Autor Wątek: Ekspres z grzałką w grupie? [ekspresowy ekspres]  (Przeczytany 1177 razy)

Offline dnosal

  • Wiadomości: 25
  • Ekspres: Brikka, DeLonghi dedica ec685w
  • Młynek: G-IOTA
Ekspres z grzałką w grupie? [ekspresowy ekspres]
« dnia: 14 Kwiecień 2021, 07:47:41 »
Czołem,
Zauważyłem że dość często pada przy wyborze sprzętu pytanie o czas nagrzewania.
Zwykle ktoś podpowie smart wtyczkę.
Mnie temat również zaciekawił, od strony grupy podgrzewanej elektronicznie.
Co myślicie o takim rozwiązaniu?
Zasadniczo z "przyziemnych cenowo" znalazłem jedynie Sage Dual Boiler, polecacie jakieś maszyny z tej rodziny (z podgrzewaną grupą)?

Online Henry Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: Sage Dual Boiler BES920, Gaggia Classic "Automat" (mod), Cafe phin
  • Młynek: Baratza Sette 270, Kazak Tura, MYM54
Odp: Ekspres z grzałką w grupie? [ekspresowy ekspres]
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Kwiecień 2021, 08:46:29 »
Jeszcze Bezerra któraś miała (BZ10?).

Jako posiadacz SDB uważam że to super sprawa i powinna być standardem w ekspresach od średniej półki. Nie mam termofiltra, ale jak sprawdzałem pirometrem wypływającą wodę po 10 minutach to było 88C, po chwili wzrosło do 89C i tak się utrzymywało - przy ustawieniu PID na 90C. Więc działa aż podejrzanie dobrze.

Smart wtyczki to lipa - dobre na poranną kawę (sam używam automatycznego włączania bo SDB ma), ale jak w trakcie dnia cię najdzie ochota na kawę bo akurat ciśnienie spadło, albo wpadają goście i chcą "najlepszą kawę na dzielnicy" to co - musisz włączyć i odczekać albo bawić się flushami i najpierw serwować kawę tym których lubisz mniej ;-)



skansen

  • Gość
Odp: Ekspres z grzałką w grupie? [ekspresowy ekspres]
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Kwiecień 2021, 08:59:45 »
Smart wtyczki to lipa - dobre na poranną kawę (sam używam automatycznego włączania bo SDB ma), ale jak w trakcie dnia cię najdzie ochota na kawę bo akurat ciśnienie spadło, albo wpadają goście i chcą "najlepszą kawę na dzielnicy" to co - musisz włączyć i odczekać albo bawić się flushami i najpierw serwować kawę tym których lubisz mniej ;-)
Sage Dual Boiler wyłącza się po 25 minutach bezczynności (przechodzi w tryb standby). Nie da się tego trybu standby wyłączyć. I nie da się go tego ekspresu włączyć zdalnie. Więc może się okazać, że przed zrobieniem kawy trzeba będzie ekspres wybudzać z trybu standby. Zajmuje to kilka minut.

Swój ekspres włączam inteligentną wtyczką z samego rana, jeszcze przed budzikiem. Jak jestem w domu to chodzi cały dzień, do wieczora bez wyłączania. Nie ma więc problemów o których pisał @Henry. Jak wracam do domu to włączam zdalnie, można ustawić algorytm który to zautomatyzuje (np. włączy ekspres jak będziesz wychodził z pracy).

Co myślicie o takim rozwiązaniu?
Zasadniczo z "przyziemnych cenowo" znalazłem jedynie Sage Dual Boiler, polecacie
Jeśli z jakichś przyczyn chcesz włączać ekspres samemu, nie korzystając z inteligentnej wtyczki to Sage Dual Boiler jest świetnym rozwianiem. Testowałem - polecam  :)
« Ostatnia zmiana: 14 Kwiecień 2021, 09:25:32 wysłana przez skansen »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi