Autor Wątek: Pędzel do czyszczenia kolby  (Przeczytany 5140 razy)

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Pędzel do czyszczenia kolby
« Odpowiedź #15 dnia: 10 Maj 2021, 10:08:53 »
Po polerowaniu blacha uzyskuje poler
A z jakiego materiału masz kolbę? Czym polerujesz?

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: Pędzel do czyszczenia kolby
« Odpowiedź #16 dnia: 10 Maj 2021, 22:57:09 »
a w którym momencie PF jest przegrzany? Temperatura spienionego mleka czy też inna jakaś bo jakoś tego nie ogarniam ?
Trzeba więc grzać PF krócej niż grupę?

Ja w zasadzie tak robię. A jeśli zapomnę zapiąć do grupy to nagrzewam wodą z kranu o temp. ok. 65-70 st. C. Jeśli PF zbyt długo zapięty jest w nagrzewającym się ekspresie, powiedzmy godzinę  (u mnie  termostat tak jest ustawiony, że optimum nagrzewania  maszyny wynosi 30 min.) to raczej jest przegrzany, choć temperatury takiego bardzo gorącego PF-a nigdy nie mierzyłem, ale czułem, bo jednak  nie mam rąk piekarza.   Niektóre młynki o dużej średnicy żaren mają  systemy chłodzenia,  nie bez powodu.

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Pędzel do czyszczenia kolby
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Maj 2021, 08:17:42 »
Niektóre młynki o dużej średnicy żaren mają  systemy chłodzenia,  nie bez powodu.
To dotyczy ziaren kawy nie portafiltra ;)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Pędzel do czyszczenia kolby
« Odpowiedź #18 dnia: 11 Maj 2021, 08:41:35 »
Czyli gorąca kolba niedobrze a gorąca woda z grupy dobrze? Ja czasami celowo używam zimnej kolby, ale nie twierdzę wcale że tak ma być albo, że tak jest najlepiej. Kawa nie lubi zmian temperatury a może raczej reaguje na nie więc wprowadzając kolejną zmienną trzeba mieć świadomość jej wpływu na smak w filiżance. Jeżeli chcę obniżyć temperaturę ekstrakcji i wyciągnąć więcej kwasków to nie grzeje kolby, jeżeli nic nie kombinuję to kolba jest cały czas w grupie, unikał bym twierdzeń o przegrzewaniu się kolby bo nie widzę tu logiki.

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: Pędzel do czyszczenia kolby
« Odpowiedź #19 dnia: 13 Maj 2021, 00:21:12 »
Ja czasami celowo używam zimnej kolby, ale nie twierdzę wcale że tak ma być albo, że tak jest najlepiej. (…) unikał bym twierdzeń o przegrzewaniu się kolby bo nie widzę tu logiki.

Raczej w  sytuacji kiedy  wszystko jest dozwolone  nie ma logiki, i  jest chaos. Zdarzało mi  się pić niezłe  espresso, ale zimne, no  takie wyszło, ekspres nie był nienagrzany, zatem sytuacja ta powstała w wyniku błędu.  Natomiast z przegrzanej wody nigdy nic dobrego mi nie wyszło.  Że kawy nie powinno  się przegrzewać, to chyba oczywiste,  a filiżanki powinny być  nagrzane do temp.  ok. 60 st. C (nie wyższej,  ale i nie niższej)  i  to też prawda. Oraz to, że zaraz po zapięciu PF-a należy włączyć pompę.  Czasem to się nie udaje (żona, telefon),  a  przegrzana kolba smaku nie doda.   Oczywiście każdą regułę można złamać i cieszyć się tym co się ma;  czasem  może to okazać  się  interesujące.   Moim zdaniem łamać reguły mogą ci, co  je dobrze znają i na co dzień przestrzegają.


Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: Pędzel do czyszczenia kolby
« Odpowiedź #20 dnia: 13 Maj 2021, 00:25:07 »
To dotyczy ziaren kawy nie portafiltra

Nic tak nie uczy jak doświadczenie, ale nie myślowe tylko empiryczne. Zapnij  PF z ubitą kawą  i potrzymają go z 5 min. w nagrzanej grupie. Opisz wrażenia smakowe.

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Pędzel do czyszczenia kolby
« Odpowiedź #21 dnia: 13 Maj 2021, 08:34:10 »
Zapnij  PF z ubitą kawą  i potrzymają go z 5 min. w nagrzanej grupie.
Jeśli lubisz takie doświadczenie, masz do tego prawo. Ja marnować kawy nie zamierzam. Rozumiem, że Twój młynek chłodzi portafilter już po zmieleniu i ubiciu kawy w portafiltrze. Dla mnie EOT.

Offline Greg887

  • Wiadomości: 18
  • Młynek: M80
Odp: Pędzel do czyszczenia kolby
« Odpowiedź #22 dnia: 13 Maj 2021, 13:15:32 »
A z jakiego materiału masz kolbę? Czym polerujesz?

Kolba wygląda na aluminium, sitko jest z nierdzewki. Do polerowania używam włóknin o różnym stopniu ścierności.


Offline panfilo

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Bezzera Mitica Top PID, V60, Shizuku, phin...
  • Młynek: MACAP M4D, Demoka, Melitta Calibra
Odp: Pędzel do czyszczenia kolby
« Odpowiedź #23 dnia: 30 Maj 2021, 11:51:56 »
Pozwolę sobie wrócić do zasadniczego tematu. Przy dużym przerobie pędzle się nie sprawdzają za dobrze - za to ściereczki tak. Od roku używam zestawów Rhinowares i ich ścierek do czyszczenia pf nie zamieniłbym na nic innego, zwłaszcza że są brązowe i po paru godzinach pracy nadal wyglądają znośnie ;-)

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Pędzel do czyszczenia kolby
« Odpowiedź #24 dnia: 04 Czerwiec 2021, 15:52:03 »
Z czystego lenistwa kupiłem kiedyś przy okazji jakichś kawowych zakupów pędzel jak na zdjęciu, dedykowany dla baristów ;) Zdecydowanie daje radę już długi czas, a koszt zakupu nie jest jakiś zabójczy. Wcześniej miałem jakiś taki normalny pędzel z marketu i szybko się rozsypał.

Używam identycznego od około 7 lat - wciąż ten sam egzemplarz. Ostatnio nawet myje w zmywarce raz na jakiś czas. Traci średnio 5 włosków na rok ;). Polecam! Jest wciąż na all4gastro za ~20 zł.

Offline Skaty Mężczyzna

  • Wiadomości: 11
  • Ekspres: Dream PID
  • Młynek: Comandante
Odp: Pędzel do czyszczenia kolby
« Odpowiedź #25 dnia: 05 Czerwiec 2021, 19:23:47 »
Ja do czyszczenia sitek używam takiego pędzla od Ascaso: https:// www .ekspresdokawy.pl/pl/o/szczoteczka-do-zaren-filtrow-z-wlosia-9889.html
Działa, ja jestem zadowolony.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4815
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Pędzel do czyszczenia kolby
« Odpowiedź #26 dnia: 07 Czerwiec 2021, 15:47:00 »
Właśnie miałem to samo zaproponować. Szczoteczka ta wykonana jest z końskiego włosia - nie nasiąka wodą i świetnie się sprawdza do wymiatania resztek fusów z filtra. Bardzo dobrze służy też przy czyszczeniu żaren młynka.
Jakby poprzedni link się nie otwierał to podsyłam go jeszcze raz:
https://ekspresdokawy.pl/pl/o/szczoteczka-do-zaren-filtrow-z-wlosia-9889.html
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi