrzucę do koszyka wskoczą automatycznie do podsumowania ?

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2365
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #889 dnia: 12 Sierpień 2019, 07:53:33 »
Można wrzucić do kosza Kenię Kiambu ( przelewy ) bo tyle samo kosztuje a w uwagach przy zamówieniu napisać że ma być SuperStar zamiast Kiambu.

Offline Mr.Ed Mężczyzna

  • Wiadomości: 297
  • Ekspres: Rancilio Silvia V4,Bialetti Venus 4tz,Phin
  • Młynek: Bodum Bistro,Baratza Vario
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #890 dnia: 12 Sierpień 2019, 08:17:42 »
Bardzo dziękuję za poradę, zamówienie złożone.

Offline mariano

    • brak
  • Wiadomości: 11
  • Ekspres: v60, aeropress
  • Młynek: Baratza Encore
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #891 dnia: 17 Sierpień 2019, 20:58:43 »
Uszanowanie, kiedy pojawią się nowe przelewy na stronce? Aktualnie widzę tylko 4 opcje. Chciałbym zamówić jakąś kenijska i Kolumbię.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka


Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2365
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #892 dnia: 02 Wrzesień 2019, 09:23:13 »
Po woli wracamy do siebie po letnich upałach. Nie znaczy to że odpoczywaliśmy w okresie letnim a wręcz przeciwnie. Lipiec był rekordowym miesiącem od początku roku.

Nie udało nam się pojechać do Brazylii w tym roku ale Brazylia przyjeżdża do nas. W środę 04.09 o godziny 17:00 organizujemy cupping w HotAir cafe. Nie wiemy ile kaw uda nam się zaprezentować bo jest ich w sumie ponad 30 ale przynajmniej 12 znajdzie się na stole. Wszystkie kawy to mikroloty z segmentu Specialty ( 84/90+ ) i do tego dwie robusty z oceną 82. Obróbki natural, semi-washed i kontrolowana fementacja, z pięciu regionów: Alta Mogiana, Mantiqueira. Cerrado (Patrocinio) - Chapadao de Ferro, Serra da Canastra, Espirito Santo - Pedra Azul.

Nagroda ( zestaw szklany dripper + filtry ) za zakup w sklepie internetowym w Sierpniu - zostało wylosowane zamówienie nr 1528. Gratulujemy a zdobywcę powiadomimy mailowo i wyślemy nagrodę przy następnym zamówieniu.

W sklepie mamy paru nowości i paru kaw z którymi już kończymy przygodę.

W tym tygodniu do filtrów pojawią się Kostaryka Hermosa honey, Myanmar Blue Mountain natural i mikrolot Kenya Gukuyu-lni washed. W sklepie już są Rwanda Intore AB i Kolumbia La Claudina anaerobic. Kolumbii nam zostało jeszcze dwa worki, tyle że każdy ma tylko po 5kg. Nie dużo nam zostało Zambii Mafinga i Salwadoru Cruz Gorda.

W dziale espresso pojawiła się Gwatemala Santa Rosa z wielokrotnie nagradzanej plantacji El Morito. Świętna jest również Alpaca z Bolivii a za Brazylią Chapadao de Ferro nie możemy nadążyć. Meksyku z plantacji El Zafiro powinno starczyć na Wrzesień, potem powróci już znana Blue Skull z odrobiną Geishy.





 


 

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #893 dnia: 02 Wrzesień 2019, 10:43:19 »
Świętna jest również Alpaca z Bolivii a za Brazylią Chapadao de Ferro nie możemy nadążyć
Chapadeo - świetna, Alpaca - muszę jeszcze poeksperymentować, pierwszy szot bardzo dobry ale oczekiwania miałem większe ;-)

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #894 dnia: 10 Wrzesień 2019, 10:33:11 »
Kupiłem wczoraj kilka kaw, w tym myanmar Blue Mountain espresso. Czym w zasadzie ta kawa powinna się cechować? Ma ona coś wspólnego z "mityczną" jamaica Blue Mountain? Czy to tylko zbieżność nazwy?
Przyznam, że kupiłem że względu za niepospolite pochodzenie. Nie piłem nigdy kawy z Birmy. Muszę więc spróbować.
Wziąłem też kawke do przelewu z procesu anaerobic, też nigdy nie piłem. Bardzo jestem ciekaw smaku..

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2365
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #895 dnia: 10 Wrzesień 2019, 11:43:11 »
Patrząc na kawę z plantacji Blue Mountain, bardziej można doszukiwać się wspólnych cech z kawą kenijską niż tą z Jamajki. Do lotu z obróbki naturalnej, korzystano tylko z owoców odmiany SL34. W krajowym konkursie, plantacja zajęła czwarte miejsce w konkurencji kaw mytych a ciekawe jest stwierdzenie plantatora że owoce kawowca uprawiane w cieniu drzewek makadamia dają bardziej słodkie owoce niż te uprawiane w cieniu innych drzew.

W Myanmarze od 2016 roku mają inne podejście do kawy i dzięki takiemu podejściu bardzo poprawia się jakość produktu tak że nie wzięliśmy tą kawę tylko jako ciekawość nowego kraju ale i ze względu na jej jakość. W kolejce czeka również kawa z tej samej plantacji ale z obróbki mytej. Jeżeli ktoś chce więcej poczytać o kawie w tym państwie ( również są ujęte informację z plantacji Blue Mountain ) to polecam artykuł New Level of Myanmar Coffee na stronie: https://coffeeandfarmer.com/2018/01/14/new-level-of-myanmar-coffee/

Kolumbia La Claudina z obróbki anaerobic z cascarą rozeszła się błyskawicznie. Fajnie jest mieć swoje stałe ulubione pozycję i takie nowości umożliwiające rozszerzać swoje horyzonty.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6157
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #896 dnia: 10 Wrzesień 2019, 12:42:05 »
Kawa do espresso z Myanmar moim zdaniem bardzo przyjemna. Jak dla mnie w naparze wyczuwalnych jest dużo suszonych owoców, trochę korzennych przypraw, karmel. Krągła i aromatyczna jak to natural. Bardzo fajna na deszczowe dni. Myślę że zwolennikom kompotowych naturali powinna smakować.
« Ostatnia zmiana: 10 Wrzesień 2019, 12:47:05 wysłana przez krystians »

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #897 dnia: 13 Wrzesień 2019, 20:16:57 »
Kiedy Myanmar Blue Mountain wróci do sklepu? Chciałem zamówienie wyklikać a tu zonk.

Offline Jester

  • Wiadomości: 39
  • Ekspres: Nivona 779, Aeropress
  • Młynek: Hario Skerton
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #898 dnia: 13 Wrzesień 2019, 20:53:35 »
Mój pierwszy zakup mnie zauroczył, GUATEMALA SANTA ROSA FINCA EL MORITO jest przepyszna.
Pozytywnie się rozczarowałem, ponieważ nie spodziewałem się, że mój automatyczny ekspres pozwoli na tak wyraźne wyeksponowanie wiśniowej nuty  :)
Mam jeszcze 4 kilogramy gratisowej kawy dołączonej do ekspresu, ale nabieram przekonania, że nie zdążę jej wykorzystać  [emoji38]

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #899 dnia: 14 Wrzesień 2019, 07:17:07 »
O, to musiałem zamówić jedną z ostatnich paczek, wczoraj doszła, jeszcze nie miałem okazji spróbować.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi