Autor Wątek: Ascaso Steel Uno PID  (Przeczytany 204739 razy)

Offline Snufficator

  • Wiadomości: 70
  • Ekspres: Moccmaster przelew, kawiarka bialetti, french press Bodum - znudziła się ciśnieniówka
  • Młynek: Wilfa
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #420 dnia: 03 Październik 2015, 17:02:37 »
Witam po przerwie.

W moim Ascaso Uno Prof od jakiegoś czasu woda kapie do tacki po włączeniu ekspresu. Jak się świeci kontrolka podgrzewania wody - woda kapie potem przestaje. Jak się wytworzy para do spieniania mleka i zgaśnie kontrolka podgrzewania wody do stanu lotnego, to trochę pary wydobywa się do tacki - czy w świetle tego co ktoś wcześniej pisał oznacza - uszkodzony zawór trójdrożny??

Kolejne pytanie od częstego używania poluzował mi się przycisk od robienia kawy. Rozkręciłem górną pokrywę dokręciłem śrubę i jest ok. Zauważyłem tylko, że wężyk pobierający wodę w miejscu w którym wisi najwyżej i przechodzi przez ściankę blaszaną jest trochę żółtawy i jest też w nim trochę jakiegoś syfu osadu. Używam wody filtrowanej. Wiecie może jak przeczyścić z tego chlewu wężyk pobierający wodę ?? Pozdrawiam użytkowników Uno Prof !!!

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #421 dnia: 03 Październik 2015, 17:53:42 »
Wiecie może jak przeczyścić z tego chlewu wężyk pobierający wodę ??
Potrzebne są dwa patyczki, do szaszłyków i kosmetyczny z bawełnianymi główkami. Kosmetyczny przecinasz nożem i dosyć mocno wciskasz na spiczasty koniec patyczka do szaszłyków. Moczysz w wodzie bawełnianą główkę, wsuwasz do wężyka pobierającego wodę i czyścisz go z dwóch stron.

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #422 dnia: 20 Luty 2016, 19:18:29 »
Kupię uno prof pid, piszę tutaj bo jest tu chyba najwieksze skupisko właścicieli :D

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #423 dnia: 20 Luty 2016, 21:21:09 »
Napisz do Janusza.
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #424 dnia: 20 Luty 2016, 21:26:33 »
Używany wiec chyba janusz nie dysponuje takimi.

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #425 dnia: 25 Luty 2016, 22:31:55 »
Nie mogę edytować posta wiec zmuszony jestem napisać jeden pod drugim.

Kupiłem od kolegi z forum uno prof pid.  W zestwie mam standardowe sitka które były w zestawie. Coś zmieniło się w  tej kwestji? Nadal warto kupić te sitka od femy? Albo IMS/VTS ? Jak tak to można prosić o link? Ekspres jest z 2012 roku, tamper 58mm też pewnie by nie zaszkodził

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4843
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #426 dnia: 25 Luty 2016, 22:49:02 »
Tamperów to u mnie pod dostatkiem. Nowe sitka owszem są nieco inne, bardziej precyzyjne. Ale możesz zastosować też IMS.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #427 dnia: 25 Luty 2016, 22:51:14 »
No ale do tego starego da radę wsadzić tamper 58mm? Bo ten oryginalny nie grzeszy urodą :D

A jeżeli masz tyle taperów to może wyślesz mi jeden ? :p

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4843
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #428 dnia: 25 Luty 2016, 22:52:23 »
Da radę.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #429 dnia: 25 Luty 2016, 23:25:54 »
Nie wiem jak IMS ale vts z tego co wiem ma tamper 58,5mm no i teraz nie wiem co robić kupić tamper 58mm i 58,5mm? Czy po prostu kupć tylko sitko na 58,5 i też jeden tamper. Kawa z IMS/VTS zawsze będzie lepsza niż z feamy i oryginalnego? Czy jedna będzie dobra to a inna tam?

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #430 dnia: 26 Luty 2016, 04:16:00 »
Sitko nie zmieni smaku kawy.
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #431 dnia: 26 Luty 2016, 04:23:28 »
No to po co zmieniać sitko? Skoro IMS/VTS nie poprawiało by ekstrakcji/smaku kawy to przecież nikt nie wydawał by na nie kasy.

Wytłumacz wiec prosze dlaczego dużo kolegów kupuje sitka z faemy lub ims i co warto kupić.
« Ostatnia zmiana: 26 Luty 2016, 04:49:14 wysłana przez Expel »

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #432 dnia: 26 Luty 2016, 08:47:00 »
Ja za czasów Uno zmieniłem sitka z oryginałów na Faemę z wrodzonego skąpstwa  :mrgreen:
Po prostu do podwójnego szło masakrycznie dużo kawy.

Potem pojawił się IMS. Ma większe otworki niż oryginał więc wymaga innego (drobniejszego) mielenia. Niby to niuanse ale wpływają na smak. Co prawda to nie sitko smak kawy zmieniło, ale sitko wymusiło drobniejszy przemiał, który zmienił smak.
Potem wrócił temat skąpstwa i pojawił się IMS The Single - pierwsze pojedyncze sitko gdzie nie miałem żadnych problemów z dystrybucją i ekstrakcją.

Zawsze znajdziesz na forum dobrą dusze, która IMSa ci na testy wypożyczy :)
LMWDP #469

Offline Coil Mężczyzna

  • Wiadomości: 203
  • Ekspres: La Spaziale S1 Mini Vivaldi, Moka, Drip
  • Młynek: BB005, F83E
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #433 dnia: 26 Luty 2016, 11:12:28 »
Ja mogę wypożyczyć a jak podejdzie - sprzedać. Jakoś nie mogłem dogadać sie z tym sitkiem. Na początku ekstrakcji strumień jest poprawny by potem nagle zacząć wyczyniać dzikie harce po całym sitku. Odpuściłem.

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #434 dnia: 26 Luty 2016, 14:27:27 »
A  której konkretnie farmy używałes? Możesz podesłać link? Chodzi mi o podwójne. A co gdybym zważył np 16g kawy wsypał do oryginalnego sitka, odbiło by się to źle na ekstrakcji? Jest jakiś gramatura poniżej której nie należy zachodzić w danym sitku, bo no lustro kawy będzie za nisko?

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi