Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1516590 razy)

Offline Johnny_Malini Mężczyzna

  • Wiadomości: 180
  • Ekspres: V60, AP, FP, Chemex, kawiarka, tygielek, Brewista Smart Dripper, Clever Dripper
  • Młynek: Comandante C40 MK4 <- 1Zpresso Q2 <- Hario Skerton Plus
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7020 dnia: 08 Marzec 2021, 12:44:54 »
Odnośnie tych kaw specialty plus, jakiś czas temu dostałem od brata z Anglii taką oto kawę jak na zdjęciu. Była to zdecydowanie najlepsza kawa, jaką piłem, bogactwo aromatów i smaku ciężko opisać.
W takim przypadku doskonale rozumiem, co miał na myśli Antonio pisząc:

Trzeba sporej dozy wyrozumiałości, by starać się szukać tych wrażeń w "normalnych" kawach.

O ile dobrze pamiętam, 125g tej kawy kosztowało 15 funtów, ale kawa warta każdego funta  ;)
Więc tak, za podobne wrażenia jestem w stanie dać więcej.


Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7021 dnia: 08 Marzec 2021, 18:10:39 »
Kawy z "Ninety Plus" to już najwyższe wyżyny ;).

Offline MarcinK Mężczyzna

  • Wiadomości: 248
  • Ekspres: Quick Mill Carola PID, V60, AP, FP
  • Młynek: Aergrind, Kazak Tura, Niche Zero
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7022 dnia: 09 Marzec 2021, 19:15:27 »
@Antonio , czy Synestezja Red potrzebuje może więcej niż 7 dni leżakowania przed pierwszym użyciem? :) Pytam bo moja paczka z datą 01.03.2021 zachowuje się trochę nieokiełznanie ;).. chodzi i robi kawały, a oprócz tego nie chce się zgodzić na równomierną ekstrakcję.. czy z tymi ziarenkami trzeba się trochę inaczej obchodzić? Z Ariadną łatwiej mi idzie ;)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7023 dnia: 09 Marzec 2021, 19:23:40 »
No pewnie, że inaczej trzeba podejść. Red to nieco jaśniejsze palenie. Większa doza, większa temperatura, nieco dłuższy czas zaparzania...

Offline MarcinK Mężczyzna

  • Wiadomości: 248
  • Ekspres: Quick Mill Carola PID, V60, AP, FP
  • Młynek: Aergrind, Kazak Tura, Niche Zero
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7024 dnia: 09 Marzec 2021, 19:25:16 »
A 7 dni od wypalenia to nie za krótko dla tej mieszanki?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7025 dnia: 09 Marzec 2021, 22:03:46 »
Nie, raczej nie.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7026 dnia: 10 Marzec 2021, 11:04:48 »
Cześć! Zaparzyłem sobie dziś rano kilka moich kaw oraz Red z początku lutego. Porównanie jest dość jednoznaczne. Moje kawy są ciemniejsze, espresso zaparza się więc bez większego problemu, crema jest ciemna i cętkowana. Eli Red zaparza się podobnie, ale w efekcie espresso nie ma goryczy, jest owocowe, kwaskowate/słodkie, crema jest jaśniejsza ale również cętkowana. Jeśli przepływ wody przez kawowe ciastko wydaje Ci się niezbyt równomierny, to pewnie warto zadbać o równomierne ułożenie kawy w sitku, ale można się tym też zbytnio nie przejmować, bo efekt w filiżance (smak/aromat) moim zdaniem jest OK.

Przy okazji chciałem wspomnieć o takiej oto promocji. Prosta kawa z Nikaragui, ziarna ma ogromne i zdrowe. Przygotowałem blend dwóch dość różnych paleń, raczej mocnych: -->> Nikaragua 12. W cenie Ariadny.
Jeśli ktoś chce tylko spróbować, przetestować i znaleźć w tej kawie jakiś "plus", to chętnie odstąpię paczkę 150g gratis do zamówienia w naszym sklepie.
« Ostatnia zmiana: 10 Marzec 2021, 11:14:24 wysłana przez Antonio »

Offline MarcinK Mężczyzna

  • Wiadomości: 248
  • Ekspres: Quick Mill Carola PID, V60, AP, FP
  • Młynek: Aergrind, Kazak Tura, Niche Zero
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7027 dnia: 10 Marzec 2021, 11:11:20 »
No właśnie dziś spróbuję zwiększyć dozę i temperaturę jak sugerujesz. Wydawało mi się, właśnie, że dystrybucja całkiem dobrze mi wychodzi, ale może właśnie wyszły jakieś niedoskonałości  [emoji38].

A jakie masz na oko proporcje przy tej mieszance - tzn. 1:2, 1:2,5 ?

 

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7028 dnia: 10 Marzec 2021, 11:13:11 »
Zwykle z espresso postępuję jednakowo dla każdej z naszych kaw. Jedyną zmienną jest ilość kawy w sitku. Raczej 1:2.

BTW -- do zgarnięcia dwie ostatnie paczki Stormy Weather bez VAT ;).
« Ostatnia zmiana: 10 Marzec 2021, 11:17:34 wysłana przez Antonio »

Offline mazoor Mężczyzna

  • Wiadomości: 97
  • Ekspres: Astoria CKE
  • Młynek: Ceado E6P, Comandante
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7029 dnia: 10 Marzec 2021, 14:40:57 »

Przy okazji chciałem wspomnieć o takiej oto promocji. Prosta kawa z Nikaragui, ziarna ma ogromne i zdrowe. Przygotowałem blend dwóch dość różnych paleń, raczej mocnych: -->> Nikaragua 12. W cenie Ariadny.
Jeśli ktoś chce tylko spróbować, przetestować i znaleźć w tej kawie jakiś "plus", to chętnie odstąpię paczkę 150g gratis do zamówienia w naszym sklepie.

Namówiłeś🙈 wziąłem kilogram, żebym miał co pić czekając na kolejny wypał Brazylii Ecoagricoli :-)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7030 dnia: 19 Marzec 2021, 13:04:49 »
Dzięki :). Ciekaw jestem Twoich refleksji. Ta Nikaragua ma ogromne ziarna, podczas palenia nie zachwycała, nie zafrapowała niczym szczególnym, ale kilka dni po paleniu okazała się całkiem przyjemna jako poranne, pierwsze espresso.

Dawno mnie tu nie było, bo wciąż sporo czasu zajmuje mi transportowanie ciężkich ziaren w tę i we w tę. Palarnia kawy to nieustanne dźwiganie :(. Gdzieś tam pomiędzy kursami z workami i pudłami z kawą paloną, oprócz Nikaragui zrobiłem też podobną promocję na Espresso #3. To jest coś w rodzaju Chocolate Wave, a w zasadzie jeden z komponentów tegoż blendu. Połączenie świetnej Brazylii Santa Barbara z regionu Espirito Santo oraz Gwatemali Atitlan z upraw Finca Pampojila.

Wkrótce w sklepie pojawi się partia innej, ale naprawdę doskonałej Brazylii. W zasadzie może ona zastąpić wszystkie moje blendy razem wzięte. "Londrina" z upraw rodziny Naimeg, z kontrolowanej fermentacji. Bardzo to fajne i ciekawe, niezły odlot w espresso ;).

Offline mazoor Mężczyzna

  • Wiadomości: 97
  • Ekspres: Astoria CKE
  • Młynek: Ceado E6P, Comandante
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7031 dnia: 19 Marzec 2021, 17:09:59 »
Dzięki :). Ciekaw jestem Twoich refleksji. Ta Nikaragua ma ogromne ziarna, podczas palenia nie zachwycała, nie zafrapowała niczym szczególnym, ale kilka dni po paleniu okazała się całkiem przyjemna jako poranne, pierwsze espresso.
Jestem po pierwszym shocie dopiero, bo wcześniej na młynku była Brazylia Ecoagricola. Faktycznie duże te ziarna, musiałem sporo młynkiem pokręcić, żeby się wstrzelić w wystarczająco drobny przemiał. Używam sitka precyzyjnego Bezzery na 18g i takiej też dozy, pierwszy poprawny strzał wyszedł w 32 sekundy z uzyskiem 35.9g. Nie jestem dobry w smaki, ale postaram się opisać doznania, zanim będą kolejne próby smakowe jutro ;)
Smak nie jest kompleksowy, ale w moim odczuciu ma idealny balans pomiędzy goryczą a kwaskowatością. Coś jakby suszone owoce i kakao, bardzo podoba mi się posmak, bo jest długi, intensywny, jak po zjedzeniu kostki mocno gorzkiej czekolady- to dla mnie sygnał, że chyba trafiłem z przemiałem, bo jak źle trafię to posmak mówi do mnie: "po co tyś to pił w ogóle". W zapachu przypomina mi coś pomiędzy marcepanem, piernikiem i aromatem migdałowym.
I najważniejsze: bardzo mi smakuje ;) Trudno się nie zgodzić ze stwierdzeniem "całkiem przyjemna na poranne, pierwsze espresso". Mi espresso zawsze smakuje bardziej rano niż po południu, więc jak teraz mi smakowała, to rano dopiero będzie smakować ;D

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7032 dnia: 20 Marzec 2021, 17:34:53 »
To się cieszę :). Tak, ta Nikaragua wymaga dużo drobniejszego zmielenia. To ewenement wśród moich kaw.

A tutaj wspomniana nowość z ostatniego brazylijskiego fermentu: -->> Londrina. Może na wyrost stwierdziłem, że jest to lepsze niż wszystkie moje mieszanki. Aż tak to nie ;). Jest to bardzo dobra kawa, jak na Brazylię rewelacyjna -- nie potrzeba już niczego do niej dodawać, jest super.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7033 dnia: 23 Marzec 2021, 13:47:44 »
Codziennie zaparzaliśmy wspomnianą Londrinę jako espresso. Jest super,  nowa fala z Brazylii :). Czegoś takiego jeszcze nie mieliśmy u siebie.

Polecam też wcześniej wspomnianą mieszankę Espresso #3. Jest to fajne i rasowe espresso. Tym razem bez VAT :szampan: -->> Espresso #3

Offline mazoor Mężczyzna

  • Wiadomości: 97
  • Ekspres: Astoria CKE
  • Młynek: Ceado E6P, Comandante
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7034 dnia: 23 Marzec 2021, 18:48:01 »
Codziennie zaparzaliśmy wspomnianą Londrinę jako espresso. Jest super,  nowa fala z Brazylii :). Czegoś takiego jeszcze nie mieliśmy u siebie.

Polecam też wcześniej wspomnianą mieszankę Espresso #3. Jest to fajne i rasowe espresso. Tym razem bez VAT :szampan: -->> Espresso #3

Ostatnio fajne promocje robisz 😁 zamówiłem kilogram, jak skończę Nikaraguę i Ecoagricole to będzie kolej na to. Bardzo jestem ciekaw jaki będzie smak dawać ta gwatemala.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi