Autor Wątek: Eagle One  (Przeczytany 22978 razy)

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Eagle One
« Odpowiedź #105 dnia: 06 Grudzień 2020, 16:17:01 »
Victoria Arduino Eagle One Prima  już bez cen promocyjnych. (w kawa.pl)
Regularna cena  Primy na poziomie  25-26 tys ( zależy od  wybranego koloru obudowy )  oznacza , że  zaczyna  ona wkraczać  w przedział cenowy zdominowany dotychczas  przez  LaMarzocco GS3 AV

« Ostatnia zmiana: 06 Grudzień 2020, 16:19:39 wysłana przez PiotrekBM »

skansen

  • Gość
Odp: Eagle One
« Odpowiedź #106 dnia: 11 Kwiecień 2021, 16:17:14 »
Aplikacja do ustawiania parametrów ekspresu Eagle One:

Aplikacja pozwala na programowanie wolumetryczne, ustawienie parametrów preinfuzji, temperatury itd. Aplikacja działa w oparciu o Bluetooth a więc bez chmury. Trzeba jednak założyć konto aby korzystać z aplikacji. Oczywiście lepsza taka aplikacja niż żadna, ale ja wolałbym jednak rozwiązanie chmurowe (takie jak w La Marzocco) aby móc zdalnie włączać i wyłączać ekspres... 

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 788
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Eagle One
« Odpowiedź #107 dnia: 11 Kwiecień 2021, 16:36:25 »


Oczywiście lepsza taka aplikacja niż żadna, ale ja wolałbym jednak rozwiązanie chmurowe (takie jak w La Marzocco) aby móc zdalnie włączać i wyłączać ekspres...

Mnie wystarczy gniazdo podpięte do wifi np. Gosund do zdalnego włączania i wyłączania. Dostępne jest też zużycie energii, Asystent Google, Alexa i inne bajery podpięte pod Google Home. Grosze to kosztuje, a cieszy... szczególnie rano jak z łóżka uruchamiasz kolbę...

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Eagle One
« Odpowiedź #108 dnia: 20 Sierpień 2022, 20:03:11 »
6 minut i pierwsze espresso.



Dokładna recenzja.
》tertium non datur《

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1111
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Eagle One
« Odpowiedź #109 dnia: 20 Sierpień 2022, 21:33:39 »
Nie wszystko złoto co się świeci.  :nienie:

Moja koleżanka ma w swojej kawiarni od 4 lat VA Eagle Black Eagle T3. Kupiła ją  nową za prawie 100 tys. Ekspres w pierwszych  dwóch latach intensywnej eksploatacji wymagał 4 poważnych napraw. Dwukrotnie zabierany był do serwisu na ok 3-4 tygodnie, otrzymała  zastępczy innej marki (tani). W tym roku kolejny raz odmówił posłuszeństwa.
Przy takich cenach, nie powinno to się dziać tak często.  :doh:


« Ostatnia zmiana: 20 Sierpień 2022, 21:46:06 wysłana przez MacJaro »
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 788
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Eagle One
« Odpowiedź #110 dnia: 20 Sierpień 2022, 22:52:38 »
No cóż.... tak padają mity o legendarnej jakości włoskich ekspresów. Szkoda, bo skala niedoróbek porażająca w ekspresie pretendującym do ekspresowego hi-end'u.




Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Eagle One
« Odpowiedź #111 dnia: 21 Sierpień 2022, 08:06:48 »
Nie wszystko złoto co się świeci. 
Recenzja Primy była z przed roku, to chyba poprawili mankameny.
》tertium non datur《

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 788
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Eagle One
« Odpowiedź #112 dnia: 21 Sierpień 2022, 08:48:43 »


Nie wszystko złoto co się świeci.
Recenzja Primy była z przed roku, to chyba poprawili mankameny.

Oj raczej sprzed




Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Eagle One
« Odpowiedź #113 dnia: 21 Sierpień 2022, 09:09:42 »
 :ok: Dziwny ten przyimek... wizualnie: sprzed vs z przed.
》tertium non datur《

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Eagle One
« Odpowiedź #114 dnia: 17 Wrzesień 2022, 13:07:51 »
Nie wszystko złoto co się świeci.
Recenzja Primy była z przed roku, to chyba poprawili mankameny.

No własnie nie ma jednoznacznych opinii...Jedni narzekają , inni chwalą... I bądź tu mądry.
VA  EO Prima  pokazana została  prawie 2 lata temu.  To sporo , żeby wyeliminowac niektóre niedoróbki , ale czy  to wystarczyło aby uczynić z EO Prima ekspres niezawodny ???
« Ostatnia zmiana: 17 Wrzesień 2022, 13:10:36 wysłana przez PiotrekBM »

Offline MSL

  • Wiadomości: 699
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Eagle One
« Odpowiedź #115 dnia: 17 Wrzesień 2022, 13:24:32 »
Za takie pieniądze jakie sobie życzą za EO Prima to bym oczekiwał niezawodnej pracy pod każdym względem przez lata, przykłady pokazane wielokrotnie w różnych miejscach dla mnie całkowicie eliminują ten ekspres z jakichkolwiek rozważań.

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Eagle One
« Odpowiedź #116 dnia: 17 Wrzesień 2022, 14:02:35 »
Za takie pieniądze jakie sobie życzą za EO Prima to bym oczekiwał niezawodnej pracy pod każdym względem przez lata, przykłady pokazane wielokrotnie w różnych miejscach dla mnie całkowicie eliminują ten ekspres z jakichkolwiek rozważań.

Masz niesety racje. 
Ładny jest ten ekspres i ciężki nawet. Więc powinien być solidny. A jest  nieco naczej . Chyba za szybko chcieli wejść na rynek.
Dla mnie  dużo tam elektroniki i pionowo ustawiony bojler pary, to główne dwa  punkty na nie. Chociaż  nie przekreslał bym  go całkiem. Może za 1-2 lata opanują  już produkcję do perfekcji.
Niestety  Prima mocno podrożała. Bo jeszcze rok z kawałkiem do tyłu  kosztował 22 tys , teraz cena praktycznie szalona.
« Ostatnia zmiana: 17 Wrzesień 2022, 14:07:24 wysłana przez PiotrekBM »

Offline Krzysiek206 Mężczyzna

  • Wiadomości: 126
  • Ekspres: Victoria Arduino Eagle One Prima
  • Młynek: Ceado E37s , Mazzer Omega (Soft), Comandante c40 mk4, 1zpresso jx pro
Odp: Eagle One
« Odpowiedź #117 dnia: 18 Wrzesień 2022, 21:03:25 »
Użytkuję Primę  od roku , do obecnego dnia wszystko śmiga bez najmniejszych problemów.
Długo się  wachałem..... czytając  o problemach  użytkowników, ale w końcu skończyło się  na zakupie Primy 😀. Co jest na plus to zdecydowanie praca , a dokładnie  szybkość pracy,  jest jak F1 😀  wcześniej użytkowałem  ECM Technika IV  i brakowało  mi stabilności  temperatury, jak przyszło  robić  8-10 kaw to trwało  to wieczność.
Jestem mega zadowolony z szybkiej zmiany temperatury,  w zasadzie można Primę obsługiwać  beż aplikacji. Wyświetlacz bardzo czytelny. Portafiltry wydaje mi się  że są  zrobione  z lepszego  materiału, porównuje  do Ecm, tzn utrzymanie w czystości  jest bajecznie proste. Aplikacja niestety  do poprawki , strasznie zamula . Można byłoby to lepiej  zrobić. Obecnie użytkuje  go bez połączenia  do sieci wodnej. Zbiornik wody  czysty i bez osadów , nie staram się  specjalnie go czyścić więc  to jest na plus. Zużycie  prądu  i wody mile mnie zaskoczyło. Duża  tacka  jest  super.
Cena jest kosmiczna !!!! I to na pewno  może odpychać  !!
Dużo  awarii  o których  czytałem  wiązało się  z napięciem 110v
, więc  może  to być  też   problemem......
Ja na razie  nie mogę   narzekać. Moja  skromna uwaga  to wychodzi  na Primie  bardzo fajnie kawa  w połączeniu  z młynkiem  Mazzer Omega ( próbowalem nawet jasno palone kawy od Antonia ), ale jak jest  większa  ilość  do zrobienia to Ceado wchodzi do gry 😉
Gotowość i szybkość  pracy  była dla mnie istotna, u mnie w domu pijemy  dużo  kawy, a każdy  musi  odpowiedzieć  na pytanie czego konkretnie oczekuje od ekpresu  ? I jaki mamy budżet ?
Dwa bardzo ważne pytania.

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Eagle One
« Odpowiedź #118 dnia: 18 Wrzesień 2022, 21:30:28 »
To  @Krzysiek206  cieszę się że wszystko ok z ekspresem. Być może te Primy z 2020 i początku 2021 popsuły tak opinię , bądź co bądź fajnego wizualnie i chyba solidnie wykonanego (37 kg ) ekspresu domowego.

ps. Jak znajdziesz wolną chwilę to odpisz na priv, wysłałem kilka pytań  dot Primy.
« Ostatnia zmiana: 18 Wrzesień 2022, 21:32:40 wysłana przez PiotrekBM »

skansen

  • Gość
Odp: Eagle One
« Odpowiedź #119 dnia: 18 Wrzesień 2022, 21:37:40 »
chyba solidnie wykonanego (37 kg )
Całe szczęście, że zarządy linii lotniczych nie wierzą w slogan "ciężki=solidny" bo latalibyśmy po dziś dzień radzieckimi samolotami  :lol2:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi