Autor Wątek: Ascaso Steel Uno PID  (Przeczytany 196568 razy)

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #210 dnia: 25 Lipiec 2014, 11:17:16 »
Czepiasz się a nie masz racji.

Offline mr_j

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Arrarex Caravel, Giotto, Chemex, Hario V60-02, Aeropress, Phin, Kawiarka
  • Młynek: Ascaso i-mini, K6 Compak, Hario Slim, C40, Kuma 83mm
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #211 dnia: 25 Lipiec 2014, 11:23:30 »
Mam pytanie do użytkowników. Czy macie tak samo ?
Kiedy rano po pierwszym włączeniu po nagrzaniu się ekspresu około 30-40 minut.
Próbuję zrobić spuszczenie wody z grupy. Mam albo tylko trochę pary i potem nic, a pompa pracuje.
Muszę tak po 5s włączyć odczekać i jeszcze raz, tak 3-4 razy, aby zaczęła mi lecieć woda.
Po dłuższej przerwie w ciągu dnia 3-4 godziny jest tak samo.
Objaw zużytej pompy ?
« Ostatnia zmiana: 25 Lipiec 2014, 11:27:53 wysłana przez mr_j »

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #212 dnia: 25 Lipiec 2014, 11:40:26 »
@manfred & @WS - ja myślę, że tu nie chodzi o posiadanie PIDa lub jego brak a o bojler i termoblok. Bojler to PROF, a termoblok to PM (chyba)

@mr_j - nic takiego nie mam, jedyne przypadki gdzie załączam pompę i nic nie leci to wtedy kiedy po spienianiu nie dolałem wody do bojlera.
LMWDP #469

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #213 dnia: 25 Lipiec 2014, 11:52:18 »
@manfred & @WS - ja myślę, że tu nie chodzi o posiadanie PIDa lub jego brak a o bojler i termoblok. Bojler to PROF, a termoblok to PM (chyba)
No to na moją wiedzę mamy takie same a tylko brak PIDa nas różni w sensie nasze ekspresy. Działanie jest takie same. Ale kończę bo szkoda fajnego wątku.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4815
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #214 dnia: 25 Lipiec 2014, 12:50:11 »
Na Teneryfę to mogą sobie pozwolić krezusi w biznesie kawowym a nie ja - biedny wyrobnik.
Nie zawsze w ciągu godzin pracy mogę zabierać głos w dyskusji bo po prostu nie mam na to czasu w biurze. Jak łatwo zauważyć najczęściej udzielam się wieczorami - kiedy inni już odpoczywają.
Na bojlerze jest termostat bezpieczeństwa (nie zawór). Co niektórzy nawet mogli się przekonać o jego działaniu. :taktak:
Woda z grupy nie powinna kapać podczas spieniania. Nie w tym modelu. Jeśli kapie to może to świadczyć o nieszczelności zaworu trójdrożniego np. na skutek lekkiego przykamienienia lub zanieczyszczenia osadami kawowymi.
Podobnie ma się sprawa z wydostawaniem się gorącej wody / pary do tacki ociekowej po nagrzaniu do temperatury pary. Może być lekko zakamieniony / zanieczyszczony zawór OPV lub zawór trójdrożny. Należy zrobić odkamienianie proszkiem w saszetkach oraz czyszczenie poprzez back flushing - przez zawór trójdrożny. Kiedy to było ostatnio robione ?
Jeśli chodzi o ostatni post mr_j to jeśli nie mamy zamiaru od razu po nagrzaniu robić kawę to dobrze byłoby zaraz po włączeniu ekspresu włączyć pompę aby uzupełnić poziom wody w bojlerze.

ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #215 dnia: 25 Lipiec 2014, 13:13:57 »
Cytat: Snufficator
Jedyny mankament, tak jak pisałem, samymi rękami go nie wyciągniesz z portafiltra, chyba że chcesz połamać pazury:)
sitko podważa się nożem, łyżeczką lub ostatecznie uniwersalnym kluczem
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline Snufficator

  • Wiadomości: 70
  • Ekspres: Moccmaster przelew, kawiarka bialetti, french press Bodum - znudziła się ciśnieniówka
  • Młynek: Wilfa
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #216 dnia: 25 Lipiec 2014, 14:28:56 »
Dziękuję Panie Januszu za info. Ostatnio backflushowałem środkiem Ascaso tydzień temu. Zrobię to jeszcze raz i odkamienię. Jeśli ta nieszczelność nadal będzie się objawiać to co dalej?

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4815
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #217 dnia: 25 Lipiec 2014, 15:29:23 »
Kontakt z serwisem.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #218 dnia: 25 Lipiec 2014, 15:32:12 »
Kontakt z serwisem.

No ładnie :-) znaczy sie fajnie

Offline mr_j

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Arrarex Caravel, Giotto, Chemex, Hario V60-02, Aeropress, Phin, Kawiarka
  • Młynek: Ascaso i-mini, K6 Compak, Hario Slim, C40, Kuma 83mm
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #219 dnia: 25 Lipiec 2014, 17:47:06 »
Jeśli chodzi o ostatni post mr_j to jeśli nie mamy zamiaru od razu po nagrzaniu robić kawę to dobrze byłoby zaraz po włączeniu ekspresu włączyć pompę aby uzupełnić poziom wody w bojlerze.

Czyli jest to normalne, że muszę uzupełniać 3-4 wodę ? Po 5s włączając pompę ? Czy ma to wpływ na to jak szybko nastąpi wypły kawy z wylewki od momentu włączenia pompy ?

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #220 dnia: 25 Lipiec 2014, 19:44:58 »
No i lipa dziś sprawdziłem skąd mam tyle wody pod kratką ociekową. No i mi się leje już ciurkiem z śruby która jest pod spodem. Miesiąc mam ekspres i leci do naprawy  :nienie:

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4815
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #221 dnia: 25 Lipiec 2014, 19:52:21 »
Jeśli to jest to co myślę to nie jest to śruba a odpływ z zaworu trójdrożnego do tacki ociekowej. Jeśli tak to przyczyny są jak wyżej. Jeśli nie to o jakiej śrubie mowa? Przyślij mi zdjęcie na e-mail.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4815
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #222 dnia: 25 Lipiec 2014, 19:57:06 »
Jeśli chodzi o ostatni post mr_j to jeśli nie mamy zamiaru od razu po nagrzaniu robić kawę to dobrze byłoby zaraz po włączeniu ekspresu włączyć pompę aby uzupełnić poziom wody w bojlerze.

Czyli jest to normalne, że muszę uzupełniać 3-4 wodę ? Po 5s włączając pompę ? Czy ma to wpływ na to jak szybko nastąpi wypły kawy z wylewki od momentu włączenia pompy ?
Nie jest to normalne. Ale takich sytuacji nie da się rozstrzygać na odległość. Jeśli coś jest zdiagnozowane jako nienormalne działanie ekspresu to są dwa wyjścia. Albo postępować jak wyżej czyli włączać pompę aby uzupełnić wodę w bojlerze albo skierować ekspres na serwis.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4815
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #223 dnia: 25 Lipiec 2014, 21:24:39 »
No i lipa dziś sprawdziłem skąd mam tyle wody pod kratką ociekową. No i mi się leje już ciurkiem z śruby która jest pod spodem. Miesiąc mam ekspres i leci do naprawy  :nienie:
Po mailowym kontakcie w połączeniu ze zdjęciem i rozmową telefoniczną sprawa częściowo się wyjaśniła. Kapie z odprowadzenia wody z zaworu trójdrożnego. Niestety także w stanie spoczynku. Wniosek - zawór trójdrożny się nie domyka. Przyczyny mogą być różne. Ja stawiam na super twardą, górską wodę. Mimo stosowanych filtrów. Niestety ale filtry zmiękczające mają określoną wydajność zwykle przy twardości 10 dH. Im wyższa twardość tym ich wydajność spada. A w górach woda może mieć bardzo dużą zawartość związków wapnia. Przyczyna zostanie zidentyfikowana po środzie - jak ekspres do nas dojedzie na sprawdzenie.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #224 dnia: 25 Lipiec 2014, 21:33:40 »
Ja stawiam na super twardą, górską wodę.

Ta super twarda woda to Oaza wyprodukowana w Kostrzyniu a zakupiona w Biedronce. Dodatkowo filtrowana przez dzbanek Dafi i filtr na 1000 l ;-) W tej wodzie podejrzewam nie ma nawet wody :-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi