Autor Wątek: Ascaso Uno Prof i co dalej  (Przeczytany 11703 razy)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ascaso Uno Prof i co dalej
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Wrzesień 2020, 14:28:26 »
Zapraszam do kontaktu bo jeśli to jest termoblok to nie wiem w czym rzecz. Może warto zmienić sitko w kolbie na większe. Wtedy będzie można wykonać dwie filiżanki na podwójnym espresso jednocześnie. Nowe głowice M12 mogą pomieścić duże sitka 21 - 22 g. Termoblok nie powinien mieć  problemu ze spienianiem dzbanka 1 l lub dwóch 0,6 l. Najlepiej omówmy to telefonicznie.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Ascaso Uno Prof i co dalej
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Wrzesień 2020, 14:51:39 »
@ Krakus - milo z twojej strony, ze zabrałeś głos tylko powiedz mi, jak to się ma do moich wymagań? Nie chcę bawić się w spienianie frenchpresem czy używać jakiś dodatkowych urzadzen do spieniania mleka.
Zastanawiałem się po prostu nad taką opcją. Jeśli dla Ciebie spienianie parą jest warunkiem sine qua non, to faktycznie musisz kupić odpowiedni ekspres.

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1124
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Ascaso Uno Prof i co dalej
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Wrzesień 2020, 15:00:45 »
BTW - nigdy nie rozumiałem jakie znaczenie w warunkach domowych ma jednoczesne spienianie mleka i przygotowanie espresso. Po pierwsze - prawidłowe przygotowanie espresso wymaga uwagi, zwłaszcza przy ręcznej regulacji długości przepływu i chęci uzyskania dokładnie zamierzonego ratio, po 2 te 30 s poślizgu (czas parzenia espresso) w perspektywie nawet kilku kaw w domu rośnie do maksymalnie paru minut więc zupełnie nie widzę tutaj zysku no i po 3 patrzenie na prawidłowy wypływ espresso na NPF jest uzależniające i nie wyobrażam sobie żeby z tego zrezygnować, bo muszę pilnować mleka... :D.
[/quote]

Dokładnie myślę tak samo, napinanie się na HX'a czy DB jak dla mnie nie jest konieczne w domowych warunkach. Nie pijam kaw mlecznych prawie wcale, mój organizm  nie toleruje mleka nawet bez laktozy. Zona owszem, jedno latte dziennie. Nawet jak są goście w domu, którzy only cappu czy latte, to robię kilka espresso pod rząd a następnie spieniam mleko i nie stanowi to problemu.
Aktualnie zastanawiam się nad nowym ekspresem i nie wiem czy nie będzie to kolejny SB ale z wyższej półki z grupą E61 -  ECM Classica II PID.
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1124
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Ascaso Uno Prof i co dalej
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Wrzesień 2020, 15:02:17 »

Chciałbym zaopatrzyć się w sprzęt, który pozwoli mi przygotować espresso i spienić mleko w tym samym czasie.
Jeśli to kryterium ma być bezwzględnie spełnione to najlepiej jakiś półautomat z przepływomierzem, standardowe konstrukcje z E61 na pewno nie ułatwią zadania.

BTW - nigdy nie rozumiałem jakie znaczenie w warunkach domowych ma jednoczesne spienianie mleka i przygotowanie espresso. Po pierwsze - prawidłowe przygotowanie espresso wymaga uwagi, zwłaszcza przy ręcznej regulacji długości przepływu i chęci uzyskania dokładnie zamierzonego ratio, po 2 te 30 s poślizgu (czas parzenia espresso) w perspektywie nawet kilku kaw w domu rośnie do maksymalnie paru minut więc zupełnie nie widzę tutaj zysku no i po 3 patrzenie na prawidłowy wypływ espresso na NPF jest uzależniające i nie wyobrażam sobie żeby z tego zrezygnować, bo muszę pilnować mleka... :D.

Dokładnie myślę tak samo, napinanie się na HX'a czy DB jak dla mnie nie jest konieczne w domowych warunkach. Nie pijam kaw mlecznych prawie wcale, mój organizm  nie toleruje mleka nawet bez laktozy. Zona owszem, jedno latte dziennie. Nawet jak są goście w domu, którzy only cappu czy latte, to robię kilka espresso pod rząd a następnie spieniam mleko i nie stanowi to problemu.
Aktualnie zastanawiam się nad nowym ekspresem i nie wiem czy nie będzie to kolejny SB ale z wyższej półki z grupą E61 -  ECM Classica II PID.
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Vitalista

  • Gość
Odp: Ascaso Uno Prof i co dalej
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Wrzesień 2020, 15:44:00 »
 :Bicz:
ECM Classica II PID
Co decyduje o tym wyborze?

W moim przypadku im więcej czytam i poznaje możliwości  tym trudniej o  wybór :(
« Ostatnia zmiana: 27 Wrzesień 2020, 15:50:57 wysłana przez Vitalista »

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Ascaso Uno Prof i co dalej
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Wrzesień 2020, 15:56:17 »
Nikt nie proponował ACS Minimia.
Wydaje się to bardzo dobrą opcją, spełniającą wszystkie założenia.
800 ml bojler kawowy, PID, 2,3 litra bojler serwisowy.
« Ostatnia zmiana: 27 Wrzesień 2020, 15:59:26 wysłana przez pj.w »

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1124
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Ascaso Uno Prof i co dalej
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Wrzesień 2020, 16:14:37 »
ACS Minimia

Jako użytkownik ECM Casa IV, przede wszystkim przekonanie do samej marki, jakość wykonania. Classica II PID idealna pod espresso, mleczne kawy mnie mało interesują.
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1124
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Ascaso Uno Prof i co dalej
« Odpowiedź #22 dnia: 27 Wrzesień 2020, 16:16:56 »
Nikt nie proponował ACS Minimia.
Wydaje się to bardzo dobrą opcją, spełniającą wszystkie założenia.
800 ml bojler kawowy, PID, 2,3 litra bojler serwisowy.

Kosmicznie, nietuzinkowo wygląda, z "papierologii" wynika ze to dobry sprzęt, ale to tyle. Ktoś użytkuje? jakieś sprawdzone recenzje? Serwis w PL?
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline MarVald

  • Wiadomości: 254
  • Ekspres: Lelit Mara X v 1.9 oraz Moccamaster Cup-One
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3
Odp: Ascaso Uno Prof i co dalej
« Odpowiedź #23 dnia: 27 Wrzesień 2020, 16:59:13 »
Moi szanowni przedmówcy szanuję Wasze preferencje natomiast prosba o poszanowanie moich. Ja pijam kawy mleczen, nie mam problemów z tolerancja laktozy itp.
Prosiłem o poradę w kwestii ekspresu w przyjętych przeze mnie kryteriach i tyle. Jak ktoś nie widzi potrzeby posiadania funkcji, które dla mnie są niezbędne to czemu zabiera głos w dyskusji. To tak jakbym poprosił o poradę w sprawie whisky i usłyszałbym, że komuś lepiej pasuje wino.
Takie odpowiedzi kompletnie nie przybliżają mnie do celu.

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 668
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Ascaso Uno Prof i co dalej
« Odpowiedź #24 dnia: 27 Wrzesień 2020, 17:14:50 »
Kupuj Prfitec pro 300 - to naturalny wybór hx albo DB po jakimś singlu. Dla mnie profitec pro 300 to najlepszy wybór ze względu na szybką gotowość do pracy bardzo tani DB i świetna jakość wykonania. Dużo osób zagranicą robi upgrade z SB na Profitec i lecą same superlatywy.
Jak robisz bardzo dużo mlecznych kaw pod rząd to lepiej brać jakiegoś HX.
Darmowe ogłoszenia sprzedaż aut - https://brumly.pl/

3DSK

  • Gość
Odp: Ascaso Uno Prof i co dalej
« Odpowiedź #25 dnia: 27 Wrzesień 2020, 17:20:22 »
Tak działa to forum, spytasz o ekspres ze zbiornikiem do wody będą Ci polecali taki z podłączeniem do wody. Kup Oscara II, a jak chcesz wydać więcej to dołóż już do  takiego pompą rota. Hx, czy DB za 6-7 koła z pompą wibracyjna to przegięcie. Niczym się to nie będzie różnic od takiego Oscara, a wielu aspektach będzie gorsze.

Offline RufusTF

  • Wiadomości: 377
  • Ekspres: Bianca, NS Oscar, Kazak Rota
  • Młynek: Niche Zero, Mahlkonig Vario, Comandante
Odp: Ascaso Uno Prof i co dalej
« Odpowiedź #26 dnia: 27 Wrzesień 2020, 17:43:23 »
Jako wieloletni użytkownik pierwszego Oscara mogę potwierdzić, że ilość pary, jaką produkuje ten ekspres, jest przemysłowa. Nigdy jej nie zabrakło, a dochodziło do sytuacji, gdzie robiłem dla gości 8-9 mlecznych kaw pod rząd. Sprawdzona konstrukcja, która nie zawodzi w tej prostej kwestii, do której jest przeznaczona, czyli parzeniu klasycznego espresso i spienianiu mleka. Estetyka - dyskusyjna.

Nikt w tym wątku nie wspomniał jeszcze o Biance, a budżet OP mieści się w okolicach tego, co ostatnio pojawia się na forum jako używka (były ostatnio za 5,5k i 6k i chyba nadal są do wzięcia). Możliwości dużo większe niż Oscar i opcje kombinowania z kawą ogromne (estetyka też dobra). Boiler kawowy zgłasza gotowość do parzenia w czasie poniżej 10 minut przy wyłączonym parowym. Przy włączonych obu - gotowość po 18-19 minutach. Ale pytanie, czy OP ma w przyszłości plan kombinować z parzeniem kawy i, przede wszystkim, czy rozważa używkę na gwarancji.

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1124
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Ascaso Uno Prof i co dalej
« Odpowiedź #27 dnia: 27 Wrzesień 2020, 18:19:56 »
Ok, jeżeli trzymasz się budżetu 5,5 tys, wybrał bym Profitec PRO 300. Mam zaufanie do marki pokrewnej ECM. Świetny kompromis.
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline MarVald

  • Wiadomości: 254
  • Ekspres: Lelit Mara X v 1.9 oraz Moccamaster Cup-One
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3
Odp: Ascaso Uno Prof i co dalej
« Odpowiedź #28 dnia: 03 Październik 2020, 02:01:20 »
No i ostatecznie nie mogłem oprzeć się urokowi Mary X ;) Od wczoraj jest u mnie. Jest piękna :) Dzisiaj były pierwsze próby. Pewnie muszę pogrzebać w ustawieniach młynka, ale efekt całkiem przyjemny. Użytkowanie względem poprzednika to zupełnie inna bajka :) Spienianie czysta przyjemność, ale muszę na nowo podszlifować tą umiejętność, gdyż jednak tutaj dysza pary inaczej trochę pracuje. O ile Żonie spieniłem dobrze czekoladę pod mokkę to u siebie już inaczej ułożyłem dyszę i wyszło trochę gorzej. W poprzedniku zawsze gorzej szło mi z czekoladą ;) Zastanawia mnie jedynie ciśnienie na manometrze podczas parzenia bo wskazuje 8 bar, ale zapytam o to we właściwym wątku :)
Teraz już myślę czy by nie zakupić zestawu do modyfikacji z drewnianymi elementami ;) Skutecznie odstrasza tutaj cena niestety, ale czego się nie robi z miłości ;)

PS Wszystkim dziękuję za pomoc w podjęciu decyzji :)
« Ostatnia zmiana: 03 Październik 2020, 02:07:11 wysłana przez MarVald »

Offline Jakuben

  • Wiadomości: 15
  • Ekspres: Bialetti Moka, Brikka, Lelit Victoria
  • Młynek: Hario Mill Mini-Slim PRO, Fiorenzato F4 E Nano
Odp: Ascaso Uno Prof i co dalej
« Odpowiedź #29 dnia: 03 Październik 2020, 19:13:57 »
Hej. Gratulację nowego sprzętu! Chciałbym się zapytać tutaj nie zakładając nowego tematu czy w UNO PROF można samodzielnie regulować temperaturę na termostacie elektronicznym? 

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi