Autor Wątek: Młynek GRAEF 702 nie działa prawidłowo?  (Przeczytany 1246 razy)

Offline pokoj10

  • Wiadomości: 4
Młynek GRAEF 702 nie działa prawidłowo?
« dnia: 01 Marzec 2021, 21:50:28 »
Cześć

Kupiłam na olx młynek, jak w tytule; miał być nowy, ale mam co do tego wątpliwości:) nie wsypywałam jeszcze do niego kawy, ponieważ zwróciło moją uwagę to, że przy ustawianiu grubości mielenia nie słychać klikania, tak jakby nic się nie przestawiało; dodatkowo przycisk "push" nie ma żadnego znaczenia w blokowaniu - mogę zdjąć tę część, którą się wkłada na młynek bez jego wciskania (a tak chyba nie powinno być), a tylko ustawiają ją w odpowiednim miejscu z białymi znacznikami; młynek zaczyna działać dopiero jak zamontuję pojemnik na kawę; bez niego nie działa; w siei widziałam filmik, na którym młynek działał po wciśnięciu z przodu tego srebrnego guziczka bez konieczności kompletowania pojemnika na kawę (do zmielenia); czy ten młynek jest uszkodzony? nie ukrywam, że wolałabym go zatrzymać, a się kompletnie nie znam i nie wiem, czy te przypadłości mają jakieś znaczenie, czy nie :) będę zobowiązana za opinie:)

Offline Pawel58

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Rancilio Silvia
  • Młynek: Graef 702
Odp: Młynek GRAEF 702 nie działa prawidłowo?
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Marzec 2021, 10:48:11 »
W środku jest dodatkowy włącznik - załapuje dopiero wtedy gdy góra jest włożona, bez tego nie ruszy.
Część mieląca jest w postaci takiego koszyczka wkładanego od góry z drucikiem do złapania. Trzeba ja włożyć w docelowe miejsce, przekręcić w jedna, albo druga aż wpadnie dokładnie w docelowe miejsce - dopiero wtedy mieli odpowiednio. Jak się nie włoży do końca - mieli grubo.


« Ostatnia zmiana: 02 Marzec 2021, 12:05:43 wysłana przez ranGo »

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Młynek GRAEF 702 nie działa prawidłowo?
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Marzec 2021, 12:56:30 »
Racja. Dodam, że problemem może być urwany ząbek koszyczka, który odpowiada za mocowanie, o którym pisze Pawel58. Tedy "po herbacie" niestety.
Uściślając - w koszyczku nie jest "część mieląca", tylko górne żarno.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Młynek GRAEF 702 nie działa prawidłowo?
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Marzec 2021, 14:01:59 »
To może zweryfikuj jeszcze przeznaczenie młynka, bo za wiele z nim nie zdziałasz jeśli chodzi o espresso, a pewnie zwrot jest jeszcze możliwy.

Offline pokoj10

  • Wiadomości: 4
Odp: Młynek GRAEF 702 nie działa prawidłowo?
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Marzec 2021, 16:34:07 »
Dzięki za odpowiedzi. Pogrzebalam jeszcze na jutubie i gosciu tez mial taki przypadek. Rozkrecilam ten mlynek hehe, co bylo hardkorem, zeby to pozniej zlozyc. Ale odwróciłam ten przycisk push do gory nogami i teraz działa okej :) zamierzam dokupić te podkładki, to może zacznę zabawę z espresso; póki co, użyłam kawiarki; ale chyba z półtorej godziny próbowałam ten mlynek skręcić haha

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Młynek GRAEF 702 nie działa prawidłowo?
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Marzec 2021, 18:37:01 »
Jeżeli nie masz jakiegoś specjalnie efektywnego (droższego) ekspresu, a jedynie tańszy, to nie ma sensu eksperymentować z podkładkami.

Offline Pawel58

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Rancilio Silvia
  • Młynek: Graef 702
Odp: Młynek GRAEF 702 nie działa prawidłowo?
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Marzec 2021, 20:50:32 »
Uwaga przy zakładaniu podkładek - główna śruba jest lewoskrętna (o ile dobrze pamiętam).

Zrobilem podkładke z blaszki-pokrywki jogurtu.
Przed podkladką - skrecałem maksymalnie i sypało sie troche za grubo. Po dodaniu podkładki - nie ustawiam juz na max bo ekspres nie wyrabia z tłoczeniem wody.

No i u mnie po paru latach ustawienie grubosci samo sie przestawia od wibracji. Nakleilem tasme malarska z tyłu młynka - łącząco górę i doł aby powstrzymac samoobracanie.

Offline pokoj10

  • Wiadomości: 4
Odp: Młynek GRAEF 702 nie działa prawidłowo?
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Marzec 2021, 23:19:21 »
hmmm; lewoskrętna to wiem, że podobno jest witamina c heheh   :smiech:; ale śruba, to już nie bardzo;)   :taniec:musze obczaic na necie w takim razie

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi