Autor Wątek: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)  (Przeczytany 193860 razy)

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #495 dnia: 13 Kwiecień 2021, 09:28:21 »
Żeby tak tak nie postponować DF-64 - to jednak jest inna półka cenowa. I pewnie za te pieniądze to całkiem rozsądna alternatywa.

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #496 dnia: 13 Kwiecień 2021, 11:58:30 »
Żeby tak tak nie postponować DF-64 - to jednak jest inna półka cenowa.
Czy ja wiem czy taka inna?
na dzisiaj - przy obecnym kursie funta jest ok 2650, kilkanaście miesięcy temu dało się kupić za 2300zł - czyli różnica nie jest taka duża...
Ile kosztuje
jeśli zamawia się do UK i organizuje transport samemu... bo rzeczywiście z Vat i cłem - już wskakuje na inną półkę

Cena oficjalna będzie 1490,00 PLN brutto. I w cenie tej będą żarna tytanowe oraz mini hopper - harmonijka.

ile kosztuje G-Iota? w pre-order miała kosztować 1499 z tytanowymi żarnami czy nawet z SSP? nie pamiętam dokładnie - i wtedy rzeczywiście byłaby poza konkurencją
końcowy produkt z tytanowymi żarnami? 2150? bo okazuję się, że ten za 1800 to jednak coś innego niż miało być... a z żarnami SSP - chyba więcej niż Niche z cłem i Vatem...
okazuje się, że do normalnego korzystania musi być jeszcze dysk i lejek - dodatkowo płatne

1500 a 2300??

tak więc półka cenowa produktu końcowego - ok 10-20% tańsza niż Niche bez Vat (umówmy się, nie tak trudno zamówić do znajomego pracującego w UK i poprosić o nadanie paczki do Polski)

zresztą 499 funtów  to bardzo zbliżona cena do 600 dolarów

za produkt dopracowany od samego początku kontra taki, który budzi wątpliwości???
« Ostatnia zmiana: 13 Kwiecień 2021, 12:12:36 wysłana przez jakub_stanecki »
Never Give UP †

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #497 dnia: 13 Kwiecień 2021, 12:13:43 »
Wiesz, ja za swojego Niche zapłaciłem 1800 zł, ale to było dawno temu. A co do ceny G-IOTA, to nie zauważyłem, że tak bardzo podrożał.

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #498 dnia: 13 Kwiecień 2021, 12:24:28 »
ale dzisiaj ksoztują 499 funtów - więc nie ma co wracać do pre-ordera za 350 ;)

natomiast G-iota - z akcesoriami ponad 50% droższy niż zapowiedzi...

i nie to, że prowadzę jakąś promocję Niche czy antypromocję G-iota ;) nie mam w tym żadnego interesu... ;)
Never Give UP †

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6206
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #499 dnia: 13 Kwiecień 2021, 12:47:48 »
Przecież Janusz pisał z czego wynika zmiana ceny.  Nie rozumiem o co ta przepychanka.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1485
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #500 dnia: 13 Kwiecień 2021, 13:25:04 »
i nie to, że prowadzę jakąś promocję Niche czy antypromocję G-iota ;)
Kurczę, naprawdę niefortunna nazwa, przeczytałem 'Gniota' ;)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10558
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #501 dnia: 13 Kwiecień 2021, 13:29:20 »
Ciekawe co piszesz. Niche antyzbrylacza nie ma, kawa jakoż dramatycznie zbrylona nie wychodzi, a retencja bez przedmuchiwania jakby nikła.

Myślę, że problem dotyczy płaskich żaren. Jedyna rada na małą retencję to rozwiązanie stosowane w EK-43 (skądinąd stare jak świat).

Otóż to. Różnica między żarami stożkowymi i płaskimi nabiera tutaj nowej perspektywy. Abstrahując od stożków, żarna płaskie są na pewno wyzwaniem inżynierskim -- o wiele większym w dziedzinie SD.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #502 dnia: 13 Kwiecień 2021, 14:00:55 »
żarna płaskie są na pewno wyzwaniem inżynierskim
Antonio, ale ten problem został już dawno rozwiązany - kiedyś w sklepach PSS Społem stały takie duże, żółte młynki do samodzielnego mielenia. A żarna miały pionowo.

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #503 dnia: 13 Kwiecień 2021, 14:14:12 »
Ale tam się nikt nie przejmował retencją  :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10558
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #504 dnia: 13 Kwiecień 2021, 14:18:51 »
A żarna miały pionowo.
Mam też taki młynek z pionowymi żarnami. Wprawdzie używam go jako SD, ale nie do espresso.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6206
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #505 dnia: 13 Kwiecień 2021, 15:05:25 »
Bez porządnego ostukania to trochę w nich kawy jednak zostawało.

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #506 dnia: 13 Kwiecień 2021, 15:59:23 »
Kurczę, naprawdę niefortunna nazwa, przeczytałem 'Gniota' ;)

paaanie, ja to już od dawna tylko jako gniota to czytam :D no cóż tak to bywa w handlu międzynarodowym, nie zawsze się trafi z nazwą :D

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6206
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #507 dnia: 13 Kwiecień 2021, 16:09:43 »
A pamiętacie soki Dick Black? Dobre, bo Polskie :D



Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4829
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #508 dnia: 14 Kwiecień 2021, 10:10:27 »
Wiadomość od Bianci dla zgłaszających reklamacje wykonania otworów pod śruby w żarnach:
"We will check this matter with our supplier, they will contact the manufacturer and get back to us. We will revert to you once we get the response."

Musimy więc jeszcze troszkę zaczekać na rozstrzygnięcie tej sprawy. Jest to jak widać łańcuszek firm z którymi producent musi się w tej sprawie skontaktować. Na szczęście po sprawdzeniu pozostałych jeszcze do wysyłki młynków tych żaren do ewentualnej wymiany nie jest aż tak dużo. Zgłaszających proszę o normalne użytkowanie młynków. Skontaktujemy się z Wami jak będziemy już mieli konkrety z Chin.

Muszę jeszcze ustosunkować się do wypowiedzi @jakub_stanecki . Nie jest tak jak piszesz i wprowadzasz innych w błąd. Tylko przy pierwszej kalkulacji młynek miał kosztować 1490,00. Było to 30 maja 2020 r a więc na długo przed rozpoczęciem produkcji. Przy składaniu zamówienia do Chin cena była już podniesiona do 1590,00 zł. I ta cena byłaby u nas do tej pory gdyby nie przejęcie dystrybucji na Europę przez Toma. Opcja z żarnami tytanowymi była ofertą specjalną dla zamawiających w preorderze. Była to forma bonusu za wcześniejsze zamówienie i oczekiwanie na dostawę. Tak więc obecnie cena jest 1799,00 zł i jest o 209 zł wyższa niż pierwotnie zakładana. Na wyposażeniu pojawił się dodatkowo kubek. Żarna tytanowe są opcją i nie są niezbędne do tego aby młynek spełniał swoje zadanie. Są jedynie bardziej trwałe. Nie zmieniają smaku kawy. Podobnie jest z lejkiem i dyskiem. Lejek nie jest czymś niezbędnym. Wiele osób używa wielu młynków i nie stosują lejków do portafiltrów. Nigdy też nie pisałem (a inne osoby też nie), że lejek jest wskazany do użytkowania tego młynka. Ułatwia pracę, minimalizuje do zera ewentualne rozsypywanie kawy ale nie musi być stosowany. Podobnie jest z dyskiem. Niche też nie wprowadziło tego rozwiązanie od razu a dopiero po sugestiach klientów. Nam zachciało się to zrobić po sugestiach @krystians o wpływie ciężaru kawy przy pełnym zasypie na równomierność mielenia. A teraz się okazuje, że ktoś traktuje to jako niezbędne wyposażenie za które trzeba dodatkowo zapłacić. To nieprawda.
 
Młynek jest SD a więc jeśli ktoś wsypuje odmierzoną porcję np. 14 g to i ten dysk nie jest potrzebny. Cena najtańszej wersji jest więc 1799,00 zł. Cena z żarnami tytanowymi 2179,00 zł - daleko jeszcze do ceny Niche. A lejek i dysk mają być od nas gratis przy zamówieniach młynków G-IOTA.

Reasumując @jakub_stanecki dodał opcjonalne akcesoria do ceny młynka aby jak najbardziej przybliżyć cenę do ceny Niche i uzasadnić tym samym swoją błędną teorię. Fe...

Nawet jak się weźmie cenę za maksymalnie wyposażony młynek G-IOTA z żarnami SSP to będzie to 659,00 EUR a w cenie tej 240,00 EUR to koszt żaren SSP. Nie ma przy tym sensu porównywanie tego z Niche bo przecież do Niche nie da się założyć żaren SSP.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline pietro

  • Wiadomości: 676
  • Ekspres: La Spaziale Vivaldi II
  • Młynek: Mazzer mini
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #509 dnia: 14 Kwiecień 2021, 11:02:59 »
Młynek jest SD a więc jeśli ktoś wsypuje odmierzoną porcję np. 14 g to i ten dysk nie jest potrzebny

Co właściwie sprawia, że młynek jest SD, oprócz braku hoppera i dołożonej harmonijki?



 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi