Autor Wątek: Szukam serwisu ekspresów  (Przeczytany 3522 razy)

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Szukam serwisu ekspresów
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Marzec 2021, 19:23:01 »
Trzeba zrobić dziurę w grupie? :nienie: :'(

Przecież dziura jest, po śrubie! Nie taka, jak potrzebna?

Racja. Z obrazków na linkowanej stronie wynikało, jakby wydrążyli nową. Aż bolało patrzeć. Dzięki za uwagę.

Offline Jura2000 Mężczyzna

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: Jura Z10, Bialetti New Venus 4tz, AeroPress, Dripper Kalita
  • Młynek: 1Zpresso K-Plus
Odp: Szukam serwisu ekspresów
« Odpowiedź #16 dnia: 11 Marzec 2021, 13:56:32 »
Zdecydowałem się zakupić ten termometr: [url]https://www.geisinger.eu/de/bruehgruppenthermometer/20-1-thermometer-fuer-e61-bruehgruppe-espressomaschine-thermometer-edelstahl-oval.html#/1-frontfarbe-schwarz/url]
Jak go otrzymam, to powiadomię o wynikach.
Otrzymałem wczoraj ten termometr i tak jak się spodziewałem różnica temperatur jest ogromna.
Fabrycznie na PID miałem ustawione 115 stopni i okazało się, że mam na zaparzaniu 100,5 stopnia. zmniejszyłem na PID na 108 stopni i uzyskałem 95 stopni.
Teraz zmniejszyłem na PID jeszcze o stopień do 107 i sprawdzę po obiedzie czy uzyskam te 94 stopnie.
Espresso od razu zmieniło smak. Nareszcie mogę się delektować.
Radzę wszystkim, żeby w miarę możliwości sprawdzili sobie rzeczywistą temperaturę zaparzania.
Wiem, że nawet ekspresy nowe z wyświetlaczem PID mają trochę inną temperaturę zaparzającą niż wskazuje PID.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2396
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Szukam serwisu ekspresów
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Marzec 2021, 14:10:03 »
@Jura2000 czy masz dane odnośnie długości tej części w termometrze która jest wkręcona w grupę? Na jaką głębokość sięga końcówka?
To chyba pierwszy i ostatni termometr który wizualnie pasuje do e61, nie razi plastikiem i nie wygląda jak coś za 2 USD

Offline Jura2000 Mężczyzna

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: Jura Z10, Bialetti New Venus 4tz, AeroPress, Dripper Kalita
  • Młynek: 1Zpresso K-Plus
Odp: Szukam serwisu ekspresów
« Odpowiedź #18 dnia: 11 Marzec 2021, 18:00:38 »
Już zamontowałem i nie chcę rozkręcać żeby coś się nie rozszczelniło.
Wejdź na stronę i się dopytaj:
https://www.geisinger.eu/gb/thermometer-for-e61-and-pavoni-group-heads/20-1-e61-temperature-sensor-stainless-steel.html#/1-front_color-black/
Myślę, że Ci wszystko wyjaśnią.

Offline piotrdab

  • Wiadomości: 150
  • Ekspres: Ascaso Uno Black, aeropress, moca, Melitta Aroma Signature
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Ascaso i-1 mini, Timemore Nano, Severin
Odp: Szukam serwisu ekspresów
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Marzec 2021, 21:27:09 »
Bardzo interesujące wnioski z pomiarów! Jestem zaskoczony, że ekspres z PID może tak znacznie odbiegać temperaturą zaparzania od tego, co jest ustawione na PID (tu przełącznikami).
Ja mam Ascaso Uno, z elektroniczną stabilizacją temperatury i też ustawienia jej za pomocą przełączników. Fabrycznie była ustawiona na 100 stopni i według słów Grzegorza z serwisu Ascaso - to oznacza mniej więcej 94 stopnie na grupie. Chciałbym jednak zmierzyć i u siebie temperaturę zaparzania - czy ktoś mający Uno podłączył zgrabnie jakiś termometr do grupy?

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Szukam serwisu ekspresów
« Odpowiedź #20 dnia: 11 Marzec 2021, 22:33:55 »
Bardzo interesujące wnioski z pomiarów! Jestem zaskoczony, że ekspres z PID może tak znacznie odbiegać temperaturą zaparzania od tego, co jest ustawione na PID (tu przełącznikami).
Ja mam Ascaso Uno, z elektroniczną stabilizacją temperatury i też ustawienia jej za pomocą przełączników. Fabrycznie była ustawiona na 100 stopni i według słów Grzegorza z serwisu Ascaso - to oznacza mniej więcej 94 stopnie na grupie. Chciałbym jednak zmierzyć i u siebie temperaturę zaparzania - czy ktoś mający Uno podłączył zgrabnie jakiś termometr do grupy?

Czy to jest PID, to można dyskutować.
I chyba nie o takie przełączniki tu chodzi, o jakich myślisz w odniesieniu do swojego Ascaso.
Mam wątpliwości co do zabiegów zrobionych przez Jurę2000.
Wedle tej filozofii ja powinienem mieć lodowate espresso.
Ale cóż, ja nie mierzę, tylko testuję organoleptycznie, posługując się "pamięcią ustawień" z barów we Włoszech. Cały czas zresztą zastanawiam się, jak QM mógł fabrycznie ustawić ekspres Jury2000 na taki ogień.
« Ostatnia zmiana: 11 Marzec 2021, 22:41:34 wysłana przez rapoh »

Offline Henry Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: Sage Dual Boiler BES920, Gaggia Classic "Automat" (mod), Cafe phin
  • Młynek: Baratza Sette 270, Kazak Tura, MYM54
Odp: Szukam serwisu ekspresów
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Marzec 2021, 11:50:01 »
Na pewno macie tę samą wersję? Offset jest zakodowany w programie - tylko producent wie jakiej naprawdę temperaturze bojlera to odpowiada. Trzeba by to odczytać z termistora żeby się dowiedzieć jak jest naprawdę. Testy na smak to chyba jedyne rozwiązanie.

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Szukam serwisu ekspresów
« Odpowiedź #22 dnia: 12 Marzec 2021, 12:19:58 »
Zdaje się, że tę samą.
No właśnie ja miałem fabrycznie na 93 ustawione. I nie wiem sam, czy QM nie ustawia to "pod" temperaturę na grupie. Przecież to są prztyczki, a przypisana im temperatura wynika z instrukcji obsługi.
Jak napisałem, mi pasuje.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi