Autor Wątek: Lelit Grace PL81T- ciśnienie  (Przeczytany 1684 razy)

Offline Rysiu_86

  • Wiadomości: 5
Lelit Grace PL81T- ciśnienie
« dnia: 27 Marzec 2021, 15:44:36 »
Dzień dobry
Od kilku dni jestem posiadaczem ww ekspresu. Niestety nie jestem w stanie uzyskać w żaden sposób 9bar. Przy bardzo drobnym zmieleniu kawy, że prawie nic nie leciało z kolby, uzyskałem niecałe 7 bar. Ekspres kupiłem używany, poprzedni właściciel używał go 1,5 roku. Młynek jaki posiadam to macap m5h.


skansen

  • Gość
Odp: Lelit Grace PL81T- ciśnienie
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Marzec 2021, 19:29:35 »
Załóż ślepe sitko i zobacz jakie będzie ciśnienie ze ślepym sitkiem.

Offline labud Mężczyzna

  • Wiadomości: 62
  • Ekspres: Lelit Victoria, aeropress, tygielek elektryczny
  • Młynek: DF64
Odp: Lelit Grace PL81T- ciśnienie
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Marzec 2021, 21:01:27 »
Załóż ślepe sitko i zobacz jakie będzie ciśnienie ze ślepym sitkiem.
Jak na ślepym sitku ciśnienie będzie za niskie, polecam regulację zaworu OPV. Ja regulowałem prowadzony przez tutorial typu http s://youtu.be/KVtpmOQSrJQ
(usuń spację z "http s")

Offline Rysiu_86

  • Wiadomości: 5
Odp: Lelit Grace PL81T- ciśnienie
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Marzec 2021, 17:21:27 »
Wcześniej jak sprawdzałem na ślepym sitku ekspres osiągnął 7 barów na chwilę i wskazówka spadła do ok 5-6 barów. Po regulacji zaworu OPV na ślepym sitku była stała wartość 7 barów bez skoków na manomatrze. Niestety podczas dokręcania zaworu OPV lekko się ukruszył i już więcej nie mogłem go dokręcić. Prawdopodobnie już jest wkręcony na maxa, bo nie widać zwojów gwintu. Zrobiłem próbę na kawie i ekspres osiągnął wartość 5 barów, przy czym kawa zaczęła lecieć po ok. 12-13 sek. czyli drobniejsze mielenie nic nie pomoże a jedynie zapcha sitko. Próba była robiona na podwójnym sitku. Zawór OPV do wymiany czy też jest jakaś inna przyczyna małego ciśnienia?

skansen

  • Gość
Odp: Lelit Grace PL81T- ciśnienie
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Marzec 2021, 17:32:50 »
Przed wymianą OPV sprawdziłbym cały układ, czy na pewno nie ma żadnej nieszczelności, również na dopływie wody do pompy. Objawy mogą wskazywać na nieszczelność (uszkodzony wężyk) lub problem z OPV / pompą.

Offline yo Mężczyzna

  • Wiadomości: 318
  • Ekspres: La San Marco 95,Gaggia Factory G-105,szklanka,dripper, Fp, czajnik i pomysły;-)
  • Młynek: C40 , SM 90, Bezzera BB05 TM
Odp: Lelit Grace PL81T- ciśnienie
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Marzec 2021, 19:53:41 »
Myślę że użycie kolby z wbudowanym manometrem pomogło by w diagnostyce  ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi