Autor Wątek: Ascaso Steel Uno PID  (Przeczytany 201885 razy)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #330 dnia: 04 Maj 2015, 20:26:52 »
Konkretnie pisałeś o Steel Uno Prof Pid.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4827
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #331 dnia: 04 Maj 2015, 20:33:21 »
No to może się przejęzyczyłem. Jak się raz pisze o ekspresie DREAM, za chwilę o ekspresie BASIC a jeszcze za moment o STEEL to może się pomieszać. Grupobojler owszem tak ale grzałka bez kontaktu z wodą nie.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline imrowai

  • Wiadomości: 75
  • Ekspres: Ascaso steel uno prof PID
  • Młynek: WEGA 5.8 Instant
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #332 dnia: 04 Maj 2015, 23:32:13 »
bo taka naprawa nie powinna podlegać gwarancji.
Dziwię się takiemu postawieniu sprawy - zwłaszcza, że w kontakcie bezpośrednim odniosłem wrażenie, żę moja reklamacja nie budzi wątpliwości, zwłaszcza w kontekście wypowiedzi poniżej:
I też ma termostat bezpieczeństwa. Ustawiony nie na 130 st.C a na 165 st. C. Jak to się stało że nie zadziałał to nie wiem. Faktem jest natomiast, że grzałka się rozp...ła i po jej wyglądzie widać było przegrzanie. Może jej materiał nie wytrzymał temperatury nie 165 st. C a np. 150 - 160 st
czyli jednak usterka urządzenia

No ale trzeba być sprawnym inaczej, żeby wody nie uzupełniać w bojlerze :-)
Prosił bym bez takich żartów i wycieczek osobistych - nie widzę w moim użytkowaniu ekspresu błędów.
Przed rozpoczęciem z nim pracy dokładnie zapoznałem się z instrukcją i nie ma w niej żadnej informacji dot konieczności uzupełniania wody w bojlerze.


Jakby nie było nie jest zdrowe dla ekspresu jednobojlerowego traktowanie go jak wytwornicy pary.
nie wiem czy spienienie 5-6 dzbanków można uznać, że traktowałem ekspres jako wytwornicę pary. Zwłaszcza, że nie była to praca ciągła - spieniałem dzbanek i wracałem do komputera na ponowny instruktarz filmowy. Do głowy by mi nie przyszło, że urządzenie, które chyba można śmiało traktować jako maszynę z racej wyższej półkii może nie czuwać nad tym, że brak mu czegoś tak istotnego jak woda w bojlerze.



« Ostatnia zmiana: 04 Maj 2015, 23:53:22 wysłana przez imrowai »

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #333 dnia: 05 Maj 2015, 04:44:34 »
5-6 dzbanków, no no.
Normalny tryb pracy dla takiego ekspresu, to praca przemienna, kawa, mleko, kawa, mleko.
Dla mnie to logiczne.
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #334 dnia: 05 Maj 2015, 06:37:13 »


STEEL UNO PROF natomiast nigdy nie miał tego typu grzałki. On zawsze, od początku produkcji miał bojler z grzałką wewnątrz zanurzoną w wodzie. I też ma termostat bezpieczeństwa. Ustawiony nie na 130 st.C a na 165 st. C. Jak to się stało że nie zadziałał to nie wiem. Faktem jest natomiast, że grzałka się rozp...ła i po jej wyglądzie widać było przegrzanie. Może jej materiał nie wytrzymał temperatury nie 165 st. C a np. 150 - 160 st. C. I to działającej przez dłuższy czas.

No przy grzałce wewnątrz wszystko jasne. Nie da się zabezpieczyć sprzętu przed każdym możliwym dziwnym pomysłem użytkownika (a jeśli nawet to będzie się to odbijało w cenie), to trochę jak reklamacja spalonego sprzęgła po holowaniu łodzi przez 2km na wstecznym.

Offline mr_j

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Arrarex Caravel, Giotto, Chemex, Hario V60-02, Aeropress, Phin, Kawiarka
  • Młynek: Ascaso i-mini, K6 Compak, Hario Slim, C40, Kuma 83mm
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #335 dnia: 05 Maj 2015, 07:30:24 »
5-6 dzbanków, no no.
Normalny tryb pracy dla takiego ekspresu, to praca przemienna, kawa, mleko, kawa, mleko.
Dla mnie to logiczne.


A dla mnie nie logiczne. Bo czemuż nie mogę zrobić 5-6 dzbanków.
Nie ma tego w instrukcji jak w tych przypadkach postępować.
Z tego co pisze Janusz, wnioskuję że, nie zadziałały zabezpieczenia.
Zastanawiam się przy jak długiej przerwie w robieniu kawy mam dolewać wody ...
Nowych rzeczy się dowiaduję o użytkowaniu ekspresu, moim zdaniem powinny być takie informacje w instrukcji.


Offline Maciej1 Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 979
  • Ekspres: Jednobojlerowiec
  • Młynek: Fio F64 Evo
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #336 dnia: 05 Maj 2015, 09:03:55 »
Na pewno powinna być informacja o tym, że trzeba uzupełnić bojler po spienianiu. W Silvi jest taka informacja w manualu:

W młynie: ziarna

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #337 dnia: 05 Maj 2015, 10:11:51 »
Ale przecież w miarę opróżniania bojlera para słabnie. Choćby po tym można wywnioskować że należy go uzupełnić. Naprawdę potrzebujecie instrukcji w stylu "nie suszyć kota w mikrofalówce" ?  :picardpalm:

Offline Maciej1 Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 979
  • Ekspres: Jednobojlerowiec
  • Młynek: Fio F64 Evo
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #338 dnia: 05 Maj 2015, 10:21:23 »
Tak, takiej instrukcji potrzebuje wiele ludzi, którzy kupują pierwszy ekspres.
W młynie: ziarna

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #339 dnia: 05 Maj 2015, 10:42:15 »
Na pewno powinna być informacja o tym, że trzeba uzupełnić bojler po spienianiu. W Silvi jest taka informacja w manualu:


Jak najbardziej, taka informacja powinna znaleźć się w instrukcji obsługi.
Dziwne że jej tam nie ma...

"Po każdym spienianiu należy uzupełnić wodę w bojlerze"
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline mr_j

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Arrarex Caravel, Giotto, Chemex, Hario V60-02, Aeropress, Phin, Kawiarka
  • Młynek: Ascaso i-mini, K6 Compak, Hario Slim, C40, Kuma 83mm
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #340 dnia: 05 Maj 2015, 10:53:25 »
Ale przecież w miarę opróżniania bojlera para słabnie. Choćby po tym można wywnioskować że należy go uzupełnić. Naprawdę potrzebujecie instrukcji w stylu "nie suszyć kota w mikrofalówce" ?  :picardpalm:

Hmm, ciekawy jestem czy ta wiedza ot tak spływa z powietrza ?! Ja tą podpowiedź dostałem od DrUsagi  :szampan:

A co doradzilibyście ? Gdyby pomiędzy kolejnymi espresso w odstępie godziny. Ilość pary przy flushu się zwiększyła, też dolewać wody ?
Przy normalnej pracy ekspresu, bez spieniania.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #341 dnia: 05 Maj 2015, 10:58:21 »
Kiedy uruchamiasz pompę, żeby zrobić flush lub zaparzyć kawę, to bojler się dopełnia. A jeśli nie spieniasz mleka, to nie mam takiej potrzeby.

Offline mr_j

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Arrarex Caravel, Giotto, Chemex, Hario V60-02, Aeropress, Phin, Kawiarka
  • Młynek: Ascaso i-mini, K6 Compak, Hario Slim, C40, Kuma 83mm
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #342 dnia: 05 Maj 2015, 11:23:01 »
Obecność pary jest powodem nagrzewania wody w bojlerze.
Zastanawiam się co musi się stać, by zamiast wody w zamkniętym układzie znalazło się więcej pary ?

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #343 dnia: 05 Maj 2015, 11:27:49 »
Hmm, ciekawy jestem czy ta wiedza ot tak spływa z powietrza ?!
W szkole coś tam było o stanach skupienia, że para bierze się z wody. No i tak jakoś kiedyś wywnioskowałem, że skoro robi się mało pary to pewnie zaczyna brakować wody.  :mrgreen:

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #344 dnia: 05 Maj 2015, 11:55:08 »
co musi się stać, by zamiast wody w zamkniętym układzie znalazło się więcej pary ?
Rozwiązaniem jest większy bojler, z parą nie będzie problemu.

No i tak jakoś kiedyś wywnioskowałem, że skoro robi się mało pary to pewnie zaczyna brakować wody. 
Albo element grzejny nie daje rady.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi