Autor Wątek: Jaka kolba?  (Przeczytany 6387 razy)

skansen

  • Gość
Odp: Jaka kolba?
« Odpowiedź #30 dnia: 01 Marzec 2021, 11:55:20 »
Twój ekspres z tego co widzę w broszurze producenta waży 22kg... Z tego sama grupa E61 waży prawie 4,5kg...
Kilkukrotnie większy, bardziej skomplikowany bojler (1,3l vs 0,3l) z HX (vs SB), ciężka grupa, większy zbiornik, zapewne więcej elementów z metalu itd. to wszystko przekłada się na masę.
Aczkolwiek sama większa masa nie gwarantuje jeszcze lepszej stabilności temperaturowej. Są maszyny lekkie a mimo to stabilne.
« Ostatnia zmiana: 01 Marzec 2021, 12:29:21 wysłana przez skansen »

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 786
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Jaka kolba?
« Odpowiedź #31 dnia: 01 Marzec 2021, 12:36:16 »
Z tą wagą To masz rację, zważyłem na łazienkowej, z pełnym bojlerem i pewnie coś było w odstojniku. Fakt że jak się nagrzeje, to włącza grzałkę bardzo rzadko. Mniejszych nie miałem, więc nie mam porównania. Dlatego pytam, na zasadzie komfortu jazdy samochodem jedno i dwutonowym 😃

Offline kawanas Mężczyzna

  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Lelit PL41TEM, Kawiarka, La Pavoni Europiccola
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Timemore C3
Odp: Jaka kolba?
« Odpowiedź #32 dnia: 02 Marzec 2021, 10:28:00 »
Cytuj (zaznaczone)
Czyli, kierując się doświadczeniem a mając ograniczony budżet, brałbyś GC i młynek ( np Freda), czy któregoś Lelita i na początek ćwiczenia na Encore? Mleczne kawy też czasem pijam...


@Natalia

Odpisuję niczym wywołany do tablicy, choć doświadczenie mam krótkie (oparte głównie na półrocznym śledzeniu forum i oglądaniu filmów na YT).
Dla osoby wdrażającej się w temat na forum słowa: "Najpierw młynek, później ekspres"  budzą pewien szok. W końcu to ekspres robi kawę, co nie? :) Ale skoro już miałem Encore to warto było spróbować i nie żałuję tej ścieżki.

Udało mi się wycisnąć smaczne kawki: (subiektywna ocena) Kimbo Espresso Bar (nie starsza niż 5miesięcy od palenia), Włoska Robota i Słodki shot z zestawu startowego Coffe&Sons. Ogólnie to średnio-ciemno palonych dawały radę. Grubsze mielenie się dla nich sprawdziło. Niestety wiele kawek wychodziło zarówno gorzkie jak i kwaśne. Po 2 miesiącach byłem przekonany że trzeba zmienić młynek, ale nie żałuję tego czasu bo co wypiłem to moje :)

Ja zaczynałem z niższym budżetem niż wspomniane 2.5tyś. Lelit Anne TEM kupiłem używaną. Manometr i PID są pomocne - znam temperaturę więc nie przegrzewam kawy, manometr również pokazuje popełnione błędy. Może przeceniam te narzędzia ale nie wyobrażam sobie nauki bez nich. GC nie podobał mi się wizualnie, posiada mniejszy bojler, ale ze względu na grupe 58 łatwiej do niego o akcesoria niż do Anny.

Gdy nadszedł czas na wymianę młynka postanowiłem iść w nową sztukę. Na gastronomiczny młynek nie dostał bym zgody innych użytkowników kuchni.Małe używane młynki jakoś mnie nie przekonały, choć na pchlim targu pojawiają się kuszące oferty. Na allegro co jakiś czas pojawiał się powystawowy/poekspozycyjny Lelit Fred za ~500 a jednak się nie zdecydowałem (głównie dlatego że brakowało mi w nim timera i postanowiłem powiększyć budżet). Jeśli się nie śpieszysz ze zmianą młynka warto śledzić aktualne trendy.  DF64 ( teraz: G-IOTA) był w przedsprzedaży po bardzo atrakcyjnej cenie (choć nadal zapowiada się obiecująco), inny projekt wart sprawdzenia Arco - Goat story.
Możesz też popytać w sklepach przed zakupem,czy nie ma zniżki  na zestaw Lelit Anna PID + Fred? ( Pół roku temu widziałem zestaw za 2.7tyś)

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 786
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Jaka kolba?
« Odpowiedź #33 dnia: 02 Marzec 2021, 10:51:34 »
@kawanas fajnie opisałeś cały proces "wdepnięcia" w pasję kawową 👍
Ale młynkiem to się raczej doinwestowałeś? 🤔 😊
PS. młynki SD to jednak malutki fragment rynku młynków

Offline Natalia

  • Wiadomości: 14
Odp: Jaka kolba?
« Odpowiedź #34 dnia: 02 Marzec 2021, 11:56:07 »
Takie odpowiedzi lubię. Proste i klarowne a przy okazji, fakt, fajnie to wszystko opisałeś 😊
Mnie z kolei najbardxiej podoba się GC, ale chyba zostawię sobie jej kupno jako drugi ekspres i wybór padnie na Anne z PID, choć masa Glendy kusi 😉 Za młynkiem się rozglądam. Cóż zrobić. 😉 Dzięki!

skansen

  • Gość
Odp: Jaka kolba?
« Odpowiedź #35 dnia: 02 Marzec 2021, 12:02:18 »
Większa masa Glendy w porównaniu do Anny wynika przede wszystkim z większej masy bojlera i kolby. Obudowa i pozostałe elementy są bardzo zbliżone. 

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Jaka kolba?
« Odpowiedź #36 dnia: 02 Marzec 2021, 12:40:32 »
Takie odpowiedzi lubię. Proste i klarowne a przy okazji, fakt, fajnie to wszystko opisałeś 😊
Mnie z kolei najbardxiej podoba się GC, ale chyba zostawię sobie jej kupno jako drugi ekspres i wybór padnie na Anne z PID, choć masa Glendy kusi 😉 Za młynkiem się rozglądam. Cóż zrobić. 😉 Dzięki!
To wtedy kupno GC nie będzie miało żadnego sensu.

Offline Natalia

  • Wiadomości: 14
Odp: Jaka kolba?
« Odpowiedź #37 dnia: 02 Marzec 2021, 12:45:20 »
Przy życiu w 2-ch miejscach trzeba się jakoś ratować 😉

Offline Natalia

  • Wiadomości: 14
Odp: Jaka kolba?
« Odpowiedź #38 dnia: 27 Marzec 2021, 10:45:06 »
Anna PID już w domu 😊 Mam problem z odbijaniem. Ciastko wypada ładne i suche ale... wcześniej wypada z całym sitkiem. Co robię nie tak? Kwestia mielenia, nacisku tamperem czy sitka?  Sytuacja ma miejsce tylko przy podwójnym sitku, które, mam wrażenie siedzi dość luźno w kolbie...
I druga rzecz, w dyszy cały czas jest woda. Jest jej niewiele ale cały czas pomalutku kapie... tak ma być?

skansen

  • Gość
Odp: Jaka kolba?
« Odpowiedź #39 dnia: 27 Marzec 2021, 14:29:06 »
W kolbie jest drut - sprężynka, sprawdź czy jest dobrze zamocowana.
Z dyszy Anity rodziców czasami uleci "łezka" ale jakoś nigdy się tym specjalnie nie przejmowałem. Zawsze można spróbować mocniej zakręcić gałkę pary/wrzątku...
« Ostatnia zmiana: 27 Marzec 2021, 14:48:10 wysłana przez skansen »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi