Autor Wątek: Gaggia Classic  (Przeczytany 97574 razy)

Offline stefunk

  • Wiadomości: 272
  • Ekspres: Rancilio Epoca DE 2GR, Lelit MaraX
  • Młynek: Mazzer, GnIOTA, Xeoleo, 1zpresso JX-PRO
Odp: Gaggia Classic
« Odpowiedź #15 dnia: 31 Lipiec 2017, 11:17:04 »

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Gaggia Classic
« Odpowiedź #16 dnia: 31 Lipiec 2017, 13:36:18 »
1. musisz usprawnić zasilanie eleiminując aufo-off

2. poczytaj - http://www.gaggiausersgroup.com/index.php/topic,1402.0.html

3. da się zrobić samemu, można tez gotowca kupić
LMWDP #469

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Gaggia Classic
« Odpowiedź #17 dnia: 31 Lipiec 2017, 13:45:13 »
Fajny opis, tyle że gość skarży się na bardzo duży przerzut temperatury (doradza robić flush chłodzący), a nic nie wspomina (bo pewnie o tym nie wie) o ustawieniu parametrów PIDa.
Przy dobrze ustawionym PIDzie nie powinno być przerzutu (albo może być minimalny).

Offline stefunk

  • Wiadomości: 272
  • Ekspres: Rancilio Epoca DE 2GR, Lelit MaraX
  • Młynek: Mazzer, GnIOTA, Xeoleo, 1zpresso JX-PRO
Odp: Gaggia Classic
« Odpowiedź #18 dnia: 31 Lipiec 2017, 14:49:53 »
DrUsagi, a czym się różni gotowiec za 110 dolarów od tego zestawu za 30 dolarów?

Ustawienia PID'a znalazłem tu:

https://www.reddit.com/r/Coffee/comments/20jre7/how_to_pid_a_gaggia_classic_the_right_way/

nie wiem czy to się nadaje do wszystkich...

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Gaggia Classic
« Odpowiedź #19 dnia: 31 Lipiec 2017, 15:39:44 »
Do gotowca masz instrukcję i w sumie montaż zajmuje krócej, nie musisz nic wymyślać, kombinować. Taka droga na skróty. Może i sama jednostka jest jakoś trwalsza. Masz szansę rozbudować system o preinfuzję i kontrolę pary ;)

Jeśli masz pojęcie o elektryce to zestaw Aubera dasz radę zrobić dużo taniej.

Wpis z ustawieniami wydaje się starszy niż nowa Gaggia (2015) więc to raczej nie parametry pod nią. Poza tym ja uważam, że pida trzeba dostroić pod siebie.
LMWDP #469

Offline stefunk

  • Wiadomości: 272
  • Ekspres: Rancilio Epoca DE 2GR, Lelit MaraX
  • Młynek: Mazzer, GnIOTA, Xeoleo, 1zpresso JX-PRO
Odp: Gaggia Classic
« Odpowiedź #20 dnia: 24 Sierpień 2017, 13:55:56 »
PID założony, jakaś godzinka roboty. Najwięcej problemów z podłączeniem zasilania, ale po chwili z multimetrem wpiąłem się pod panel z przyciskami i wszystko działa. Pewnie teraz przydałaby się kalibracja, ale jedyne co jestem w stanie zrobić to auto kalibracja, ktoś może ustawiał C100 i chce się podzielić?

Offline stefunk

  • Wiadomości: 272
  • Ekspres: Rancilio Epoca DE 2GR, Lelit MaraX
  • Młynek: Mazzer, GnIOTA, Xeoleo, 1zpresso JX-PRO
Odp: Gaggia Classic
« Odpowiedź #21 dnia: 25 Sierpień 2017, 10:26:19 »
Option -Setting- Explanation
AL1 -000.0- Alarm 1
ATU -0000- Auto-tune
P -12.3- Proportional Band
I -88- Integral Time
d -22- Derivative Time
AR -51- Anti Reset Wind-up
R -2- Heat Side Proportioning
SC -000.0- ????
LCK -1000- Set Data Lock

-------------------------------------------------

Option -Setting- Explanation
COD - 0000 - ????
SL1 - 1000 - Input Type
SL2 - 0000 - Temperature Type and Cooling Type
SL3 - 0000 - ????
SL4 - 0000 - Alarm 1 Type
SL5 - 0000 - Alarm 2 Type
SL6 - 0001 - ????
SL7 - 0000 - ????
SL8 - 0000 - ????
SL9 - 0000 - ????
SL10 - 1001 - ????
SL11 - 0000 - ????

-------------------------------------

SLH - 100 - Setting Limiter High
SLL - 000.0 - Setting Limiter Low
PGdP - 3 - ????
oH - .2 - Differential Gap Setting
dF - 1 - ????

Chodzi o te wszystkie ustawienia, jak narazie wiem tylko, że SL1 musi być ustawione na 0, dla mojego typu termopary K

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Gaggia Classic
« Odpowiedź #22 dnia: 31 Sierpień 2017, 15:10:12 »
Dysza spieniania - widzę są teraz dysze V3 i V4 od Rancilio Silvia, orientujecie się czy pasują/ które pasują do Gaggi Classic z przed 2014 (czyli wersja pierwsza)

Offline maurer-m1

  • Wiadomości: 6
Odp: Gaggia Classic
« Odpowiedź #23 dnia: 04 Grudzień 2017, 19:14:52 »
Witam Szanowne Grono!
To mój pierwszy post na tym forum, choć obserwuje je już od 2-3 mcy.
Zwracam się do Was z pewnym pytaniem (jak każdy nowy)- w końcu to "przez Was" muszę kupić prawdziwy ekspres i przez Was nie smakuje mi już napój z Krupsa EA8cośtam:)
W każdym razie wyczytałem na stronie coffeeitalia.co.uk, że Classic ma teraz boiler 250 ml ze stali nierdzewnej i dwie grzałki ... Czy to tylko wersja coffeeitalia.uk czy Gaggia C. po prostu tak ma od jakiegoś czasu (od kiedy?), ale nikt ,ani tu na forum ani na stronach sklepów, się tym specjalnie nie chwali ....

Mam teraz poważny dylemat ... już miałem w koszyku Ascaso Arc za 1070 zł z przesyłką (nowy ze sklepu - przyznacie, że cena super), ale ta Gaggia za ok.1200 zł z boilerem 250ml popsuła mi szyki...

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Gaggia Classic
« Odpowiedź #24 dnia: 04 Grudzień 2017, 20:16:43 »
Ja bym z tą Gaggia zachował ostrożność
http://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=4380.0

Poczytaj więcej o Gaggii 2015, a wszystko stanie się jasne.
LMWDP #469

Offline Remogiusz

  • Wiadomości: 45
  • Ekspres: Gaggia Classic
  • Młynek: Ascaso i-1 mini
Odp: Gaggia Classic
« Odpowiedź #25 dnia: 10 Wrzesień 2018, 21:35:42 »
Witajcie!
Nie rozpoczynam nowego wątku ponieważ tu jest już kilka informacji na temat tego ekspresu.
Z espresso przygodę zacząłem jakieś 10 lat temu na innym forum- ale mniejsza z tym. Najpierw była stara Gaggia Espresso i i2-mini  oraz metody alternatywne ale po studiach ;-) zacząłem zbierać na nowy ekspresik. Wybór padł na Rocketa no i trzeba było wymienić młynek więc poszedłem w  Mazzera. Stara Gaggia sprzedana a i-mini gdzieś w piwnicy się ostał bo jakoś mi go żal było za bezcen sprzedawać...
Po dłuższym czasie, z nowym sprzętem zorientowałem się, że piję espresso właściwie tylko w weekendy gdy jest czas na spokojne nagrzanie grupy, bojlera, kolby... a w tygodniu piję przelewową z jakiegoś ekspresu za 150 zł.
Koniec z tym. Rocket jakieś pół roku temu poszedł na sell razem z młynkiem.
Niestety czasem brakowało mi tego sobotniego rytuału rozgrzewania, głaskania, flushowania, dobierania przemiału.

I wiecie co?
Kupiłem 2 tyg temu Classica- tak, tego złego, niedobrego Classica co to w środku nic nie ma tylko blachę i tekturę (czytając o nim opinie można tak wywnioskować). Do tego z piwnicy wyciągnąłem i-mini. Dopiero teraz stwierdziłem, że to jest to. Wstaję rano, włączam ekspres, idę się ogarnąć, po 15 min wszystko nagrzane, mielę, strzelam espresso, mielę robię coś-na-kształt-cappuccino do kubka termicznego na drogę i... jestem mega zadowolony.
Czasem historia musi zatoczyć koło, żeby człowiek zrozumiał, że nie zawsze jest mu potrzebne "coś  więcej". Taki prosty zestaw jak i-mini i nową Gaggia Classic w połączeniu z dobrym ziarnem, odpowiednim tamperem, prostym odbijakiem i npf-em potrafią serio zrobić przyjemne rzeczy.
Oczywiście, że trzeba pokombinować z temperaturą, oczywiście, że trzeba włączyć ją ponownie po 10 min (bo w parlamencie europejskim nie mają co robić i wymyślają coraz to nowe pierdoły), oczywiście, że bojler nie ma 2 litrów ale wolę ograniczyć espresso z "super" do "smacznego" żeby mieć kiedy je wypić :-)


Na koniec dodam kilka rzeczy niezbyt oczywistych na temat tego nowego modelu (niezbyt oczywistych bo sam ich szukałem). Raz. Produkcja. Przeczytalem w czeluściach internetów, że produkcja to Rumunia. Mój model jest Made in Italy (zdjęcia- załącznik). Dwa. Sprawdzałem na manometrze podłączonym do kolby ciśnienie. U mnie jest równe 10 barów. Trzy. W końcu jest dysza do spieniania obracana o 360 stopni. Spienianie mleka do konsystencji microbubbles jest bardzo proste i choć myślałem przed zakupem samej Gaggii o zakupie od razu innej dyszy to na razie od tego odejdę bo mi wystarczy ta fabryczna.
Generalnie, po 2 tygodniach wcale nie brakuje mi solenoidu, opv ani innyrz rzeczy. W sitku nie było "błota" ani razu, ciasteczka fajnie się odbijają...
W sumie to nie wiem co jeszcze pisać więc jakby ktoś miał jakieś pytania to zapraszam na PW bo jestem "na świeżo" po poszukiwaniu ;-)

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Gaggia Classic
« Odpowiedź #26 dnia: 04 Październik 2018, 12:23:32 »
Troche informacji o nowej Gaggii Classic ktora to ma wejsc na rynek juz w tym miesiacu.
Z wiekszych zmian - powraca zawor trojdrozny, nowa dysza do spieniania mleka, boiler ze starego Classica czyli mozna zalozyc ze Aluminium tylko nie pochwalili sie jaka pojemnosc, produkcja wraca do Włoch.. w wersji dla EU pozostaje jednak automatyczne wylaczanie ekspresu.

https://www.gaggiadirect.com/gaggia-classic-2018.html






« Ostatnia zmiana: 04 Październik 2018, 12:32:52 wysłana przez k3lt »

Halik

  • Gość
Odp: Gaggia Classic
« Odpowiedź #27 dnia: 29 Październik 2018, 20:00:24 »
Paaanyy, przeglądam sobie różne aukcyjne portale i trafiłem na ekspres Gaggia Classic, ale w takim kolorze złota/mosiądzu.
Zaraz poszukam zdjęcia.
Mam:


To jest jakaś limitowana wersja i jeśli tak, to różni się czymś od klasycznej, poza samym kolorem?

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Gaggia Classic
« Odpowiedź #28 dnia: 29 Październik 2018, 20:18:41 »
Podobno pozłacana, limitowana edycja z przełomu wieków.
LMWDP #469

Offline oenomaos Mężczyzna

  • Wiadomości: 50
  • Ekspres: Lelit Anna PL41TEM + Gaggia Baby Dose + Moccamaster GCS
  • Młynek: Compak K3 Advanced Touch, Ceado 37s
Odp: Gaggia Classic
« Odpowiedź #29 dnia: 30 Październik 2018, 19:36:02 »
ktoś miał już styczność z tą nową Gaggią? na konesso juz jest z tego co widzialem

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi