Forum > Kawiarnie, bary, punkty z kawą

Kawa w Ustce i Słupsku

(1/14) > >>

Dandyskrul:
Witam wszystkich!
Jako, że zaczęły się wakacje i wiele osób udaje się na wypoczynek nad morze to chciałbym przedstawić swoją listę kawiarni w Ustce i okolicy

Na pierwszym miejscu jest Mel’s Coffee ze Słupska. Pracują na CoffeeLab, Audun Coffee ale widziałem też bonanzę i fjord. W ofercie dwie różne mieszanki pod espresso, szeroki wybór singli na dripa, kalitę i aero a dodatkowo mają smaczne tonic espresso i coś czego nigdzie indziej nie próbowałem czyli bezalkoholowy koktajl z cascary.

W Słupsku jest tez Kawodajnia Słupska, która pracuje na kawie z Uno Espresso/Odija. Poziom raczej średni, drip był mocno rozwodniony a z trzech espresso każde smakowało inaczej. Mają za to domowego wypieku ciasta i naturalne lody.

W samej Ustce lokale raczej o zawrót głowy nie przyprawiają, jest nawet palarnia kawy Jabłonowscy ze sprzętem za grube $$ (ek43, feama e71, mahklonig k30) można obejrzeć sobie ich piec (selmi)
Kawa jest niestety miernej jakosci, Na opakowaniach brak info o dacie palenia a obsługa tez niezbyt pomocna w tym temacie. Kawy to raczej same „kolumbia excelso” i „Brazil santos” wiec Specialty to to nie jest.

Jest też parę lokalizacji Mistral Cafe w którym polecam krówki, super wyrób. Kawa od Mauro wiec trudno coś więcej powiedzieć.

W ani ani Ustka jest chyba za to najlepsza obsługa w całym kurorcie.

A, polecam tez gorąco kawę na szczycie hotelu Grand Lubicz. Ziarno to co prawda Vergnano ale widok z przeszklonej piramidy jest super.

Zapraszam do dyskusji.

Jka57:

--- Cytat: Dandyskrul w 27 Czerwiec  2019, 12:40:04 ---Zapraszam do dyskusji.
--- Koniec cytatu ---

Nikt jakoś nie podjął dyskusji, prawie 2dwa lata minęły od założenia tematu i w tym rejonie nic się nie zmieniło na lepsze mam na myśli "Pustkę" czytaj Ustkę.
Dobrej kawy jak się nie napiłeś 2dwa lata temu tak i dzisiaj się nie napijesz.
 

--- Cytat: Dandyskrul w 27 Czerwiec  2019, 12:40:04 ---jest nawet palarnia kawy Jabłonowscy ze sprzętem za grube $$ (ek43, feama e71, mahklonig k30) można obejrzeć sobie ich piec (selmi)
Kawa jest niestety miernej jakosci, Na opakowaniach brak info o dacie palenia a obsługa tez niezbyt pomocna w tym temacie. Kawy to raczej same „kolumbia excelso” i „Brazil santos” wiec Specialty to to nie jest.
--- Koniec cytatu ---

Teraz to mnie już całkiem zmartwiłeś, bo robiłem sobie apetyt na zakupy u nich, wychodzi ze nie ma co sobie 4liter zawracać i ich kawmi.

Jka

Antonio:
Nie wiem jak tam funkcjonuje teraz Góra Lodowa, ale może warto sprawdzić. Parę ładnych lat temu chyba też zajęli się własnym paleniem kawy. Espresso powinno być jako takie...

korea83:
Do Ustki jeżdżę w zasadzie całe życie i co roku jadę z nadzieją, że może tym razem uda się już wypić dobrą kawę. Do tej pory jeszcze się nie udało ;) Kawy serwują złe lub bardzo złe, ale to w mojej ocenie, a my tu na forum jednak trochę inaczej rozumiemy "dobrą kawę" ;)

Zdarzało się, że w Mistralu czasami podali coś pijalnego, ale to raczej odrobina szczęścia niż reguła.

W czerwcu i wrześniu znowu będę szukać tej dobrej kawy, ale coś czuję, że będzie jak zwykle ;)

Jka57:
A wiesz że o tym nie pomyślałem, mieszkam 3kroki od tej małej góry lodowej na ul. Kopernika, teraz zamknięte, w sezonie to tam nie zachodzę, raz że kolejka, 2dwa ceny z kosmosu, a obsługa myślami ile zostało do końca zmiany.

Z ciekawości zajrzę do tej dużej naprzeciwko kościoła, czy jak dawniej zwano koło przystanku, teraz tam to wszystko przerobione i nawet nie wiem czy autobusy tam zajeżdżają, ale przejde się zerknąć. 
O tym by palili kawę nie słyszałem.


--- Cytat: korea83 w 19 Kwiecień  2022, 09:22:05 ---
W czerwcu i wrześniu znowu będę szukać tej dobrej kawy, ale coś czuję, że będzie jak zwykle ;)

--- Koniec cytatu ---

Zawsze możemy się zgadać, wezmę termosik i jak coś "zimnej" kawy się napijemy  :D

Jka

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej