Forum > Młynki

[alternatywne metody] Przesiadka z C2 Timemore na Commandante/1zpresso

(1/2) > >>

adriano435:
Cześć
Piję głownie aeropress/drip. Zamawiam wydaje mi się lepsze kawy (ostatnio głownie po ok 70zł/250g z lacavy). Wodę mam z filtra domowego po odwróconej osmozie. Mam młynek C2 Timemore. Czajnik z regulacją temperatury.
Mam wrażenie że dałoby się wyciągnąć więcej z tych kaw. Czy patrząc na to, że korzystam z alternatywnych metod jest sens kupować Commandante C40/1zpresso JxPro? Czy odczuje różnicę? Rozumiem że przy tych młynkach będzie równiejeszy przemiał? A przy okazji gdybym chciał w przyszłości zacząć robić espresso to te młynki też dadzą radę.
Z góry dzięki za pomoc

korea83:
Różnica pewnie będzie, ale raczej nie będą to zmiany spektakularne. Na efekt wow raczej nie ma co liczyć.

krystians:
Lepszy młynek to będzie na pewno poziom wyżej jeśli chodzi o uzyskiwane napary. Rezultaty będą dopiero jak zapoznasz się z nowym sprzętem. Inny młynek wymaga czasem trochę innego podejścia do zaparzania z racji innego rozkładu frakcji przemiału. Jeśli chciałbyś espresso i przelewy, to osobiście patrzyłbym bardziej w kierunku J-Max niż C40.

kafcio:
Pijesz drip i espresso to lepiej mieć dwa młynki.

adriano435:
Na dzień dzisiejszy pije tylko aeropress, v60, chemex. Natomiast jak wydaje więcej pieniędzy to fajnie jakby miał młynek możliwość zmielenia też pod espresso (przyszłościowo)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej