Autor Wątek: Gaggia Classic  (Przeczytany 105336 razy)

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1312
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Gaggia Classic
« Odpowiedź #45 dnia: 01 Grudzień 2018, 13:23:44 »
No tak to wiem.
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Gaggia Classic
« Odpowiedź #46 dnia: 01 Grudzień 2018, 15:54:13 »
Będę zamawiał od nich drugi prysznic do Robota. Jak chcesz to mogę domówić uszczelki dla Ciebie. Wysyłka samego prysznica 5 USD. Pewnie dodanie uszczelki nic nie zmieni.

Offline minero

  • Wiadomości: 311
    • Coffee after pizza blog
  • Ekspres: Gaggia Classic 2018/19, AeroPress, Bialetti Venus 2TZ, Bodum FrenchPress, Hario V60.
  • Młynek: Eureka Mignon SD, Macap M5D, Hario Skerton.
Odp: Gaggia Classic
« Odpowiedź #47 dnia: 12 Grudzień 2018, 11:24:57 »
Ja wlasnie zamowilem u Michala nowego classica. Czekam na dostawe, oczywiscie to bedzie moj pierwszy. Mysle ze do czasu gwarancji nie ma sensu nic modyfikowac nie? cos poelcicie do niej na poczatek zeby nie jechac na seryjnym i niepotrzebnie sie nie wkurzac? NPF?

Offline gniewko Mężczyzna

  • Wiadomości: 112
  • Ekspres: Oscar II/Aeropress/FrenchPress
  • Młynek: Rancilio Kryo OD
Odp: Gaggia Classic
« Odpowiedź #48 dnia: 20 Grudzień 2018, 23:34:59 »
Do mnie dotarła nowa Gaggia Classic z Konesso.
@Michal
Wielkie dzięki za porady na priv i mega szybką przesyłkę przed świętami.

Napiszę coś więcej po pierwszych kawach - chociaż to mój pierwszy ekspres z prawdziwego zdarzenia :-) OPV musi być bo jest rurka odprowadzająca - natomiast brak informacji o backflushu w manualu.

Nie mam zbyt dużo doświadczenia. Jest sens robić mod OPV 9bar już na samym początku?

Poprzednio używałem Saeco Poemia z wybebeszonym super crema w PF. Po zakupie Mazzer SJ już dało się odczuć różnicę (poprzednio Hario Skerton skręcony na max) I pojawiła się gęsta crema.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Gaggia Classic
« Odpowiedź #49 dnia: 21 Grudzień 2018, 07:37:47 »

Nie mam zbyt dużo doświadczenia. Jest sens robić mod OPV 9bar już na samym początku?

To nie mod tylko regulacja :). Według mnie warto. Moje doświadczenie z v1 jest takie, że jak zmniejszyłem z tych 12-13 bar do 9, to dało bardzo duży skok w smaku kawy i ustabilizowaniu ekstrakcji.

Offline gniewko Mężczyzna

  • Wiadomości: 112
  • Ekspres: Oscar II/Aeropress/FrenchPress
  • Młynek: Rancilio Kryo OD
Odp: Gaggia Classic
« Odpowiedź #50 dnia: 21 Grudzień 2018, 09:45:37 »
Jestem po pierwszej kawie.

Nie udało mi się zrobić takiej crema jak w poprzednim ekspresie - pewnie kwestia samej kawy, trochę czasu już stoi (na pewno dłużej niż 14 dni od wypalenia :-)).

Czy zostawiacie kawę w hopperze na dłużej ?

UJK-MP!

  • Gość
Odp: Gaggia Classic
« Odpowiedź #51 dnia: 21 Grudzień 2018, 10:08:34 »
@gniewko w hopperze też wietrzeje, ja zostawiam w oryginalnym opakowaniu i systematycznie dosypuje na kilka porcji, chociaż przy otwieraniu opakowania też wietrzeje, ale chyba mniej niż w hopperze.

Gratuluję zakupu nowej Gaggii, i czekamy na wrażenia, które będą pomocne dla kawoszy, którzy rozpoczną swoją przygodę z pierwszą prawdziwą kolbą.

Mazzer + GC to jest właściwa kolejność w kompletowaniu sprzętu pod esppresso  :poklon:
« Ostatnia zmiana: 21 Grudzień 2018, 10:11:01 wysłana przez UJK-MP! »

Offline Henry Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: Sage Dual Boiler BES920, Gaggia Classic "Automat" (mod), Cafe phin
  • Młynek: Baratza Sette 270, Kazak Tura, MYM54
Odp: Gaggia Classic
« Odpowiedź #52 dnia: 21 Grudzień 2018, 11:16:13 »
Czy zostawiacie kawę w hopperze na dłużej ?

Też trzymam niedużą porcję na kilka dni i dosypuję. Choć ja akurat nie jestem fanem super świeżych kaw.
Regulację OPV zrób od razu - to proste i przydatne.

Offline mjanowski

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Gaggia Classic 2019
  • Młynek: Baratza Vario
Odp: Gaggia Classic
« Odpowiedź #53 dnia: 01 Styczeń 2019, 21:28:02 »
Też dostałem tuż przed nowym rokiem przesyłke z konesso.pl. Dzięki za dołączoną świeżą kawkę, spodziewałem się czegoś bardziej zwietrzałego, a tu data palenia sprzed 2 tygodni. Ręka mi już trochę odpada od mielenia ręcznego, więc czekam na Vario i testuję dalej.

Odzywa się we mnie też od razu wewnętrzny majsterkowicz i już bym coś w Classiku modyfikował. Co na początek? OPV?

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Gaggia Classic
« Odpowiedź #54 dnia: 01 Styczeń 2019, 23:02:01 »
Ustaw OPV na 9 bar (10 bar na ślepym sitku). Duża zmiana w smaku kawy. Potrzebujesz podłączyć manometr do grupy - tu można fajnie pomaszerować ;).

Offline mjanowski

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Gaggia Classic 2019
  • Młynek: Baratza Vario
Odp: Gaggia Classic
« Odpowiedź #55 dnia: 01 Styczeń 2019, 23:22:44 »
A ten nowy plastikowy OPV jest w ogóle regulowany? Czy trzeba będzie go najpierw wymienić.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Gaggia Classic
« Odpowiedź #56 dnia: 02 Styczeń 2019, 00:53:16 »
Rzeczywiście - OPV plastikowe identyczne co w Gaggia Baby. No to jak chcesz pomajsterkowac, to kupuj regulowane OPV i jedziesz z koksem:
https://gaggiaclassicmods.blogspot.com/2016/11/gaggia-new-babby-dose-tym-razem-montaz.html?m=1

Lub tu:
https://gaggiaclassicmods.blogspot.com/2015/05/troche-z-innej-beczki-czyli-gaggia-new.html?m=1

Według mnie gra warta świeczki, największa zmiana w jakości kawy z Classica to zmniejszenie ciśnienia na grupie właśnie.

W ogóle polecam ten blog. Chłopak rozbiera Classica na czynniki pierwsze i tłumaczy jak robić mody „jak chłop krowie na rowie”.

Offline mjanowski

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Gaggia Classic 2019
  • Młynek: Baratza Vario
Odp: Gaggia Classic
« Odpowiedź #57 dnia: 02 Styczeń 2019, 01:00:13 »
Blog znam :). Zanim się zabiorę za robotę to chciałbym pomierzyć ciśnienie stockowego OPV. Można gdzieś w Warszawie taki PF z manometrem wypożyczyć?

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Gaggia Classic
« Odpowiedź #58 dnia: 02 Styczeń 2019, 11:19:22 »
Miałem zamocowany na stockowej kolbie, ale sprzedałem kolbę razem z moim Classikiem. Jak masz zapasową kolbę (bo np. używasz NPFa), to na alle kupisz manometr glicerynowy za około 50pln, do tego kolanko, teflon i gotowe. Nowa kolba z manometrem kosztuje ~300pln.

Jeśli Classik wciąż ma wsparcie dla ESE pods to prawie na pewno ciśnienie będzie w okolicach 14 bar ustawione.

Offline minero

  • Wiadomości: 311
    • Coffee after pizza blog
  • Ekspres: Gaggia Classic 2018/19, AeroPress, Bialetti Venus 2TZ, Bodum FrenchPress, Hario V60.
  • Młynek: Eureka Mignon SD, Macap M5D, Hario Skerton.
Odp: Gaggia Classic
« Odpowiedź #59 dnia: 08 Styczeń 2019, 12:29:14 »
Tez nabylem przed swietami nowego classica. Wiem ze warto na pewno zmienic uszczelke grupy do czego sie przymeirzam na silikon. Czyli mowicie ze wazne by obnizyc cisnienie... ten zawor bedzie pasowal do tej nowej? jak wyglada sprawa gwarancji z taka przerobka?
Myslalem tez o instalacji manometru ale widze ze wrzucili logo na srodek i juz nie bardzo jest gdzie go zamontowac :D
Strasznie wkurza mnie drganie plastikowych elementow podczas parzenia, ktos cos z tym dzialal by to jakos wyciszyc?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi