Forum > Ekspresy kapsułkowe i przelewowe

Kapsułka wielorazowa Delta Q

(1/1)

Jasiu_00:
Witam, jestem świeży w tym temacie i nie za bardzo wiem, ale mam pytanie czy ktoś korzystał z kapsułki wielorazowej do ekspresu Delta Q? Chciałbym trochę przyoszczędzić na kapsułkach i z racji, że one nie są tanie to zastanawiam się nad taką kapsułką. I pytanie czy opłaca się to? Bo niektóre opinie wskazują na to, że to jest dobry zakup, a inne, że nie opłaca się tego kupować i że bez sensu. Na youtubie widziałem filmiki, ale to sprzed 3/4 lat więc może się coś zmieniło w jej wykonaniu. Miał ktoś do czynienia z taką kapsułką w ostatnim czasie?

GostRado:
Najporządniejsze kapsułki to te zakręcane, całe z metalu-inoxa. W zestawach jest też nawet przyzwoity metalowy tamper. Do tego świeże ziarna, w miarę dobry młynek ręczny czy elektryczny i można uzyskać zadowalające rezultaty.

tom517:
Pewnie coś takiego (inny ekspres niż w temacie): https://tiny.pl/c2lhj ciekawe jak z temperaturą zaparzania, czy nie zbyt niska ?

GostRado:
Kapsułkę ewentualnie można podgrzać przed zaaplikowaniem mielonki. Tak czy siak nie oczekujesz z tego typu ekspresów naparu jak z kolby.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej