Autor Wątek: Nuova Simonelli Oscar II  (Przeczytany 131575 razy)

Offline dembiec Mężczyzna

  • Wiadomości: 239
  • Ekspres: NS Musica
  • Młynek: F64 Evo
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #450 dnia: 30 Styczeń 2021, 21:14:30 »
Hej
wycieka od dolu przy backflushu i nawet jak sie konczy shot jest takie dziwny dzwiek wystrzalu wody i cieknie pod tacka.. Nie mam opv, nic nie bylo modyfikowane
No to jest ta brudna woda po szocie co miała kontak z kawa w kolbie:). Jest wszystko ok tak ma być:)

Offline gniewko Mężczyzna

  • Wiadomości: 112
  • Ekspres: Oscar II/Aeropress/FrenchPress
  • Młynek: Rancilio Kryo OD
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #451 dnia: 10 Luty 2021, 01:32:22 »
Na Elektrosie jest wersja z OPV, ale za 764 EUR, wydaje się lekko przegięta. Coffeeitalia zwykły stoi za 3k.

Offline gniewko Mężczyzna

  • Wiadomości: 112
  • Ekspres: Oscar II/Aeropress/FrenchPress
  • Młynek: Rancilio Kryo OD
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #452 dnia: 02 Marzec 2021, 10:46:00 »
Kupiłem Oscara cieszę się jak dziecko dlatego postanowiłem się podzielić tą informacją. Wersja OPV + Sirai z Elektros. Dobrałem prysznic IMS, mam nadzieję, że mi od razu go zamontują. Niestety, EUR teraz wysoko stoi. Zaczynam nowy rozdział myślę, że sporo nauki przede mną po przesiadce z GC.

Offline gniewko Mężczyzna

  • Wiadomości: 112
  • Ekspres: Oscar II/Aeropress/FrenchPress
  • Młynek: Rancilio Kryo OD
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #453 dnia: 02 Marzec 2021, 10:49:13 »
Czy ktoś używa programatora czasowego? Czy włączanie i wyłączanie nagłe z prądu nie zaszkodzi elektronice Oscara? Zakładam, że włącznik ekspresu musi być ciągle w pozycji on. Czy ktoś szczególnie poleca jakiś model programatora?

Offline DonPietro

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Nuova Simonelli Oscar II
  • Młynek: Eureka Mignion Specialita
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #454 dnia: 02 Marzec 2021, 10:56:11 »
Czy ktoś używa programatora czasowego? Czy włączanie i wyłączanie nagłe z prądu nie zaszkodzi elektronice Oscara? Zakładam, że włącznik ekspresu musi być ciągle w pozycji on. Czy ktoś szczególnie poleca jakiś model programatora?
Ja używam gniazdka wifi w sumie odkąd mam Oskara ( prawie rok ) I nic się nie dzieję. Gniazdko budżetowe kupione na ebuy ma opcje programatora albo z telefonu można włączyć lub wyłączyć. Polecam takie rozwiązanie

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka


skansen

  • Gość
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #455 dnia: 02 Marzec 2021, 11:00:49 »
Czy ktoś szczególnie poleca jakiś model programatora?

Z używanych przeze mnie/znajomych/rodzinę sterowników mogę polecić sterowniki WiFi Tuya Neo (w wersji 16A) i TP-Link. Ewentualnie bardziej rozbudowane rozwiązania ZigBee które jednak wymagają bramki - Tuya/Blitzwolf lub Ikea. Więcej o sterownikach można przeczytać w wątku https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=974.0

Offline gniewko Mężczyzna

  • Wiadomości: 112
  • Ekspres: Oscar II/Aeropress/FrenchPress
  • Młynek: Rancilio Kryo OD
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #456 dnia: 02 Marzec 2021, 11:06:32 »
Dziękuję Wszystkim

Offline MarcinWu

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: Izzo Alex Duetto III
  • Młynek: Timemore Sculptore 078s
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #457 dnia: 26 Lipiec 2021, 20:40:13 »
Dzień dobry,

Programował ktoś przyciski w Oscarze? Na jaki maksymalny czas można je zaprogramować? Nie mam opv i bywa, ze niektóre szoty z początku lecą dość wolno, bywa też, że zanim zacznie lecieć kawa, to mija dość znaczny czas, a przez to ekspres odłącza pompę czasem zbyt wcześnie i brakuje mi tych dodatkowych 10 sekund.

Przykład: mija kilkanaście sekund od włączenia przycisku do momentu pojawienia się pierwszych kropel wypływających z PF, od pierwszych kropel liczę czas mija jakieś 18 sekund, kawka leci dobrze i nagle ekspres się wyłącza i mamy under. Oczywiście nie zdarza się tak przy każdej kawie, raczej większość leci wporzo. Potrafi się tak zadziać przy trudniejszej do wymasterowania kawce. Ostatnio przy Brazylii Copacabana od 19 grams. I gdyby ekspres dociągnął do końca to miałbym porządane 1:2 i czas w okolicach 26-28 sekund. A tak musiałem mielić troszkę grubiej, zwiększyć dozę i ratio, ale to już nie jest to, co oczekiwałbym od tej kawy, bo próbowałem jej w kawiarni i wiem czego się spodziewać :)

Domyślam się, że gdyby przyciski nie były programowane czasowo, to udałoby mi się uzyskać odpowiednie szoty przy tych bardziej wymagających ziarnach. Z chęcią bym się pozbył tego programowania lub ustawił program na absurdalnie długi czas, żeby wyłączyć pompę kiedy mi się tylko podoba, ale nie wiem czy tak się da.

skansen

  • Gość
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #458 dnia: 26 Lipiec 2021, 22:25:24 »
Ustaw przycisk pojedynczej dozy na optymalny, często używany czas a drugi na najdłuższy możliwy. Będziesz manualnie przerywał ekstrakcję korzystając z drugiego przycisku. To dość częsta praktyka, działa w większości znanych mi ekspresów więc zakładam, że u Ciebie również...
« Ostatnia zmiana: 26 Lipiec 2021, 22:34:23 wysłana przez skansen »

Offline Jedreq Mężczyzna

  • Wiadomości: 20
  • Ekspres: Aeropress, Kazak Rota, V60, Origami, Kalita, Ascaso Steel Uno Prof Pid
  • Młynek: Wilfa Svart, Comandante, Niche Zero
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #459 dnia: 24 Sierpień 2021, 12:15:02 »
Kupiłem używanego i podobno sprawnego Oscara II ale po uruchomieniu z zaworu nad bojlerem wydobywa się para oraz słychać syczący dźwięk (po około 5-10min od  uruchomienia)
Nie wiem czy coś się wydarzyło podczas transportu ale na ten moment mam ekspres, który nie działa poprawnie.
Na priva mogę wysłać filmik ponieważ nie mogę tu wrzucić linka do yt
Byłbym wdzięczny za wskazówki co to może być,
Dzieki!
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpień 2021, 12:20:37 wysłana przez Jedreq »

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2394
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #460 dnia: 24 Sierpień 2021, 12:24:11 »
Nie widzę dokładnie ale czy to nie jest czasami zawór bezpieczeństwa? Nie ma tam elementu który po naciśnięciu zmniejsza ciśnienie w bojlerze? W takie miejsca w transporcie lubi podejść odrobina kamienia, może wystarczy nim kilka razy poruszyć a może wymaga demontażu.

Offline Celdur Mężczyzna

  • Wiadomości: 66
  • Ekspres: ACS Vesuvius
  • Młynek: 1Zpresso JE-Plus; Eureka Mythos Plus
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #461 dnia: 24 Sierpień 2021, 13:02:09 »
To wygląda na zawór bezpieczeństwa, ma być otwarty mniej więcej do momentu zagotowania wody w bojlerze. Chwilę przed zamknięciem może odrobinę syczeć oraz przepuszczać parę. Jeżeli cały czas syczy i przepuszcza parę, to jest zablokowany.

Offline MSL

  • Wiadomości: 699
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #462 dnia: 24 Sierpień 2021, 13:08:17 »
Na priva mogę wysłać filmik ponieważ nie mogę tu wrzucić linka do yt

Wrzuć jako zwykły tekst, dodając np. spacje w jednym lub kilku miejscach, aby nie był rozpoznawany jako link, przejdzie. Będzie łatwiej ocenić i poradzić.

Offline Jedreq Mężczyzna

  • Wiadomości: 20
  • Ekspres: Aeropress, Kazak Rota, V60, Origami, Kalita, Ascaso Steel Uno Prof Pid
  • Młynek: Wilfa Svart, Comandante, Niche Zero
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #463 dnia: 24 Sierpień 2021, 13:16:12 »
Na priva mogę wysłać filmik ponieważ nie mogę tu wrzucić linka do yt

Wrzuć jako zwykły tekst, dodając np. spacje w jednym lub kilku miejscach, aby nie był rozpoznawany jako link, przejdzie. Będzie łatwiej ocenić i poradzić.
Faktycznie wystarczylo pare razy puknac srubokretem i cos sie odlokowalo. Teraz trzyma cisnienie. Dzieki za wskazowki!
youtube. com/watch?v=5k2rB30Xqco
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpień 2021, 13:18:29 wysłana przez Jedreq »

Offline oskarp

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: NS Oscar 2
  • Młynek: Mignon
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #464 dnia: 27 Wrzesień 2021, 14:43:06 »
Cześć wszystkim!

Czy spotkał się ktoś z problemem małej ilości wody podawanej na grupie w NS Oscar II?

Z tego co czytałem to Oscar bez kolby powinien dawać ok 220ml wody w 30s. U mnie obecnie jest to ok 25ml wody w 30s  (czysta woda, nie uzysk :D).

Problem pojawił się gdy ekspres stał ok 2 tygodnie. Po zdjęciu prysznica i dyfuzora dzieje się to samo. Spróbowałem zrobić backflusha z caffizą ale bez zmian (swoją drogą backflush przy tak małej ilości wody trwa dosyć długo, ale zawór trójdrożny działa, bo caffizza pojawia się w w tacce).

Ekspres to wersja bez OPV, jakieś pomysły co mogło się podziać?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi