Autor Wątek: Eagle One  (Przeczytany 23010 razy)

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: Eagle One
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Wrzesień 2020, 15:00:29 »
Eagle One to dwu/trzygrupowa maszyna gastronomiczna..

Z jakiegoś powodu wydawało mi się, że ma być też wersja jednogrupowa.


Nas bardziej będzie interesować wersja Prima

skansen

  • Gość
Odp: Eagle One
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Wrzesień 2020, 15:07:46 »
A mi z kolei ona umknęła, może dlatego, że w broszurze którą mam była opisana tylko wersja dwu i trzygrupowa...

Prima ma rzeczywiście parametry bardziej "domowe":
WIDTH   411 mm
DEPTH   510 mm
HEIGHT   379 mm
CUPWARMER   330 x 280 mm
GROUP HEIGHT   153 mm
WEIGHT   37 kg (net)
POWER   Min 1600 /max 2600 W

https://www.victoriaarduino.com/eagleoneprima/

I jeszcze filmik:

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Eagle One
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Wrzesień 2020, 18:27:39 »
Hoffman stwierdza, że masa grupy jest odpowiedzialna w głównej mierze za temperaturę podawaną na ciastko.
Ciekawy pogląd. Mosiądz ma ciepło właściwe równe dziesiątej części ciepła właściwego wody (czyli kilo mosiądzu przenosi tyle ciepła, co 100g wody).

Miło by było, gdyby poglądy głoszone przez różnych guru były zgodne na przykład z zasadami fizyki.
« Ostatnia zmiana: 19 Wrzesień 2020, 18:31:43 wysłana przez Krakus »

Offline RufusTF

  • Wiadomości: 377
  • Ekspres: Bianca, NS Oscar, Kazak Rota
  • Młynek: Niche Zero, Mahlkonig Vario, Comandante
Odp: Eagle One
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Wrzesień 2020, 19:06:00 »
A mi z kolei ona umknęła, może dlatego, że w broszurze którą mam była opisana tylko wersja dwu i trzygrupowa...

Prima ma rzeczywiście parametry bardziej "domowe":

A, czyli ma być. Nie miałem jeszcze czasu obejrzeć tych filmów promocyjnych, kojarzę tylko z jakichś wcześniejszych zapowiedzi. Zdziwiłbym się, gdyby tego nie planowali, bo sukces GS/3 był chyba jednak spory, od domów po małe kawiarnie. A Theresia dizajnem raczej odstrasza...

Offline RufusTF

  • Wiadomości: 377
  • Ekspres: Bianca, NS Oscar, Kazak Rota
  • Młynek: Niche Zero, Mahlkonig Vario, Comandante
Odp: Eagle One
« Odpowiedź #19 dnia: 19 Wrzesień 2020, 19:07:47 »
Miło by było, gdyby poglądy głoszone przez różnych guru były zgodne na przykład z zasadami fizyki.

W następnym filmie Hoffmann przedstawia tajny projekt Victoria Arduino Feynman.

3DSK

  • Gość
Odp: Eagle One
« Odpowiedź #20 dnia: 19 Wrzesień 2020, 20:43:56 »
Za dużo elektroniki w tym ekspresie, w środku wygląda jak komputer :) NS słynie z produktów wysokiej jakości, bezawaryjnych, wiec może nie ma się czego obawiać. Sam ekspres prima bardzo mi się podoba. Ciekawe ile będzie kosztował.

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Eagle One
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Wrzesień 2020, 07:48:19 »
Eagle One to dwu/trzygrupowa maszyna gastronomiczna..

Z jakiegoś powodu wydawało mi się, że ma być też wersja jednogrupowa.

Nowa jednogrupowa Eagle One Prima , premiera 2 dni temu ( 18 września).
Bojler kawowy chyba faktycznie ma  170 ml ( czyżby wzorowali się na LM ?
Zbiornik na wodę ( przynajmniej w tym ekspresie na filmikach ).
Regulacja temperatury PID tylko w bojlera kawowym ??? informacja niepewna
Co do regulacji ,  pewnie programowanie volumetyczne, regulacje preinfuzji ?
Czyli na celowniku  LaMa  GS3 AV
« Ostatnia zmiana: 20 Wrzesień 2020, 08:28:14 wysłana przez PiotrekBM »

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Eagle One
« Odpowiedź #22 dnia: 20 Wrzesień 2020, 07:53:27 »
A to nie ma być bezpośredni konkurent GS/3? Wtedy pewnie raczej $7k.

Tez tak uważam.

3DSK

  • Gość
Odp: Eagle One
« Odpowiedź #23 dnia: 20 Wrzesień 2020, 09:37:54 »
Ten mały bojler kawowy w Eagle One działa razem z dużym HX. Rozwiązanie to NS stosuje od bardzo dawna, nazywa się T3. Pytanie kto to zastosował pierwszy, LM, czy NS, a może jeszcze jakaś inna firma. Gdyby to LM wymyśliła to pewnie by mieli na to patent.

Offline RufusTF

  • Wiadomości: 377
  • Ekspres: Bianca, NS Oscar, Kazak Rota
  • Młynek: Niche Zero, Mahlkonig Vario, Comandante
Odp: Eagle One
« Odpowiedź #24 dnia: 20 Wrzesień 2020, 09:50:09 »
Wydaje mi się, że rzucenie rękawicy GS3 wynika też, tak na oko, z kształtu rynku. LM jest największym graczem ($120m rocznego obrotu - szacowanego, bo oficjalnie chyba nie publikują raportów jako spółka prywatna.) Na tym rynku najbliżej jest właśnie Victoria Arduino - 80m rocznego obrotu (czyli chyba cała Simonelli Group - dzieki skansen :). Ale podczas gdy LM ma dwie kosztowne jednogrupowe maszyny prosumer (LM i GS3), VA miała tylko jedną i to na poziomie tej tańszej z dwóch maszyn LM. Do tego z dizajnem dość jednak ekscentrycznym/obciachowym, bliżej łazienki Paris Hilton albo nowobogackiego Chińczyka niż kawiarni 3rd wave z gramofonem i winylami (nie znam kulisów, może o to właśnie chodziło). Tutaj przegrywają nawet ze świetnie wyglądającym Slayerem, który jest jako firma 10 razy mniejszy niż VA (pomijając w czyich jest rękach). Synesso nie robi chyba maszyn z jedną grupą.

Wydawałoby się oczywiste, że w rodzinie maszyn VA była dziura. Ale to tylko moja domorosła analiza przy porannej Tanzanii.
« Ostatnia zmiana: 20 Wrzesień 2020, 10:01:05 wysłana przez RufusTF »

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Eagle One
« Odpowiedź #25 dnia: 20 Wrzesień 2020, 10:07:47 »
Ten mały bojler kawowy w Eagle One działa razem z dużym HX. Rozwiązanie to NS stosuje od bardzo dawna, nazywa się T3. Pytanie kto to zastosował pierwszy, LM, czy NS, a może jeszcze jakaś inna firma. Gdyby to LM wymyśliła to pewnie by mieli na to patent.

W LM LM  woda płynąca do małego bojlera kawowego też  najpierw przepływ przez HX

Czy od razu patent?
LaMarzocco  zastosowało dawno temu  po raz pierwszy poziome bojlery a teraz uważane jest to za złoty standard i wszyscy liczący się  w branży ten standard stosują...

@RufusTF
w czyich rękach jest Slayer? już nie jest to mała amerykańska firma?
« Ostatnia zmiana: 20 Wrzesień 2020, 10:12:33 wysłana przez PiotrekBM »

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Eagle One
« Odpowiedź #26 dnia: 20 Wrzesień 2020, 10:10:19 »
Hoffman stwierdza, że masa grupy jest odpowiedzialna w głównej mierze za temperaturę podawaną na ciastko.
Ciekawy pogląd. Mosiądz ma ciepło właściwe równe dziesiątej części ciepła właściwego wody (czyli kilo mosiądzu przenosi tyle ciepła, co 100g wody).

Miło by było, gdyby poglądy głoszone przez różnych guru były zgodne na przykład z zasadami fizyki.
Pogląd jest prawidłowy, ale źle nazwany. Masa grupy jest odpowiedzialna za stabilność temperaturową i punkt balansu (woda vs grupa) i tak wielokrotnie przekracza masę wody podawanej na ciastko.

Offline RufusTF

  • Wiadomości: 377
  • Ekspres: Bianca, NS Oscar, Kazak Rota
  • Młynek: Niche Zero, Mahlkonig Vario, Comandante
Odp: Eagle One
« Odpowiedź #27 dnia: 20 Wrzesień 2020, 10:32:01 »
w czyich rękach jest Slayer? już nie jest to mała amerykańska firma?

Od 2017 Gruppo Cimbali. Czyli odwrotny deal niż kiedyś z LM - tam Amerykanie wzięli od Włochów, tutaj Włochom oddali. Niestety, na razie nie zaowocowało to tym samym, czym był tamten deal, czyli rozbudową sieci serwisowej. Sprawdzałem parę tygodni temu temat Slayera do knajpy znajomego. Generalnie, po kupnie sprzętu można sie głównie modlić, żeby nic się z nim nie stało, albo liczyć na entuzjastów, którzy może pomogą przy serwisie.

Ale oficjalniem, jako marka, firma nadal jest mała - szacowane $8-10m obrotu rocznie.

3DSK

  • Gość
Odp: Eagle One
« Odpowiedź #28 dnia: 20 Wrzesień 2020, 10:32:40 »
Wszystko rozbije się o cenę, jeżeli w okolicach 15-20 tyś to będzie killer na konkurencję.
Mnie się np design Thereresia podoba, nie nazwałbym go obciachowym, raczej nowoczesną elegancją, ale design wiadomo,  rzecz gustu.
Moim zdaniem ta VA Prima to ekspres bardziej do kawiarni, ale NS cwano chce upiec dwie pieczenie na jednym   ogniu i zamontowało w Prime zbiornik na wodę.
Wiadomo, budżet ma każdy inny i generalnie sky is the limit, ale wstawienie do domu ekspresu i młynka w cenie samochodu jest dla mnie krępujące. Gdzieś trzeba to szaleństwo zatrzymać, ale to tyko moje podejście oczywiście. Ja chciałbym kierować się w stronę maszyn, sprzętu, które są naprawdę domowe.
« Ostatnia zmiana: 20 Wrzesień 2020, 10:38:27 wysłana przez 3DSK »

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Eagle One
« Odpowiedź #29 dnia: 20 Wrzesień 2020, 11:32:23 »
Wszystko rozbije się o cenę, jeżeli w okolicach 15-20 tyś to będzie killer na konkurencję.
Mnie się np design Thereresia podoba, nie nazwałbym go obciachowym, raczej nowoczesną elegancją, ale design wiadomo,  rzecz gustu.
Moim zdaniem ta VA Prima to ekspres bardziej do kawiarni, ale NS cwano chce upiec dwie pieczenie na jednym   ogniu i zamontowało w Prime zbiornik na wodę.
Wiadomo, budżet ma każdy inny i generalnie sky is the limit, ale wstawienie do domu ekspresu i młynka w cenie samochodu jest dla mnie krępujące. Gdzieś trzeba to szaleństwo zatrzymać, ale to tyko moje podejście oczywiście. Ja chciałbym kierować się w stronę maszyn, sprzętu, które są naprawdę domowe.

Mnie wygląd Theresia zdecydowanie nie leży ale tak jak napisałeś  jest to rzecz gustu. ( ja zdecydowanie wole typowy/ tradycyjny  wygląd ekspresu do kawy , nawet kanciate guziki w LaMa Classic czy Rancilio Sylvia bardzo mi odpowiadają ).
Jak Prima ma tylko zbiornik to do kawiarni się nie nadaje. (ale skoro Oscara wyposażają w podpięcie do wody to tu z całą pewnością tez będzie taka możliwość ).
Racje masz  też z budżetem ( każdy ma swój ) i z tym żeby szaleństwo  to gdzieś , kiedyś  trzymać zatrzymać. 
Tylko pokusa jest coraz większa, prawie z każdej strony. (np coraz droższe domowe  maszyny Dalla Corte  np Studio ) teraz VA , za chwile jakiś mniejszy Slayer powstanie ze zbiornikiem na wodę itd

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi