Autor Wątek: LELIT - BIANCA, Super Star :)  (Przeczytany 164362 razy)

skansen

  • Gość
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #375 dnia: 26 Marzec 2021, 15:20:19 »
A nie zmieniałeś ustawień LCC (PID)? To co jest standardowo ustawiane na LCC to nie jest temperatura bojlera, ale estymowana temperatura na grupie (jest offset, rzeczywista temperatura jest o 10 stopni wyższa)... Możesz zmniejszyć ustawioną temperaturę na PID...

Ja cały czas mając swoją Grace chwaliłem Lelity i w sumie dalej jestem mega zadowolony. Tak sobie nawet planowałem z czasem zmienić na Mare, ale czytając co chwilę o problemach w nowych Lelitach grubo się zastanawiam i chyba już jestem bardziej skłony, że w Lelita nie pójdę mimo tego, że jak wcześniej wspominałem że ze  swojego jestem zadowolony.
Nie wiem czy są jakieś ekspresy które w ogóle się nie psują. Nawet La Marzocco zdarzają się awarie :/
« Ostatnia zmiana: 26 Marzec 2021, 15:31:02 wysłana przez skansen »

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1034
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #376 dnia: 26 Marzec 2021, 15:38:32 »
Coś musiało się zwyczajnie wysypać bo jednego dnia jest ok, a drugiego już temperatura dużo wyższa. Ustawień pid w międzyczasie nie zmieniałem.


skansen

  • Gość
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #377 dnia: 26 Marzec 2021, 15:45:17 »
Spróbuj obniżyć temperaturę na PID o dwa stopnie. Na home-barista.com jest podobny wątek, z testów wynikało, że jeśli wrzątek zaczyna wypływać przy temperaturze X to wystarczy ją zmniejszyć o stopnie Farenheita żeby wypływy był prawidłowy... Może u Ciebie było to właśnie w pobliżu granicznej temperatury...

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1034
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #378 dnia: 26 Marzec 2021, 15:48:24 »
Spróbuję chociaż wydaje mi się, że nie pomoże. W moim przypadku różnica temperatur jest spora między tym co było wczoraj a co jest dzisiaj. Nie jest to kwestia jednego stopnia w tą czy druga stronę.

skansen

  • Gość
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #379 dnia: 26 Marzec 2021, 15:52:24 »
Sprawdź jeszcze czy na pewno masz wyłączony tryb stand by...

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1034
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #380 dnia: 26 Marzec 2021, 15:54:10 »
Tak, jest wyłączony, sprawdzałem od razu czy aby coś się w ustawieniach nie zmieniło i niby wszystko jest tak samo jak było w ostatnich dniach.

Offline RufusTF

  • Wiadomości: 377
  • Ekspres: Bianca, NS Oscar, Kazak Rota
  • Młynek: Niche Zero, Mahlkonig Vario, Comandante
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #381 dnia: 26 Marzec 2021, 16:20:43 »
Ja cały czas mając swoją Grace chwaliłem Lelity i w sumie dalej jestem mega zadowolony. Tak sobie nawet planowałem z czasem zmienić na Mare, ale czytając co chwilę o problemach w nowych Lelitach grubo się zastanawiam i chyba już jestem bardziej skłony, że w Lelita nie pójdę mimo tego, że jak wcześniej wspominałem że ze  swojego jestem zadowolony.

Tych problemów wcześniej nie było i nagle od paru miesięcy zgłaszane jest ich sporo. Obstawiałbym, że po pierwszym lockdownie nagle od lata ubiegłego roku pojawiło się takie zapotrzebowanie z całego świata, że firma spróbowała zwiększyć produkcję, zmieniając jakiś krok (mniejsza kontrola jakości, tańszy podzespół od innego producenta etc.) Coś się wysypało i są problemy. Wygląda na to, że dotyczą maszyn produkowanych właśnie od wakacji.

Moja Bianca wchodzi w 10 miesiąc codziennego użytkowania i zawsze robi co trzeba bez marudzenia. Świetna maszyna.

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #382 dnia: 26 Marzec 2021, 16:30:16 »
Nie wiem czy są jakieś ekspresy które w ogóle się nie psują. Nawet La Marzocco zdarzają się awarie :/
W sumie masz rację. Na forum duże grono posiadaczy Lelit co przekłada się na wątki w którym temat lelit poruszany.

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1034
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #383 dnia: 26 Marzec 2021, 16:37:08 »
Po powrocie do domu stwierdziłem, że skoro została mi jeszcze ostatnia porcja kawy z danej paczki to spróbuję jeszcze raz...

Dźwignia cyk do góry i...jest w normie...bądź jej okolicach...

Bądź tu człowieku mądry  :doh:


A ten ostatni shocik taki ładny wyszedł...


skansen

  • Gość
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #384 dnia: 26 Marzec 2021, 19:36:46 »
Obstawiałbym, że po pierwszym lockdownie nagle od lata ubiegłego roku pojawiło się takie zapotrzebowanie z całego świata, że firma spróbowała zwiększyć produkcję, zmieniając jakiś krok (mniejsza kontrola jakości, tańszy podzespół od innego producenta etc.) Coś się wysypało i są problemy.
Podzespoły są raczej te same. Problemy mogą wynikać z nagłego, znacznego wzrostu produkcji, o czym pisaliśmy tutaj: https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=7895.msg227049#msg227049

Offline Carlos68

  • Wiadomości: 99
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Eureka mignon XL
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #385 dnia: 30 Marzec 2021, 20:53:55 »
Nowa Bianca robi już pyszną kawę. Falstart z pierwszym egzemplarzem poszedł w zapomnienie.
Chciałbym podziękować Michałowi i całej firmie Konesso za życzliwość, zrozumienie i w efekcie bardzo szybkie załatwienie sprawy. Jak zastanawiacie się gdzie zrobić zakupy to polecam firmę Konesso.


Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #386 dnia: 31 Marzec 2021, 08:09:13 »
 :kwiat: serdeczne dzięki! Życzę samych udanych szotów   8)
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline Nihil Mężczyzna

  • Wiadomości: 126
  • Ekspres: Lelit Bianca 162T, Aeropress
  • Młynek: Nietzsche Zero, Kinu M47 Phoenix
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #387 dnia: 31 Marzec 2021, 18:45:28 »
Hej, pewnie pytanie się powtarza, ale liczę na wyrozumiałość. Czy w Biance też można robić takie łyżeczkowanie i wyjąć grupę tak jak pan tutaj robi Marze w 3:30?
https://youtu.be/d4OUqsg4GKw?t=211

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1034
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #388 dnia: 31 Marzec 2021, 18:50:52 »
No jasne. Z tym, że wyciąga się tylko prysznic, nie grupę ;)

To było pierwsze co zrobiłem po wyjęciu maszyny z pudła ;)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #389 dnia: 31 Marzec 2021, 19:04:41 »
Łatwiej i lepiej zrobić to chyba za pomocą ślepego sitka?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi