Autor Wątek: Który E  (Przeczytany 1564 razy)

Offline GregoryG

  • Wiadomości: 2
Który E
« dnia: 03 Marzec 2021, 17:33:13 »
Drodzy Forumowicze,

podpowiedzcie proszę, który ekspres do domu wybrać:-). Do tej pory korzystaliśmy z kawiarki ale chcemy kupić ekspres. Zastanawialiśmy się nad kolbowym i automatycznym. Padło na kolbowy i mamy 3 propozycje:

1) Ekspres do kawy kolbowe Breville Mini Barista VCF125X (1000 zł w promocji)


2) Ekspres do kawy Lelit Anna PL41E (1200 zł)


3) Ekspres DELONGHI ECP 35.31 (600 zł)

Bedę wdzięczny za podpowiedź lub sugestie innego, godnego uwagi ekspresu w budżecie do 1200 zł.

Pozdrawiam Grzesiek

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5310
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Który E
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Marzec 2021, 18:09:10 »
Imienniku, poczytaj trochę forum. Tyle ostatnio było podobnych wątków. Tę wiedzę z nawiązką wykorzystasz w przyszłości.
》tertium non datur《

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Który E
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Marzec 2021, 18:10:28 »
Czytaj, z tych Lelit ale młynek też kup.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5310
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Który E
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Marzec 2021, 18:14:22 »
Lelit

Mam nadzieję, że mimo Twojej podpowiedzi... poczyta.
》tertium non datur《

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Który E
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Marzec 2021, 20:14:59 »
Dorzuć stówkę i będziesz miał BASIC Black w promocji na Dzień Kobiet. Dorzuć jeszcze troszkę i będziesz miał dobry zestaw ASCASO BASIC plus i-mini.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Który E
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Marzec 2021, 20:24:09 »
Jeżeli chodzi chodzi o budżet do 1200 zł to lelit  będzie bardzo dobrym wyborem. Ja mam też Lelita Grace tylko już za 2500 zł i jestem bardzo zadowolony.  Też radził bym tobie trochę więcej uzbierać i już się rozglądać za Anną z pidem

Offline GregoryG

  • Wiadomości: 2
Odp: Który E
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Marzec 2021, 01:04:30 »
Dziękuję za sugestie i podpowiedzi:-) Zanim zadałem pytanie trochę poczytałem. Wile osób bardzo pozytywnie wypowiadało sie na temat Lelit Anna jednak bogatszej wersji niż zaproponowa niżej PL41E (1200 zł).
Forumowicze nie najgorzej wypowiadali się też o Breville jednak o modelu Mini Barista VCF125X (1000 zł w promocji - cena reglarna 1500 zł) raczej nikt nie wspominał.
Rozumiem że BASIC Black może być dobrą alternatywą do Lelit? Ten drugi też odpowiada mi pod względem designu.
Pewnie na Lelite sie zdecyduję.
Dzięki i pozdrawia m Wszystkich!

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Który E
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Marzec 2021, 01:05:07 »
Poczytaj, jak radzą koledzy. Ale "oczami" też wybierz, mimo że ta rada nie zawsze jest tu popularna. Pamiętaj, że będziecie ją widzieć codziennie.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5310
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Który E
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Marzec 2021, 07:21:35 »
Ale "oczami" też wybierz, mimo że ta rada nie zawsze jest tu popularna. Pamiętaj, że będziecie ją widzieć codziennie.

Jedno nie wyklucza drugiego, chyba że mamy ograniczony budżet na młynek elektryczny i decydujemy się na tani gastro potwór, wtedy to będzie pasował, jak kwiatek do kożucha, przy małych: Ascaso, Gaggii czy Lelicie.
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi