Forum > Młynki

Kinu M47

(1/159) > >>

tored:
Temat o maleństwie z rodziny młynków ręcznych
Prezentuje się on tak :


Informacje:
Waga: 1060g
Wysokość: 220 mm
Średnica: 70 mm

Opis (autorski :P ):
Kinu M47 w całości (wyłączając plastikowy zbiornik na zmieloną kawę i dwa elementy pomocnicze) wykonany jest z metalu. Prawie wszystkie elementy mogą zostać z młynka wyjęte, następnie bez większych problemów osadzone ponownie. Według producenta tolerancje wynoszą 0,02 mm (w co jestem w stanie uwierzyć po kilkukrotnym rozłożeniu i złożeniu tej maszynki). Regulacja grubości mielenia odbywa się poprzez obroty specjalną skalą znajdującą się w górnej części młynka (regulacja bezstopniowa!). Najłatwiej odwoływać się do kropki występującej na mocowaniu korby. Aby ułatwić cały proces producent do zestawu dołącza metalowy bolec, z którego ja osobiście jednak nie korzystam (nie jest to konieczne). Wkręcenie korby powoduje zablokowanie mechanizmu zmiany grubości mielenia. Ciekawym udogodnieniem jest wystąpienie plastikowego "opieracza" do palca, który można wykorzystać, aby ustabilizować uchwyt.
Całość jest niesamowicie solidna, ciężka i stabilna. Wyposażona w stalowe żarna o średnicy 47mm.

Wady:
- sposób wsypywania ziaren
- instrukcja jedynie w języki niemieckim
- plastikowy pojemnik na zmielone cząstki
- nieintuicyjny sposób regulowania grubości przemiału (przestaje być wadą, gdy mielący zapozna się z tym jak cały proces przebiega)

Zalety:
-jakość przemiału (w odniesieniu do tańszych młynków - wilfa, encore - przeskok jest wyraźnie "widoczny")
- 10 lat gwarancji
- w 95% metalowa konstrukcja
- lepiej rozwiązana niż u konkurencji zmiana grubości przemiału (ale dopiero po zapoznaniu się z zasadami!) rozwiązanie jest podobne do tego z Knocka
- możliwość praktycznie całkowitego rozebrania młynka
- praktycznie zerowa retencja
- produkcja w europie

Przydatne informacje (wszystko zależy od kawy i innych czynników - proponowane wartości są jedynie poglądowe i mają za zadanie ułatwić start. 2.3 = 2 pełne obroty i cyfra 3 na kropce)
- Espresso 0.75-1.3 (duża zależność od maszyny)
- Drip (250 ml) 2.2-2.9
- French press - 4.0

Jak tylko przypomni mi się coś ciekawego, ważnego to będę tutaj dodawać informacje.

Instrukcja zmiany grubości przemiału (przy zupełnie rozłożonym młynku). Dla modyfikacji przy już złożonym młynku wystarczy zdjąć korbę i powtórzyć punkty 7-8.
1. Osadzić żarna i sprężynę na wale
2. Wsadzić wał do obudowy młynka
3. W górnym otworze umieścić metalowy element ze skalą
4. Trzymając wał z osadzonymi żarnami dokręcić do oporu element ze skalą
5. Wsadzić mocowanie korby w sposób, aby kropka była dokładnie (+/- kreskę) na oznaczeniu 0. Jeżeli nie jesteś w stanie tego zrobić powtórz punkty 1-5, ponieważ coś zrobiłeś źle
6. Trzymając wał od spodu poluzuj zacisk żaren (obracając elementem ze skalą).
7. Trzymaj za mocowanie korby i obracaj elementem (lub odwrotnie) do uzyskania odpowiednej wartości na skali
8. Wsadź korbę, przymocuj ją za pomocą ostatniego elementu, który pozostał nieużyty.

Sposób składania na zdjęciach - jakość nie jest perfekcyjna, ale myślę, że i tak pomoże :)
https://goo.gl/photos/TvBwMSEj6UAttGWV7

Expel:
Do comandante masz jakieś porównanie?

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

tored:

--- Cytat: Expel w 20 Luty  2017, 20:04:15 ---Do comandante masz jakieś porównanie?


--- Koniec cytatu ---

Postaram się zrobić porównanie w marcu.
Conajmniej 4-5 kaw, różne palarnie, ślepe testy.
Umówiłem się już wstępnie ze znajomym, kwestia znalezienia odrobiny czasu przez obie strony.

Expel:
Świetnie, czekam z niecierpliwością, bo jeden z nich kupie

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Felix:
W jaki sposób zamocowany jest pojemnik na zmielone ziarno?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej