Autor Wątek: Witamy z moja Elektra Mcal  (Przeczytany 46253 razy)

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Witamy z moja Elektra Mcal
« Odpowiedź #105 dnia: 10 Styczeń 2017, 10:42:07 »
Tę czarną plastikową od dołu? Pod pojemnikiem na "zlewki" jest śruba.

Offline indianka

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: Ascaso Steel uno PID
  • Młynek: Macap z dozownkiem
Odp: Witamy z moja Elektra Mcal
« Odpowiedź #106 dnia: 10 Styczeń 2017, 11:50:34 »
Dzięki. Doszłam już.
Teraz nie mogę odkręcić tego spodu z grzałką. Podstawę już odkręciłam, ale mam jeszcze takie wielkie śruby (-) i się tylko wyrabiają. Muszę chyba jakiś wielki śrubokręt kupić.
Rozkręcałeś już kiedyś tak, żeby dostać się do wnętrza? 

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Witamy z moja Elektra Mcal
« Odpowiedź #107 dnia: 10 Styczeń 2017, 11:52:24 »
Nie, dotychczas nie było takiej potrzeby. Niemniej myślę o zmianie "image" na chrom z uwagi na okropne plamy na całym korpusie, więc pewnie niedługo nabędę doświadczenia.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Witamy z moja Elektra Mcal
« Odpowiedź #108 dnia: 11 Styczeń 2017, 08:36:50 »
rury miedziane - powinni mieć namiary na jakiegoś speca od ich układania i spawania
Miedzianą instalację się lutuje, nie spawa.

Offline cook74

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: aeropress, chemex,V60, w marzeniach Elektra Micro Casa Leva S1C
  • Młynek: wilfa uniform, ZASSENHAUS Brasilia, w piwnicy czeka Mazzer Super Jolly
Odp: Witamy z moja Elektra Mcal
« Odpowiedź #109 dnia: 22 Styczeń 2021, 19:16:15 »
Witam serdecznie.
Pierwszy swój post postanowiłem umieścić w tym wątku.
Dlaczego w tym ? Jest to jedyny dotyczący tej maszyny :( niestety przynajmniej ja innych nie znalazłem.
Zastanawiam się od jakiegoś czasu, dlaczego ten ekspres nie jest zbyt popularny na forum ? Od informacji o La pavoni, bolą oczy od przeglądania i czytania forum a w kwestii tej maszyny można by rzec zupełna cisza.
Są może tutaj szczęśliwi właściciele tego ekspresu ?

Pozdrawiam
Tomasz

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Witamy z moja Elektra Mcal
« Odpowiedź #110 dnia: 23 Styczeń 2021, 13:19:28 »
Może dlatego, że La Pavoni jest 3x tańszy a Elektra zyskuje tylko wyglądem i być może sprężyną?

Czytałem dużo na jej temat na homebarista - i ogólna opinia o kawach z dźwigni była następująca

Olimia Cremina > La Pavoni > Elektra MCAL

Co prawda wygląd Elektry jest tak fascynujący, że z chęcią bym ją postawił w pokoju :) i niech nawet kawa będzie gorsza ;)
Never Give UP †

Offline cook74

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: aeropress, chemex,V60, w marzeniach Elektra Micro Casa Leva S1C
  • Młynek: wilfa uniform, ZASSENHAUS Brasilia, w piwnicy czeka Mazzer Super Jolly
Odp: Witamy z moja Elektra Mcal
« Odpowiedź #111 dnia: 23 Styczeń 2021, 20:19:20 »
Na dzień dzisiejszy już takiej przepaści cenowej nie ma 2:1 ale rozumiem, ze jest to jakiś argument. Tym bardziej sądziłem, ze  mimo wszystko elektra jest lepszą maszyną.
O olimpia cremina  nawet nie pytam. Tutaj skok cenowy,  tez jest min 2 x więcej niż elektra. Niestety brutalna rzeczywistość :(
A są na forum osoby użytkujące Elektrę ? Szczerze mówiąc zastanawiam się nad zakupem i interesowały by mnie wszystkie aspekty z nią związane.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Witamy z moja Elektra Mcal
« Odpowiedź #112 dnia: 26 Luty 2021, 10:40:29 »
A są na forum osoby użytkujące Elektrę ? Szczerze mówiąc zastanawiam się nad zakupem i interesowały by mnie wszystkie aspekty z nią związane.

Ja też 🙂
》tertium non datur《

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Witamy z moja Elektra Mcal
« Odpowiedź #113 dnia: 27 Luty 2021, 06:36:49 »
 :wow2:

》tertium non datur《

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Witamy z moja Elektra Mcal
« Odpowiedź #114 dnia: 28 Luty 2021, 10:15:06 »
To bardzo fajny i śliczny ekspresik natomiast... nic rewolucyjnego, zero sterowania i nowych technologii - ot dźwignia z tłokiem, spręzyna, grzałka i termostat. jak dla mnie sensowna cena byłaby gdzieś na poziomie 3,0-3,5 kPLN

Jest i wersja półautomatyczna, tylko jaki ma to sens:




》tertium non datur《

Offline cook74

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: aeropress, chemex,V60, w marzeniach Elektra Micro Casa Leva S1C
  • Młynek: wilfa uniform, ZASSENHAUS Brasilia, w piwnicy czeka Mazzer Super Jolly
Odp: Witamy z moja Elektra Mcal
« Odpowiedź #115 dnia: 01 Marzec 2021, 20:52:33 »
A są na forum osoby użytkujące Elektrę ? Szczerze mówiąc zastanawiam się nad zakupem i interesowały by mnie wszystkie aspekty z nią związane.

Ja też 🙂
Może jakiś zakup grupowy ? Zawsze z ceną  można by spróbować coś podziałać a i wątek na forum by odżył ;)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Witamy z moja Elektra Mcal
« Odpowiedź #116 dnia: 01 Marzec 2021, 21:28:13 »
Masz na myśli używaną? Mnie się się podoba tylko w wersji C, chromowanej. Widzę, że i Tobie.
« Ostatnia zmiana: 01 Marzec 2021, 21:34:22 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline cook74

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: aeropress, chemex,V60, w marzeniach Elektra Micro Casa Leva S1C
  • Młynek: wilfa uniform, ZASSENHAUS Brasilia, w piwnicy czeka Mazzer Super Jolly
Odp: Witamy z moja Elektra Mcal
« Odpowiedź #117 dnia: 02 Marzec 2021, 06:12:42 »
Używanego sprzętu na rynku, praktycznie nie ma :( myśle o jakimś sklepie u nas. No chyba, ze można kupić gdzieś nowy za granica ale pytanie czy będzie taniej ? W zeszłym roku widziałem w caffe italia cenę poniżej 5k

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Witamy z moja Elektra Mcal
« Odpowiedź #118 dnia: 02 Marzec 2021, 08:41:10 »
Używanego sprzętu na rynku, praktycznie nie ma  myśle o jakimś sklepie u nas. No chyba, ze można kupić gdzieś nowy za granica ale pytanie czy będzie taniej ? W zeszłym roku widziałem w caffe italia cenę poniżej 5k
Francesco sprzedawał za 700 Euro - i potem obniżał - pamiętam, że przed wakacjami kosztowała 680 a po wakacjach jej nie było
http://www.francescoceccarelli.eu/Annunci/altro/2010_elektra_pasquale.htm


poszukaj na FB Giuseppe Barone - na grupie Lever Fever
https://www.facebook.com/groups/LeverFever

rozmawiałem z nim i regenreuje dość dużo dźwigniowców - mosiężną Elektre miał w cenie ok 600 Euro
Never Give UP †

Offline cook74

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: aeropress, chemex,V60, w marzeniach Elektra Micro Casa Leva S1C
  • Młynek: wilfa uniform, ZASSENHAUS Brasilia, w piwnicy czeka Mazzer Super Jolly
Odp: Witamy z moja Elektra Mcal
« Odpowiedź #119 dnia: 02 Marzec 2021, 11:44:23 »
Wielkie dzięki  za informacje.
Francesco znam i zaglądam na jego stronę. Widziałem, ze miał w swojej ofercie.  Będę szukał dalej.
Może  w jakimś sklepie u nas uda mi się coś ponegocjować ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi