Autor Wątek: Ascaso Steel Uno PID  (Przeczytany 202277 razy)

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #195 dnia: 25 Lipiec 2014, 09:50:32 »
Gdzie kupiłeś to sitko bo tez jestem zainteresowany wymianą.

Offline Snufficator

  • Wiadomości: 70
  • Ekspres: Moccmaster przelew, kawiarka bialetti, french press Bodum - znudziła się ciśnieniówka
  • Młynek: Wilfa
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #196 dnia: 25 Lipiec 2014, 09:52:09 »
Para spada do tacki już jak nagrzeje się bojler. Gasi się kontrolka pogrzania pary na mleko i po chwili widzę parę unoszącą się z pod kratki ociekowej. Potem jak już spieniam to chyba pary nie ma w tacce ociekowej ale trudno na 100 powiedzieć bo może się jeszcze unosić ta para, które tam została zrzucona chwilę przed spienianiem. Aczkolwiek to też może być bardzo gorąca woda, która paruje. W każdym bądź razie po zrobieniu pary i wyłączeniu się samoczynnie kontrolki coś parującego trafia do tacki jeszcze za nim zacznę spieniać mleko.

Offline Snufficator

  • Wiadomości: 70
  • Ekspres: Moccmaster przelew, kawiarka bialetti, french press Bodum - znudziła się ciśnieniówka
  • Młynek: Wilfa
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #197 dnia: 25 Lipiec 2014, 09:53:52 »
Gdzie kupiłeś to sitko bo tez jestem zainteresowany wymianą.

w akcesoria baristy. Jest fajne. Jedyny mankament, tak jak pisałem, samymi rękami go nie wyciągniesz z portafiltra, chyba że chcesz połamać pazury:)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #198 dnia: 25 Lipiec 2014, 09:55:46 »
Nie mam pomysłu co to może być - ale można to sprawdzić wysuwając tackę, podkładając ręcznik papierowy. Wtedy będzie widać co tam się pojawia, a po stanie ręcznika będzie widać ile tego jest.

Z parą w tacce spotykałem się tylko w moich starych AEG - tam po spienianiu przełączało się zawór i zamiast w rurkę pary to ostatnie tchnienie szło w rurkę prowadzącą do kratki.
LMWDP #469

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #199 dnia: 25 Lipiec 2014, 09:56:28 »
Para spada do tacki już jak nagrzeje się bojler. Gasi się kontrolka pogrzania pary na mleko i po chwili widzę parę unoszącą się z pod kratki ociekowej.

Nie wiem czy to Ci pomoże ale w moim steel uno pro tak samo jest. Para się unosi jakby z pod spodu nie wiem czy tam czasem nie jest jakiś zawór albo śruba nie dokręcona. Ale zauważyłem ze para wydobywa się z pod kratki ociekowej. Jak wyciągnąłem pojemnik na wodę to pod spodem widać skąd się woda wydobywa.

Offline mmorka

  • Wiadomości: 602
  • Ekspres: Bezzera Bz10, V60 1 i 2, AP, FP
  • Młynek: Eureka Mignon i parę ręcznych
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #200 dnia: 25 Lipiec 2014, 09:58:16 »
Ja też sitko zawsze podważałem nożem. Teraz mam sitko bez rowka, a te znowu lubi zostać przyklejone do prysznica

Offline Snufficator

  • Wiadomości: 70
  • Ekspres: Moccmaster przelew, kawiarka bialetti, french press Bodum - znudziła się ciśnieniówka
  • Młynek: Wilfa
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #201 dnia: 25 Lipiec 2014, 09:59:38 »
Hmm w takim razie trzeba zapytać Pana Janusza czy to normalne (ty chyba też masz nowy model Prof.?) może w nowych modelach Prof tak jest. A może puścili w fabryce serię z niedokręconymi zaworkami?  ;-) Mój ekspres ma za sobą prawie miesiąc użytkowania. Więc nie sądzę, żeby coś ze starości w nim popuszczało.....

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #202 dnia: 25 Lipiec 2014, 10:00:14 »
W czasie spieniania mleka zdarza się też, że troszkę wody pocieknie z grupy (przez chwilę nie duży strumyczek).

Z tego co pamiętam, przy takiej konstrukcji ekspresu, woda może kapać z grupy w czasie spieniania mleka.
Nadmiar pary musi się którędyś wydostać z bojlera, nie może się produkować w nieskończoność.
A najlepiej, jakby Janusz odpowiedział na te pytania.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #203 dnia: 25 Lipiec 2014, 10:02:15 »
Hmm w takim razie trzeba zapytać Pana Janusza czy to normalne (ty chyba też masz nowy model Prof.?) może w nowych modelach Prof tak jest. A może puścili w fabryce serię z niedokręconymi zaworkami?  ;-) Mój ekspres ma za sobą prawie miesiąc użytkowania. Więc nie sądzę, żeby coś ze starości w nim popuszczało.....

Ja mam też nowy i widzisz mamy ten sam objaw raczej nie wydaje mi się aby to był feler choć kto wie. A Janusza chyba nie ma bo jest na Teneryfach ;-)

Z tego co pamiętam, przy takiej konstrukcji ekspresu, woda może kapać z grupy w czasie spieniania mleka.

Mi nie kapie ani kropeleczka.

Snufficator powiedz mi łatwiej usuwa się ciastko z  sitka które kupiłeś niż z oryginału?
« Ostatnia zmiana: 25 Lipiec 2014, 10:09:14 wysłana przez manfred »

Offline Snufficator

  • Wiadomości: 70
  • Ekspres: Moccmaster przelew, kawiarka bialetti, french press Bodum - znudziła się ciśnieniówka
  • Młynek: Wilfa
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #204 dnia: 25 Lipiec 2014, 10:08:16 »

Ja mam też nowy i widzisz mamy ten sam objaw raczej nie wydaje mi się aby to był feler choć kto wie. A Janusza chyba nie ma bo jest na Teneryfach ;-)
[/quote]


W takim razie chyba też pójdę w biznes ekspresowy ;) Jaki producent nie ma jeszcze w Polsce wyłącznego dystrybutora? :mrgreen:

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #205 dnia: 25 Lipiec 2014, 10:25:58 »
Cytat: WS w Dzisiaj o 10:00:14
Z tego co pamiętam, przy takiej konstrukcji ekspresu, woda może kapać z grupy w czasie spieniania mleka.

Mi nie kapie ani kropeleczka.

@Manfred, fajnie, że Ci nie kapie ani kropeleczka. Ale ten wątek jest o Steelu z Pidem i bojlerem, tak jak w tytule. Też masz taki ekspres?

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #206 dnia: 25 Lipiec 2014, 10:31:09 »
Nadmiar pary musi się którędyś wydostać z bojlera, nie może się produkować w nieskończoność.

Ma to sens. W sumie Steel ma zabezpieczenie pary przez termostat (140C  o ile pamiętam) Para może teoretycznie tylko przez rurkę do spieniania uciekać. A to w przypadku usterki termostatu i grzania dalej było by bardzo niebezpieczne. Może wiec nadmiar ciśnienia uchodzi jakoś przez zawór trójdrożny?? Sam nie wiem. W sumie najprostszy byłby zawór bezpieczeństwa na bojlerze.
LMWDP #469

Offline Snufficator

  • Wiadomości: 70
  • Ekspres: Moccmaster przelew, kawiarka bialetti, french press Bodum - znudziła się ciśnieniówka
  • Młynek: Wilfa
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #207 dnia: 25 Lipiec 2014, 10:37:28 »
Wersja bez PID też ma bojler. Oczywiście mówimy o wersji PROF. Ze strony Ascaso:
"Brass boiler PROF (325cc). Movile Filterholder(options ground/versatile)Boiler of 325cc. Two thermostats control the temperature for the coffee and the steam and one thermostat protects the machine from accidental overheating."

Natomiast ta wersja nie Prof czyli Uno i Duo PM ma termoblok. Można poznać jaka to wersja po tym, że wpięta kolba ma takie wycięcie widoczne jak u Dreama.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #208 dnia: 25 Lipiec 2014, 10:56:44 »
Ale ten wątek jest o Steelu z Pidem i bojlerem, tak jak w tytule. Też masz taki ekspres?

A czy Snufficator ma taki ekspres? A czym się różni wersja z pidem od wersji bez pida ;-)
« Ostatnia zmiana: 25 Lipiec 2014, 10:59:22 wysłana przez manfred »

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Ascaso Steel Uno PID
« Odpowiedź #209 dnia: 25 Lipiec 2014, 11:14:25 »
A czym się różni wersja z pidem od wersji bez pida

Częściowo sam sobie odpowiedziałeś :).
Może załóżcie wątek o swoich elspresach.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi