Autor Wątek: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje  (Przeczytany 247177 razy)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #720 dnia: 25 Marzec 2021, 00:03:01 »
Zrobiłem mały upgrade staruszka La San Marco i jestem zdumiony.
Tak, wiem - odkrywam Amerykę :D Jako ktoś, kto wyszedł z przelewów do espresso a nie na odwrót to duże odkrycie :)

Wraz z uszczelkami do obu grup zamówiłem prysznic IMS i sitko. Także w tej chwili jedna grupa jest w całości IMS a druga VST. Efekty smakowo potrafią być zdumiewające gdzie kawa testowa ewidentnie gorzka w sitku IMS jest pyszna, owocowa i soczysta a w zwykłym taka jaka jest - gorzka i cierpka.

Od teraz każda kawka pod espresso będzie testowana na dwa sitka. Zauważyłem, że w IMS ładuję 16g a w VST 18g i w większości czasowo leci podobnie. Smakowo niekoniecznie tak samo, powiedziałbym że różnie - głównie z kwasowością. Dobra opcja do kawiarni gdzie 2g kawy razy pińcet szocików dziennie daje spore oszczędności w miesiącu. Dzisiaj Rwanda Greengo wleciała jako profil espresso (będzie dostępna wraz z nowościami, standardowo koło 10-tego)  i jestem pod dużym wrażeniem jak te ziarna smakują w przelewie i espresso. Po prostu bardzo fajna kawa w bardzo dobrej cenie.  Ta "brzoskwinia" robi robotę. Kupiłem ją przy zmieniających się zbiorach na przełomie roku także teraz widzę, że świeżynka kosztowałaby ok. 115zł/kg. Oczywiście zaakceptowana po wcześniejszym spróbowaniu, bo nie zawsze promo u importera to coś na co warto się rzucić :)

Dobre wieści - jak gwiazdy się zejdą na niebie w odpowiedniej kolejności, to Gwatemala La Nueva Era powróci już w kwietniu. Zawieruszyło się importerowi kilka worków na magazynie i na jednym z nich położyłem rękę także jak dobrze pójdzie to będzie powrót. Tym razem tylko jako espresso.

Aha - Kostaryka San Lorenzo pod espresso wyfruwa w kosmicznym tempie. Można ją uznać jako końcówkę - jeszcze z 10kg. Bardzo szybko zeszła i nie ma się co dziwić, bo jest pyszna.

Tyle luźnych i nieskładnych myśli ode mnie :)

Pozdrawiam,
Paweł 

Offline mibas

  • Wiadomości: 42
  • Ekspres: Ascaso Dream, kawiarka French Press Bialetti, AeroPress Go
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, 1zpresso JX-pro
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #721 dnia: 26 Marzec 2021, 13:06:48 »
Ostatnio skończyłem resztki resztek pysznej Kolumbii La Albanii, zamówiłem nową dostawę innych kaw od Ciebie, która dotarła błyskawicznie (w 24h od zamówienia była u mnie w domu) ale otworzyłem jeszcze  próbkę Ekwadoru Honey od Ciebie. Pyyycha, tylko dlaczego się już kończy? Zamówiłem więc natychmiast całą paczkę, póki jeszcze jest .. i co widzę? Będzie La Nueva Era :-) 
Nie wiem, kiedy to wypiję, bo idzie mi raptem ok. kilograma miesięcznie, ale i tak piszę się! Z nią więc lepiej później niż wcześniej proszę :-)
I widzę, że nową dostawę muszę chyba od Kostaryki zaczynać..

Offline arob

  • Wiadomości: 385
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante C40 NB
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #722 dnia: 30 Marzec 2021, 17:57:03 »
Zieloną herbatę z Wietnamu faktycznie należy zaparzać w 95 stopniach tak, jak jest na opakowaniu? Niby do zielonej powinna być niższa, ale na stronie herbaciarni widziałem, że dla innych zielonych herbat temperatura jest w przedziale 65 - 80 stopni, więc pewnie nie jest to przypadek.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #723 dnia: 31 Marzec 2021, 22:35:33 »
Zieloną herbatę z Wietnamu faktycznie należy zaparzać w 95 stopniach tak, jak jest na opakowaniu? Niby do zielonej powinna być niższa, ale na stronie herbaciarni widziałem, że dla innych zielonych herbat temperatura jest w przedziale 65 - 80 stopni, więc pewnie nie jest to przypadek.

Wybrali taką, żeby choć jedna zielona była mniej wymagająca przy parzeniu (co jest bardzo fajną opcją dla początkującego smakosza herbaty), wszystkie inne zielone chyba mają klasyczne temperatury np. sencha, bancha, koreańska. Zawsze warto samemu spróbować w 95 i 80-ciu stopniach, która bardziej mi smakuje. Herbatki zostaną uzupełnione do piątku (dostałem dzisiaj info od nich) i domówiłem jedna nową na próbę - mieszanka IKE, bardzo fajnie się zapowiada: zielona z kurkumą i matchą. Bardzo mnie ten mix zaintrygował.

Przy okazji mam dla Was dobre wieści! :)
Pozwoliłem sobie "wgrać" poprawkę umiejętności w ostatni weekend będąc na małej konsultacji. Także od kwietnia przelewy będą łatwiejsze w obsłudze i smaczniejsze. Właśnie testuję zupełnie nowy dla mnie system pracy, który przez kolejne miesiące będę dostosowywać do swoich potrzeb, bym mógł go przystosować w 100% pod siebie. Wg mnie przelewy z dnia na dzień wychodzą lepsze niż były, testy nowości idą dużo sprawniej i odkrywam palenie kawy zupełnie na nowo. Fantastyczna rzecz! Czy Wam przypadnie do gustu - zobaczymy w najbliższych miesiącach :) Większa wiedza z pewnością nie przeszkadza... Półtora roku to dalej "młodziak" za piecem także szkolić się trzeba! Dzięki, że nie uciekliście i jesteście dalej :) Będzie tylko lepiej - słowo!   

Pozdrawiam,
Paweł
« Ostatnia zmiana: 31 Marzec 2021, 22:37:48 wysłana przez mr_blend »

Offline arob

  • Wiadomości: 385
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante C40 NB
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #724 dnia: 01 Kwiecień 2021, 09:59:17 »
Wybrali taką, żeby choć jedna zielona była mniej wymagająca przy parzeniu (co jest bardzo fajną opcją dla początkującego smakosza herbaty)

Czyli idealna dla mnie, bo nie dość, że początkujący, to akurat zepsuł mi się termometr. Dzięki!

Kawy zawsze były bardzo smaczne. Jak ma być jeszcze lepiej, to nie mogę się doczekać kolejnego zamówienia. :)


Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #725 dnia: 02 Kwiecień 2021, 08:55:47 »
Filtry do Chemexa na sklepie.
Są oryginalne, rozmiar nietypowy 4-13 cups i są okrągłe oraz nieskładane. Pudełko płaskie a rozmiar duży...

Nie wiem, czy w wyniku problemów z dostawami zaczął się obrót mniej popularnym towarem, czy po prostu trafiłem na coś przez przypadek, ale są dostępne i jest ich całkiem sporo.

Pozdrawiam,
Paweł

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #726 dnia: 02 Kwiecień 2021, 12:34:03 »
Przepraszam za spam - wiadomość za wiadomością... :)

Dzisiaj wleciały testy i jest super, zobaczę jak przelewy będą wyglądac po weekendzie jak odstoją się kilka dni. Nowości ok. 10-tego jak zwykle.

Przelewy:
Etiopia Homasho washed
Burundi Kirema washed
Kolumbia Edilberto Vergara TABI washed - ależ ona jest pycha :D Bardzo kompleksowa odmiana

Espresso:
Rwanda Greengo
Gwatemala La Nueva Era (wyjedzie ze źródła 06.04, powinna być na czas)
Salwador Las Brisas - za Kostarykę San Lorenzo, fajna i delikatna kawa z bardzo przyjemną kwasowością

Jestem pod dużym wrażeniem nowego systemu pracy, wszystkie przelewy "po nowemu" i nawet jak kawa stygnie to cały czas zachowuje balans. Fantastyczna sprawa, bardzo cieszę się na ulepszenia :)

Pozdrawiam,
Paweł

Offline dober Mężczyzna

  • Wiadomości: 47
  • Ekspres: Ascaso Dream PID
  • Młynek: ZF64W, Timemore C3
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #727 dnia: 02 Kwiecień 2021, 13:04:36 »
@mr_blend dziękuję za szybką dostawę, wczoraj nad ranem zamówiona kawa, a dzisiaj rano już paczka u mnie, inaczej nie byłoby co pić przez święta :)

Pytanie, czy data wypalenia 29.03 kawy Kostaryka San Lorenzo już nadaje się do espresso czy jest jeszcze"za świeża"? Pytam ponieważ na forum jakiś czas temu wyczytałem że powinno się poczekać chyba około tygodnia od wypału.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #728 dnia: 03 Kwiecień 2021, 02:42:41 »
@mr_blend dziękuję za szybką dostawę, wczoraj nad ranem zamówiona kawa, a dzisiaj rano już paczka u mnie, inaczej nie byłoby co pić przez święta :)

Pytanie, czy data wypalenia 29.03 kawy Kostaryka San Lorenzo już nadaje się do espresso czy jest jeszcze"za świeża"? Pytam ponieważ na forum jakiś czas temu wyczytałem że powinno się poczekać chyba około tygodnia od wypału.

Hej! Piłem ją po 5-ciu dniach od wypału i to jest absolutne minimum dla niej także dzisiaj powinna być ok. Jak nie ma co pić, to co zrobić? :) Pierwsze kilka kaw będzie mieć trochę więcej kwasowości, a później sytuacja się ustabilizuje. Ona sama w sobie nie ma jej zbyt dużo, więc powinno być smacznie - mimo kilku dni po wypale. Polecam do kolby proporcję 1:2,2.

Pozdrawiam,
Paweł

Offline idolw

  • Wiadomości: 87
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Chemex, French Press
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #729 dnia: 03 Kwiecień 2021, 07:29:15 »
@mr_blend  dzięki za info o filtrach do chemexa oraz dorzucony do ostatniego zamówienia worek.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #730 dnia: 03 Kwiecień 2021, 14:55:15 »
Będzie promo dla forum pn-wt-śr jakby co... Ale ciii...

Kod: WIOSNA
Rabat: 6%

Zdrówka wszystkim w nadchodzącym czasie oraz wielu smakołyków - nie tylko kawowych :)

Paweł

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #731 dnia: 06 Kwiecień 2021, 09:53:13 »
Nie wiem, czy w wyniku problemów z dostawami zaczął się obrót mniej popularnym towarem, czy po prostu trafiłem na coś przez przypadek, ale są dostępne i jest ich całkiem sporo.
Chyba z uwagi na właśnie problemy z dostępnością szybciej w fabryce jest spakować niezłożone filtry. Miałem kiedyś, niczym się nie różni jedynie pudełko mało poręczne.

INDIE ARAKU pod espresso. Zdecydowanie nie jest to klasyka. Długo szukałem dla niej odpowiedniego zaparzenia. Młynek trzeba było moooocniej skręcić (u mnie aż o 3 kropki) by dojść zaparzać w odpowiednim czasie. W większość uzyskiwane ratio na poziomie 1:2. Kawa mocno kwaskowa, więc nie wszystkim przypasuje do gustu. Przy wyższych temperaturach 95-96*C dość "szorstka". Czekoladę wyczułem dopiero jak zszedłem do niższych temperatur 90-92*C. Przy tych niższych temperaturach kwasowość się wygładza, choć nie jest to kandyzowana skórka ale dalej owoce cytrusowe z obszarów grejpfruta czy cytryny. Jeśli ktoś szuka takich kaw to zdecydowanie to jest to. Takie nieoczywiste pobudzenie i otworzenie szeroko oczu.

Offline minero

  • Wiadomości: 311
    • Coffee after pizza blog
  • Ekspres: Gaggia Classic 2018/19, AeroPress, Bialetti Venus 2TZ, Bodum FrenchPress, Hario V60.
  • Młynek: Eureka Mignon SD, Macap M5D, Hario Skerton.
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #732 dnia: 06 Kwiecień 2021, 11:24:22 »
Dzieki Pawle, zamówienie poświąteczne poszło :) trzeba popróbować jeszcze to czego sie nie próbowało u Ciebie :D zobaczymy czym nowe paczuszki mnie zaskoczą.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #733 dnia: 07 Kwiecień 2021, 07:57:25 »
Stock update (taki orientacyjny, część jeszcze przed ostatnim wypałem):

Mjanma 2,5kg
Peru Gesha 3,5kg
Kostaryka San Lorenzo 1kg
Ekwador Honey 1kg
Sweet Valley 3,5kg

Promo WIOSNA dzisiaj do północy :)
P.S. Mam nadzieję, że promo się skończy a wiosna rzeczywiście wystrzeli...

Pozdrawiam,
Paweł

Offline Makgajwer

  • Wiadomości: 306
  • Ekspres: Sage Bambino Plus, DeLonghi Esam 420.80TB
  • Młynek: Sage BCG600
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #734 dnia: 08 Kwiecień 2021, 21:41:25 »
Dziękuję za błyskawiczną dostawę.
Dopiero 2ga, ale zostanę  na stałe, ponieważ posmakowały mi Wasze kawy.
Herbata po raz pierwszy zamówiona,  przetestuje za jakiś czas, ponieważ mam zapasik,  a nie chcę otwierać opakowania, które pięknie się prezentuje

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi