Autor Wątek: pierwszy ekspres kolbowy - a wszystko przez Was!  (Przeczytany 5596 razy)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: pierwszy ekspres kolbowy - a wszystko przez Was!
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Listopad 2017, 10:12:43 »
Kawowe pielgrzymki to ciekawy ewenement. Każdy twierdzi, że jemu to wystarcza żółta czibo albo rozpuszczalna, a jednak jakby częściej wpadają do Ciebie na kawę i proszą o tą dobrą co ostatnio, a nie o rozpuszczalną [emoji38]

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline SMaN

  • Wiadomości: 485
  • Ekspres: Kazak Rota, V60-02, Kalita, Aeropress (Prismo), Chemex
  • Młynek: C40Mk3 IH, Niche Zero
Odp: pierwszy ekspres kolbowy - a wszystko przez Was!
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Listopad 2017, 12:02:17 »
Jeżeli chodzi o Oscara to nieskromnie dodam, że jest taki już z opv i dobrym młynkiem na naszym bazarku :)

Sent from my SM-G950U1 using Tapatalk


Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: pierwszy ekspres kolbowy - a wszystko przez Was!
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Listopad 2017, 23:07:23 »
Kupienie droższego młynka i taniego ekspresu jak i sytuacja odwrotna jest bez sensu gdy nie planuje się wymiany. W tej sytuacji zamiast cieszyć się kawą będziesz tylko myślał, że mogłeś zrobić inaczej i kombinował jak wymienić gorszy sprzęt na lepszy.
No popatrz, a ja gdybym miał wybierać raz jeszcze to i tak bym wolał taki zestaw jak miałem, niż jakiś podstawowy młynek i dobry(choć to pojęcie względne) ekspres. W MSJ z Basiciem nie musiałem kombinować z dozą, przemiałem i tampingiem cały czas bo przemiał tego nie wymuszał - a ekspres, pomimo tego, że podobno nie jest w stanie zrobić powtarzalnego espresso właśnie takie robił. No ale zaraz wyjdzie, że nie mam racji...

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1492
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: pierwszy ekspres kolbowy - a wszystko przez Was!
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Listopad 2017, 09:05:39 »
Masz rację - lepszy młynek i gorszy ekspres ma zawszę rację bytu, nawet jak nie planuje się wymiany. Sprawdzone organoleptycznie.

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: pierwszy ekspres kolbowy - a wszystko przez Was!
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Listopad 2017, 09:40:37 »
Panowie, wydaje mi się, że zapominacie o jednym - fiorek nano to bardzo dobry młynek! Oczywiście msj, f64, mythos itd. są lepsze ale gdzieś trzeba postawić granicę. W tym konkretnym przypadku (nacisk na kawy mleczne i wygodę używania) nano i apartamento to wg. mnie rozsądny wybór. Ekspres zapewni dużo pary do mleka i stabilne espresso jako baza do mleka. Młynek to jeden z najtańszych z rozbudowanym timerem (wygoda!). Jedynym odczuwalnym minusem nano może być trochę dłuższy czas mielenia (znowu - w tym szczególnym przypadku - kolba zamiast automatu), można ew. dołożyć 3-4 stówki do większych żaren w eurece zenith 65.

Dodatkowo w razie wzrostu apetytu sprzętowego, wydaje mi się, że lekko używany młynek będzie można sprzedać z mniejszą "stratą" i szybciej niż ekspres.
« Ostatnia zmiana: 27 Listopad 2017, 09:43:28 wysłana przez Maciek »

Offline hlary Mężczyzna

  • Wiadomości: 626
    • Kancelaria Prawna
  • Ekspres: Bezzera Duo TOP MN i kawiarka elektryczna i Bialetti
  • Młynek: Nuova Simonelli MDX i Porlex Tall
Odp: pierwszy ekspres kolbowy - a wszystko przez Was!
« Odpowiedź #20 dnia: 28 Listopad 2017, 08:49:36 »
lepszy młynek i gorszy ekspres ma zawszę rację bytu,
Zdecydowanie większą niż lepszy młynek i lepszy ekspres ;) :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi