Autor Wątek: Manufaktura Kawy | Nowości Rabaty Promocje  (Przeczytany 125157 razy)

Offline bMind

  • Wiadomości: 182
  • Ekspres: Gaggia New Classic, Kazak Rota, Bialetti Venus, Chemex, AeroPress, Hario V60
  • Młynek: Fiamma MCF 64 OD, Wilfa Svart CGWS-130B
Odp: Manufaktura Kawy | Nowości Rabaty Promocje
« Odpowiedź #465 dnia: 28 Wrzesień 2020, 12:34:55 »
Nie wątpię! Ale też mając 1,5kg teraz to pewnie się nie załapię  :'(

Offline Piotrek [Manufaktura Kawy]

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 261
Odp: Manufaktura Kawy | Nowości Rabaty Promocje
« Odpowiedź #466 dnia: 28 Wrzesień 2020, 12:38:25 »
Etiopii mamy zapas na pół roku (chyba że będzie zbyt dobra i szybko się rozejdzie) ale 3 miesiące to będzie u nas minimum :)

Nie wątpię! Ale też mając 1,5kg teraz to pewnie się nie załapię  :'(

Offline bMind

  • Wiadomości: 182
  • Ekspres: Gaggia New Classic, Kazak Rota, Bialetti Venus, Chemex, AeroPress, Hario V60
  • Młynek: Fiamma MCF 64 OD, Wilfa Svart CGWS-130B
Odp: Manufaktura Kawy | Nowości Rabaty Promocje
« Odpowiedź #467 dnia: 28 Wrzesień 2020, 12:40:18 »
I takie wieści z poniedziałku to jest to!

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Manufaktura Kawy | Nowości Rabaty Promocje
« Odpowiedź #468 dnia: 05 Październik 2020, 22:47:36 »
Ja też skusiłem się na Gwatemalę Santa Barbara i nie zawiodłem się. Jak zobaczyłem, że ta kawa rosła tak wysoko i jest z naturalnej obróbki, to nie mogłem sobie odmówić. Aromaty bardzo przyjemne, słodkie, owocowe i lekko winne.  Pozytywnie zaskoczył mnie słodko-kwaskowy aromat gumy owocowej, poza tym pojawiały się takie aromaty jak śliwki, pomarańcze, jabłka, winne. Bardzo przyjemna kawa dla lubiących owocowe słodko-kwaskowe kawy z naturalnej obróbki.

Offline Piotrek [Manufaktura Kawy]

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 261
Odp: Manufaktura Kawy | Nowości Rabaty Promocje
« Odpowiedź #469 dnia: 06 Październik 2020, 09:20:36 »
To spróbuj naszych Etiopii - są wyśmienite :)



Ja też skusiłem się na Gwatemalę Santa Barbara i nie zawiodłem się. Jak zobaczyłem, że ta kawa rosła tak wysoko i jest z naturalnej obróbki, to nie mogłem sobie odmówić. Aromaty bardzo przyjemne, słodkie, owocowe i lekko winne.  Pozytywnie zaskoczył mnie słodko-kwaskowy aromat gumy owocowej, poza tym pojawiały się takie aromaty jak śliwki, pomarańcze, jabłka, winne. Bardzo przyjemna kawa dla lubiących owocowe słodko-kwaskowe kawy z naturalnej obróbki.

Offline Piotrek [Manufaktura Kawy]

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 261
Odp: Manufaktura Kawy | Nowości Rabaty Promocje
« Odpowiedź #470 dnia: 06 Październik 2020, 14:05:08 »
Cześć, wraca do nas Brazylia Fazenda palona na przelew -> ktoś chętny?

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Manufaktura Kawy | Nowości Rabaty Promocje
« Odpowiedź #471 dnia: 06 Październik 2020, 15:43:31 »
To spróbuj naszych Etiopii - są wyśmienite
Fakt : https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=5419.msg212959#msg212959 :)

Trafiłem niedawno na taki artukuł:
https://towardsdatascience.com/the-data-speak-ethiopia-has-the-best-coffee-91f88ed37e84

Średnio kawy z Etiopii zdobywają nalepsze oceny.

"So there you have it, Ethiopia has the highest graded coffee samples recorded in the dataset and is consistently the highest ranked on almost all the individual stages of the cupping."
« Ostatnia zmiana: 06 Październik 2020, 15:46:39 wysłana przez pj.w »

Offline Piotrek [Manufaktura Kawy]

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 261
Odp: Manufaktura Kawy | Nowości Rabaty Promocje
« Odpowiedź #472 dnia: 06 Październik 2020, 18:18:00 »
W ostatnich dniach postanowiłem przetestować naszą Etiopię Guji Wolichu Wachu (natural palony pod przelew) w kolbie oraz ekspresie automatycznym.

Nasza kawa bardzo mnie zaskoczyła, ponieważ w filiżance znalazłem truskawki zmieszane z czekoladą... warto eksperymentować z innymi metodami parzenia niż klasyczne przeznaczenie :D spróbujcie i Wy :)

Link do Etiopii Guji -> https://www.manufakturakawy.com/sklep/etiopia-guji-wolichu-wachu-kawa-ziarnista-i-mielona/

Offline Piotrek [Manufaktura Kawy]

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 261
Odp: Manufaktura Kawy | Nowości Rabaty Promocje
« Odpowiedź #473 dnia: 08 Październik 2020, 14:22:51 »
Hej,

od dzisiaj do końca środy mamy największą w tym miesiącu akcję promocyjną na nasze kawki i herbaty: -20%

Tym razem bez kodów rabatowych - obniżka wliczona jest w cenę kawy.

Dodatkowo właśnie dodaliśmy coś dla wielbicieli trochę ciemniejszych wypałów niż kawy jasne pod przelew, a mianowicie:

Meksyk Finca El Olmo (Natural) palony pod omni - idealny do ekspresu automatycznego oraz kolby. Pełne gęste body, duuużo rumu, czekolady w połączeniu z ananasem daje pyszną zbalansowaną filiżankę.
https://www.manufakturakawy.com/sklep/mexico-finca-el-olmo-kawa-ziarnista-i-mielona/


Z ciekawości -> wdrożyliśmy stronę w której staramy się pomóc w wyborze kawy w zależności od preferencji oraz metody parzenia (https://www.manufakturakawy.com/jaka-kawe-wybrac/)


Offline szym-h Mężczyzna

  • Wiadomości: 432
  • Ekspres: phin, pl41tem
  • Młynek: Cunill Tron, mym54
Odp: Manufaktura Kawy | Nowości Rabaty Promocje
« Odpowiedź #474 dnia: 08 Październik 2020, 14:49:34 »
@Piotrek [Manufaktura Kawy] ten Meksyk nie pokazuje się na stronie ani w wyszukiwaniach, w dodatku link z forum przenosi do "Error 404"

Offline Piotrek [Manufaktura Kawy]

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 261
Odp: Manufaktura Kawy | Nowości Rabaty Promocje
« Odpowiedź #475 dnia: 08 Październik 2020, 15:05:36 »
Już powinien być widoczny

@Piotrek [Manufaktura Kawy] ten Meksyk nie pokazuje się na stronie ani w wyszukiwaniach, w dodatku link z forum przenosi do "Error 404"


Offline Kelsier Mężczyzna

  • Wiadomości: 30
  • Młynek: MYM54
Odp: Manufaktura Kawy | Nowości Rabaty Promocje
« Odpowiedź #476 dnia: 13 Październik 2020, 21:36:34 »
Kilka słów o kawach kupionych kupionych 31 września i wypitych już jakiś czas temu:

Nikaragua Finca San Ramón - idealnie odwzorowane nuty opisane na opakowaniu, czyli orzechy, kwiaty i najbardziej wyróżniających się, pyszny karmel. Bardzo słodka i smaczna.

Rwanda Sholi - już opisałem ją kiedyś, więc napiszę tylko że dalej smakuje mi tak samo dobrze, jest naprawdę cudowna.

I ostatnia, nieco mniej pozytywna:
Brazylia Fazenda Victoria - może to być kwestia mojego profilu smakowego, ale ta kawa w każdej formie średnio mi smakowała, jedynie Aeopress Tima Wendelboe wyciągnął z niej nuty owoców i orzeszki ziemne, które pasowały mi nieco bardziej. Mimo wszystko raczej zostanę przy innych kawach z Waszego asortymentu.

Offline pietro

  • Wiadomości: 676
  • Ekspres: La Spaziale Vivaldi II
  • Młynek: Mazzer mini
Odp: Manufaktura Kawy | Nowości Rabaty Promocje
« Odpowiedź #477 dnia: 18 Październik 2020, 19:10:36 »
Ja też skusiłem się na Gwatemalę Santa Barbara i nie zawiodłem się.
Mi również smakowała ta kawa, słodka, winna z fajnym body, tłuściutka :) Na tle reszty towarzystwa( Kolumbia Finca Los Alpes i Espresso Special) wypadła najlepiej.
Co ciekawe Espresso Special lepiej mi smakowała parzona w starym automacie, niż w kolbie.

Offline Sephiroth

  • Wiadomości: 46
Odp: Manufaktura Kawy | Nowości Rabaty Promocje
« Odpowiedź #478 dnia: 18 Październik 2020, 21:46:22 »
Cześć,

chciałbym zapytać, czy Wasz Meksyk celowo palony jest tak ciemno?
Jaśniejsze ziarenka to Wasza Brazylia Mogiana - również opisywana jako Omniroast.

Po otwarciu paczki aromat ananasa toczy nierówną walkę z charakterystyczną "śledziową" nutą (przykre doświadczenie z lucaffe classic).


Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Manufaktura Kawy | Nowości Rabaty Promocje
« Odpowiedź #479 dnia: 19 Październik 2020, 10:30:44 »
chciałbym zapytać, czy Wasz Meksyk celowo palony jest tak ciemno?
To wygląda bardzo ciemno i oleiście.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi