Forum > Kawiarnie, bary, punkty z kawą

Kawiarnie Białystok i nie tylko

(1/3) > >>

Gener:
Zacznę trochę niekonwencjonalnie, w Białymstoku nie byłem i kawy tam nie piłem ale ...
Będąc na początku tygodnia na konferencji pod Warszawą zostałem zaskoczony jakością podawanej kawy podczas przerw kawowych.
Serwowane były dwa rodzaje kaw, jedna mieszanka 5-ciu gatunków kaw - arabik i robusty - do kaw mlecznych oraz mieszanka arabik - o ile dobrze pamiętam Etiopii i Jamajki - do przygotowania espresso.
Espresso było bardzo esencjonalne, lekko kwaskowe z nutami owoców cytrusowych, bardzo smaczne - malutkim minusem była porcelana - Duża do kaw mlecznych :D
A teraz wracając do wątku dlaczego pijąc kawę pod Warszawą piszę o kawiarni w Białymstoku?
Odpowiedź jest prosta, firma serwująca kawę była z Białegostoku.
Jej część mobilna to nosi nazwę Essenza Catering i ona obsługiwała przerwy kawowe podczas konferencji.
Stacjonarna nowsza część biznesu nosi nazwę Baristacji i zlokalizowana jest w Białymstoku przy Sienkiewicza

Antonio:
Słyszałem o tej firmie :).

Na marginesie, mam małą prośbę. Piszmy: arabika, arabiki, arabik, o arabice, z arabiką itd. Bo co to jest arabica, arabici?

gromog:
Na łamach naszej lokalnej gazety odbył się plebiscyt na najlepszą kawę w Białymstoku. Niestety w żadnej nie byłem, ale może komuś się przyda :)

http://plebiscyty.poranny.pl/plebiscyt/wyniki/1415,czarnonabialym-czyli-najlepsza-kawa-w-bialym,id,t.html#

shaqks:
że tak powiem o kant d*** ten ranking rozbić..

gromog:
Nie chodzi o ranking, tylko o miesjca, gdzie mozna kawę dostać w Białymstoku.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej