Autor Wątek: Ascaso Steel Uno PID  (Przeczytany 196461 razy)

Offline mr_j

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Arrarex Caravel, Giotto, Chemex, Hario V60-02, Aeropress, Phin, Kawiarka
  • Młynek: Ascaso i-mini, K6 Compak, Hario Slim, C40, Kuma 83mm
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #465 dnia: 17 Sierpień 2016, 00:47:11 »
 [emoji106] Dokładnie, tak. Pisałem o producencie sitka.

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #466 dnia: 17 Sierpień 2016, 09:05:23 »
I tak jak pisze    mr_j rozmiar na obudowie sitka nie jest wartością objawioną i jedynie słuszną tylko orientacyjnym rozmiarem. Na poprzedniej kawie do VST 15G wchodziło mi 14-14,5 g. Wczoraj po zmianie na inną mieszankę zaczynam na razie od 16g a i to wydaje się trochę za mało. Także sama kawa też ma tu dużo do powiedzenia.

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #467 dnia: 01 Wrzesień 2016, 12:12:46 »
Wczoraj kolejny test. Tym razem 14g kawy i znowu ciasko przyklejone do prysznica. Może jest to probelm  z zaworem trójdrożnym? Ma on jakąś regulacje? Z tego co rozumiem to on powinien tylko odprowadzać ciśnienie z kolby a nie  dodatkowo zasysać.

Offline maxwell

  • Wiadomości: 128
  • Ekspres: Isomac Amica, Arrarex Caravel
  • Młynek: Astoria Beretta, Mahlkönig Vario
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #468 dnia: 01 Wrzesień 2016, 12:44:21 »
Z własnego doświadczenia napiszę, że zdarzały mi się przyklejone ciastka, kiedy doza była odrobinę za mała i przemiał za drobny.

Offline imrowai

  • Wiadomości: 75
  • Ekspres: Ascaso steel uno prof PID
  • Młynek: WEGA 5.8 Instant
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #469 dnia: 09 Wrzesień 2016, 08:14:16 »
Moj egz też tak ma. Zauważyłem, że dzieje się tak jak wypinam kolbę zaraz po ekstrakcji. Jak się chwilę odczeka to ciastko nie zostaje.  Ręki nie dam sobie uciąć ale mam wrażenie że na początku użytkowania tak nie było.

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #470 dnia: 17 Wrzesień 2016, 10:46:14 »
Zmiana kawy, i przy 15g ciasta się już nie przysysają do prysznica...  Ale.  Po ekstrakcji zauważyłem że mam 2 małe dziurki w ciastku, myślę, kanały. Ale chyba nie.  Odkryciłem prysznic i spostrzegłem że wylot wody umieszczony jest z lewej strony prysznica, są to 2 małe dziurki. No i właśnie w tych 2 miejscach w ciastku powstają zagłębienia. Czy zastosowanie prysznica ims mogło by ta odległość złagodzić? Bo mnie się nie wydaje, skoro woda tryska z dużym ciśnieniem z 2 małych otworów zlokalizowanych po jednej stronie prysznica to zawsze tam będzie panowało większe ciśnienie i woda nie będzie chyba równo dysponowana po całym prysznicu. Choć gdy włączę pompę bez kolby wydaje się że dystrybucja wody jest równa.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka


Offline imrowai

  • Wiadomości: 75
  • Ekspres: Ascaso steel uno prof PID
  • Młynek: WEGA 5.8 Instant
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #471 dnia: 18 Wrzesień 2016, 08:20:27 »
A moze to jednak kanały :)?. Jesli korzystasz z oryginalnych sitek ascaso to wg mnie troche malo tej kawy w sitku. Dawno nie ważyłem, ale z tego co pamietam to w podwójne sitko wchodziło mi ok 20 gr i na takiej dozie uzyskiwałem najlepsze efekty
« Ostatnia zmiana: 18 Wrzesień 2016, 08:25:09 wysłana przez imrowai »

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #472 dnia: 18 Wrzesień 2016, 08:59:56 »
Expel Ty masz sitko vst 15?  Bo z tego co wiem to tam wchodzi od 14-16 g
Zmiana prysznica poprawi ale nie wiele

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #473 dnia: 18 Wrzesień 2016, 12:49:32 »
Tak VST 15, a może to jednak kanał? Dziś miałem go w innym miejscu, co ja robie źleeeee :( moze za drobno zmielone, bo dziś 40 ml miałem w 32s. Zmiele grubiej następnym razem. Żarna w mazzerze wydają sie ostre i dystrybucja też wydaje się ok.
« Ostatnia zmiana: 18 Wrzesień 2016, 13:40:59 wysłana przez Expel »

Offline mathu

  • Wiadomości: 248
  • Ekspres: Bezzera BZ09, Aero, Chemex
  • Młynek: Bezzera BB005, Severin, Rhinowares
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #474 dnia: 20 Wrzesień 2016, 14:54:47 »
A wiecie że ja mam takie mikrodziurki na powierzchni kawy w... Chemeksie, po przelaniu całej wody? Wyglądają identycznie, jakby na powierzchni pękł pęcherzyk powietrza. Może to CO2 się tak ulatnia?

Offline Solmath

  • Wiadomości: 2
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #475 dnia: 20 Listopad 2016, 16:45:48 »
Witam. Od jakiegoś czasu dojrzewa we mnie potrzeba zakupu porządnego ekspresu. Którą wersję Steel'a polecacie, jeśli miałby być to ekspres głównie do kaw mlecznych i lungo (espresso pijam raczej rzadko)?

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #476 dnia: 21 Listopad 2016, 08:56:07 »
głównie do kaw mlecznych

Pytanie ile tych mlecznych pod rząd. Jak 2 to zwykły Steel starczy, jak więcej to Duo. PID by się przydał - moim skromnym zdaniem - tylko przy espresso.
LMWDP #469

Offline Solmath

  • Wiadomości: 2
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #477 dnia: 27 Listopad 2016, 11:57:24 »
2-3 pod rząd to będzie maksymalna ilość w moim przypadku.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #478 dnia: 01 Grudzień 2016, 15:30:19 »
mam 2 małe dziurki w ciastku
Mam Ascaso Arc i też tak mam. winna jest konstrukcja sitka - pod siatką masz blachę z kilkoma otworami (bodaj trzema) - przez te otwory leje się woda i robi dziury w ciastku. Odnajdę zdjęcie, to pokażę.

PID by się przydał - moim skromnym zdaniem - tylko przy espresso.
Oj, raczej nie. Standardowy regulator oparty o bimetal ma bardzo duże skoki temperatury (w porywach +/- 5 stopni), a to chyba dość dużo.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #479 dnia: 01 Grudzień 2016, 16:45:40 »
to chyba dość dużo
Dużo - ale takie espresso dalekie od ideału zalane 120-150ml słodkiego mleka i tak nie będzie miało szans się wybić. Testowałem kiedyś za szybką i za wolną ekstrakcję - filiżanki były opróżniane jak by to ambrozja była. Mleko robi tutaj najlepszą robotę. Dlatego uważam że do kaw stricte mlecznych nie ma sensu do PIDa dopłacać. Już lepiej model Duo przytulić.
LMWDP #469

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi