Autor Wątek: Ascaso Steel Uno PID  (Przeczytany 196334 razy)

Offline imrowai

  • Wiadomości: 75
  • Ekspres: Ascaso steel uno prof PID
  • Młynek: WEGA 5.8 Instant
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #345 dnia: 05 Maj 2015, 12:36:28 »
że skoro robi się mało pary to pewnie zaczyna brakować wody
piszesz to z punktu widzenia użytkownika doświadczonego, który wyłapuje takie niuanse jak więcej/mniej pary i wie co to oznacza. Dla mnie oznaczało to nie brak wody w bojlerze, ale to że muszę zrobić dłuższe przerwy w spienianiu bo ekspres nie nadąża z produkcją pary.

Offline mr_j

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Arrarex Caravel, Giotto, Chemex, Hario V60-02, Aeropress, Phin, Kawiarka
  • Młynek: Ascaso i-mini, K6 Compak, Hario Slim, C40, Kuma 83mm
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #346 dnia: 05 Maj 2015, 12:46:13 »
co musi się stać, by zamiast wody w zamkniętym układzie znalazło się więcej pary ?
Rozwiązaniem jest większy bojler, z parą nie będzie problemu.

No i tak jakoś kiedyś wywnioskowałem, że skoro robi się mało pary to pewnie zaczyna brakować wody. 
Albo element grzejny nie daje rady.

A gdyby problemem było zbyt dużo pary z prysznica, podczas flusha. Zbyt wydajny element grzejny ? Sterowanie ?

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #347 dnia: 05 Maj 2015, 13:35:19 »


wywnioskowałem, że skoro robi się mało pary to pewnie zaczyna brakować wody.  :mrgreen:

Wręcz przeciwnie. Jak jest mało wody to pary będzie więcej - wypełni wolne miejsce w boilerze.

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #348 dnia: 05 Maj 2015, 13:50:36 »
Tak by było gdybyśmy nie otwierali zaworu dyszy. A spieniając mleko wypuszczamy parę a zaczyna brakować surowca do jej wytwarzania.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #349 dnia: 05 Maj 2015, 14:40:51 »
A gdyby problemem było zbyt dużo pary z prysznica, podczas flusha. Zbyt wydajny element grzejny ? Sterowanie ?

W swoim Steelu obniż temperaturę.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #350 dnia: 05 Maj 2015, 14:50:42 »
Brakować zaczyna dopiero jak grzałka się wynurzy spod powierzchni. Wcześniej jest moc - wiem bo tak robię w Rockecie jak potrzebuję więcej pary.

Offline imrowai

  • Wiadomości: 75
  • Ekspres: Ascaso steel uno prof PID
  • Młynek: WEGA 5.8 Instant
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #351 dnia: 05 Maj 2015, 14:55:20 »
dobra sprawę postępowania z parą mamy chyba wyjaśnioną :)

Mam jeszcze pytania praktyczne:
1. jeśli miałbym robić na zmianę espresso - para - espresso - para to w jaki sposób po spienianiu najszybciej obniżyć temperaturę ekspresu do tej zaprogramowanej do parzenia - czy można to robić wyłączając przycisk pary równocześnie odkręcając pokrętko pary? czy tez trzeba grzecznie czekać az ekspres po parowaniu sam się wychłodzi?
2. Czy jeżeli po spienianiu przystępuje znów do robienia kawy, i robię flusha to z prysznica leci sporo pary - rozumiem, że to normalne?
3. Wskazania PIDa - ekspres odpalam i dobija on po chwili do zadanej temperatury - staje się to dość szybko więc jeszcze czekam -  po włączeniu ekspres nagrzewam jakieś 20 min.
Robie flusha - pid spada o jakieś 2-3 stopnie - przed zapięciem kolby czekam chwile by znów temperatura na wskaźniku była taka jak zadana, Jak temperatura jest ok to zapinam kolbę i włączam ekspres - temperatura na pidzie podczas parzenia spada ok 5-8 stopni -czy to normalne? czy tym należy się przejmować? może przesadzam? może trzeba po osiągnięciu zadanej temperatury zrobić flusha, zapiąć kolbę i parzyć nie przejmując się wskazaniami pida?

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #352 dnia: 05 Maj 2015, 15:04:08 »
Ja robiłem tak - o ile dobrze pamiętam:

Ad 1. Po spienianiu, wyłączam parę, odpalam wodę i przez parorurkę puszczam aż zacznie lecieć woda. Zakręcam zawór, wyłączam po 2-3 sekundach wodę. To chyba najszybszy sposób na obniżenie temperatury.

Ad 2. Nie, to nie normalne - jest za dużo pary, za mało wody, za wysoka temperatura - zrób jak w 1. i daj znać. Nie ma prawa para lecieć z prysznica.

Ad 3. Ja flusha nie robiłem. Zmieniłem trochę ustawienia PID'a i mi spadało o max 3 może 4 stopnie w 25 sekundzie. Moje ustawienia skutkowały lepszym trzymaniem temperatury podczas ekstrakcji ale wolniejszym powrotem do zadanej po ekstrakcji.  Ale tym bardzo się nie przejmuj.
LMWDP #469

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #353 dnia: 05 Maj 2015, 16:08:44 »


Nie ma prawa para lecieć z prysznica.

Ma prawo. Po spienianiu w boilerze jest ponad 100°C, woda w stanie ciekłym utrzymuje się dzięki wysokiemu ciśnieniu. Po rozprężeniu na sitku zamienia się w parę.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #354 dnia: 05 Maj 2015, 18:01:57 »
Ale ja napisałem :
zrób jak w 1. i daj znać. Nie ma prawa para lecieć z prysznica.

wtedy nie ma prawa :)

będzie jak się 1. nie zrobi
LMWDP #469

Offline mr_j

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Arrarex Caravel, Giotto, Chemex, Hario V60-02, Aeropress, Phin, Kawiarka
  • Młynek: Ascaso i-mini, K6 Compak, Hario Slim, C40, Kuma 83mm
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #355 dnia: 05 Maj 2015, 18:47:33 »
A gdyby problemem było zbyt dużo pary z prysznica, podczas flusha. Zbyt wydajny element grzejny ? Sterowanie ?

W swoim Steelu obniż temperaturę.

Obniżyłem na 81 stopni.
Jak jest zimny ekspres, nie ma tego problemu. Chyba jednak czeka mnie wycieczka do Janusza z ekspresem.
Przecież wyższe temperatury w pomieszczeniu nie powinny mieć wpływu na pracę układu ...

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #356 dnia: 05 Maj 2015, 18:52:38 »
Miałem taki ekspres przez kilka lat, nie przegrzewał wody.Temperatura na grupie była o dwa stopnie niższa niż ustawiona w bojlerze (według badania Goodshot). Backflush i odkamienianie robisz?

Offline mr_j

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Arrarex Caravel, Giotto, Chemex, Hario V60-02, Aeropress, Phin, Kawiarka
  • Młynek: Ascaso i-mini, K6 Compak, Hario Slim, C40, Kuma 83mm
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #357 dnia: 05 Maj 2015, 19:04:40 »
Backflush na koniec dnia. Odkamienianie 3 miesiące temu. Zrobię na dniach ...

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #358 dnia: 05 Maj 2015, 19:19:37 »
Odkamieniałem w każdym miesiącu, robiłem około 10 kaw dziennie.

Offline mr_j

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Arrarex Caravel, Giotto, Chemex, Hario V60-02, Aeropress, Phin, Kawiarka
  • Młynek: Ascaso i-mini, K6 Compak, Hario Slim, C40, Kuma 83mm
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #359 dnia: 06 Maj 2015, 19:49:23 »
Odkamieniłem, ekspres lekko syczy i mam więcej wody w tacce ociekowej.
Obniżyłem do 89, bo uzyskiwałem bardzo gorące espresso.
Czy do odkamieniania kwasek cytrynowy jest lepszy od chemii ?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi