Forum > Ekspresy kapsułkowe i przelewowe

Ekspres przelewowy Moccamaster

(1/42) > >>

Paweł:
Spotkaliście się z ekspresami przelewowymi Moccamaster?
Ostatnio na świątecznym targu piłem kawę podawaną z takiego ekspresu. Ładnie wyglądał, kawa bardzo smaczna. Nie wiem jak w innych tego typu sprzętach ale ten ma 9 otworów przez które podaje wodę na kawę.
Ciekawa alternatywa dla alternatywnych sposobów zaparzania :)
Niestety nie mogę dodawać linków więc polecam na YouTube zobaczyć prezentację pod tytułem: How to Make Coffee with the Technivorm Moccamaster Coffee

Poe:
Ale cena też niezła ; ) w zależności od pojemności, na akcesoriabaristy.pl 850-900zł...

WS:
W Czechach można kupić Moccamastera za sześć stówek.

Poe:
Tylko pytanie, czy to jest warte swojej ceny? Gdzieś widziałem, że Tim Wendelboe to jakoś firmuje swoją osobą, ale nie jest to dla mnie dosateczny argument. Czyż nie taki sam efekt, jak nie lepszy, uzyskamy w chemeksie?

Paweł:

--- Cytat: Poe w 29 Grudzień  2013, 23:59:43 ---Tylko pytanie, czy to jest warte swojej ceny? Czyż nie taki sam efekt, jak nie lepszy, uzyskamy w chemeksie?

--- Koniec cytatu ---
Myślę, że dużo zależy od przeznaczenia. Tak jak wspominałem, widziałem na targach. Było stoisko z ziarnami i mieli ten ekspres. W każdej chwili można było nalać kubek i wypić dobrą czarną. I atut tak jak piszesz - pewnie efekt zbliżony do chemeksa i innych alternatyw.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej